Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 2:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, și eu regret că nu-l vedem pe puștiul ăsta !

După meci :

Campionul mondial Under-21 en titre LIANG WEMBO se califică pentru prima oară în etapele televizate ale unui turneu de puncte (Welcome, Liang ! Very Happy ) și urmează să-l întâlnească pe GRAEME DOTT. Mai ales că Dotty nu mai stă așa de rău în clasament, nu cu el o să țin în acest meci. Wink Laughing Liang : “Rezultatul acesta are o foarte mare importanță pentru mine. Înseamnă că pot să-mi păstrez locul în Main Tour. De aceea sunt atât de fericit și mă bucur atât de mult că am jucat bine. Mi-ar plăcea să urmez exemplul lui Ding, care ne-a arătat nouă tuturor chinezilor, că este posibil să găsim drumul spre marea performanță.”

JUDD TRUMP : “N-am putut lua startul. N-am jucat bine. De fiecare dată când ajungeam la masă, ratam și nu știu de ce. N-am avut emoții, cu toate că în sală erau foarte mulți spectatori. Robert e un jucător bun, dar nici unul dintre noi n-a jucat bine. A fost un meci chinuit. Acum aștept cu nerăbdare sezonul viitor. Țelul meu e să mă calific în etapele finale ale mai multor turnee și să mă obișnuiesc cu atmosfera competițiilor din Main Tour.”

ROBERT MILKINS : “Judd trimite bine bilele în buzunare, dar încă e un pic naiv. Ceea ce spun nu e o critică, dar s-a străduit prea mult și loviturile lui au fost prea puternice. În turnee, n-ai voie să faci așa ceva. Are lovituri de siguranță excelente, ceea ce chiar m-a surprins. În mod cert, e un jucător de viitor și nu mă îndoiesc că va progresa. Trebuia să câștig meciul de azi, ca să fiu sigur că-mi păstrez un loc în Top 32, așa că sunt mulțumit.”

BARRY HAWKINS : “Nici nu-mi vine să cred că am câștigat ! Asta arată că în acest sport nu trebuie niciodată să te resemnezi și să încetezi lupta. Dacă n-aveam norocul să trimit în buzunar acea bilă roșie [din jocul decisiv], totul s-ar fi terminat. Un așa mare noroc de mult n-am mai avut ! Aș fi putut câștiga și atunci când conduceam cu 4-2, dar am lăsat să-mi scape ocazia și deja credeam că trebuie să-mi fac bagajele. Pentru meciul cu Hendry va fi nevoie să joc mai bine ca azi, dar aici mă simt în largul meu, fiindcă de acest loc mă leagă amintiri plăcute și sper că mâine o să fiu într-o formă mai bună.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 28 Feb 2006, 7:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 7:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesanta a fost ziua de ieri... (Cred ca Dominic a lasat-o mai moale cu vinul, dar, lasand gluma la o parte) Imi pare rau ca n-o sa-l revad (revedem) pe domnul Dale la acest turneu. Sunt curioasa cine va aduce acum o gura de fresh air si crazy amazing shots. Very Happy
Ma enerveaza si ca Marco Fu n-a mai aparut de cam multishor in fazele televizate. Ma intreb de ce...
Dar bucuria, in ceea ce ma priveste, desi il simpatizez mult si pe Mark King, a fost adusa de Joe Swail. Very Happy
Astazi Joe va avea un meci teribil de greu, daca Peter joaca la reala sa valoare. Totusi, tinand cont de forma temporara, cine poate sti? Poate si Peter va avea un meci greu, daca Joe prinde o zi superba, asa cum stim ca se poate. Razz LaughingLaughing
Si, pe final, Stephen chiar nu cred ca va intampina probleme astazi. Nu-l subestimez pe dl. Hawkins, dar... I just don't think so. Twisted EvilLaughingLaughing

p.s. Sunt teribil de curioasa cum se va descurca Liang impotriva lui Graeme. Si mai curioasa sunt in privinta stilului de joc al asiaticului.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 7:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vinurile din Țara Galilor nu se compară cu cele italienești (mai ales il brunello), care se găsesc din belșug în Malta ! Wink Laughing Îmi pare rău că n-o să-l vedem pe DD... Mare bucurie pentru că o să-l vedem însă pe Joe Swail. Very Happy De Barry nu știu ce să spun decât că e... a tough nut to crack. Sper să fie un meci frumos.

Liang e tot elevul lui Peter și probabil că stilul lui nu diferă foarte mult de al lui Ding. S-ar părea că Liang e mai temperamental însă.

S-ar putea ca gura de fresh air să fie Jamie Cope - dacă Steve n-o să-l țintuiască în snookere imposibile. Wink Laughing Iată ce spunea Terry Griffiths despre tânărul Cope, pe care l-a remarcat la Grand Prix : „Am fost de-a dreptul impresionat. Când e la masă, habar n-are ce-i frica. Asta mi-a plăcut foarte mult. Este extrem de agresiv în alegerea loviturilor – un reprezentant tipic al noului val de jucători."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 10:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si mie imi pare rau ca au pierdut Dominic si "BROSCUTA" David Gray.
Clara,stii care meciuri vor fi transmise la tv in direct?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 12:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bănuiesc că unul dintre cele din runda a 2-a din sesiunea de după-amiază (singura din se transmite azi live - dacă nu se mai schimbă ceva, bineînțeles). Cel mai probabil, meciul Ronnie O'Sullivan - Ian McCulloch. Ei ar trebui să joace pe masa numărul 1. Poate o să avem și imagini din meciul lui Shaun cu Andy Hicks, deși aș prefera să-l văd la treabă pe Liang Wembo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sper ca noaptea sa-i vedem pe Hendry si Steve. Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 13:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

STEPHEN HENDRY : „E uimitor că am ajuns din nou pe locul 1 fără să fi jucat bine. Dacă îmi reintru în formă, mă aștept să realizez lucruri mari. Trebuie doar să joc și în turnee așa cum joc la pregătire. Dacă la sfârșitul sezonului [o să-mi păstrez aceeași poziție în clasament deși] nu câștig nici un titlu, va fi datorită jocului rezultatelor celorlalți. Eu vreau totuși să redevin numărul 1 câștigând trofee, așa cum am făcut-o întotdeauna.”

În legătură cu SHAUN MURPHY, ca de obicei, omul cu declarațiile e antrenorul campionului mondial (nu, Shaun nu-l numește “mentor” Rolling Eyes Wink Laughing !), Steve Prest : “Shaun e foarte nerăbdător să câștige un nou titlu. A știut de la bun început că va fi sub această mare presiune a publicului, care așteaptă de la el noi performanțe. Totuși acesta este sezonul lui cel mai bun. În clasamentul provizoriu e pe locul 7, după ce în sezonul trecut fusese pe locul 48, așa că progresează. La urma urmei, n-are decât 23 de ani, iar acum 18 luni ocupa locul 51 și trebuia să joace câte 5 meciuri de calificare ca să ajungă în fazele finale ale unui turneu, iar dacă ne-ar fi spus cineva atunci că Shaun urma să devină numărul 7 mondial, l-aș fi plesnit.”

IAN McCULLOCH, care ieri a făcut un meci frumos împotriva lui DAVE HAROLD, a spus : “Dacă joc tot așa de bine, îl bat [pe Ronnie O’Sullivan].” Ar fi o premieră, pentru că Ian n-a reușit să câștige nici unul dintre cele 5 meciuri pe care cei doi le-au avut până acum.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi place ian,dar nu cred ca are prea multe sanse in fata lui ronnie.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare că iar a fost sacrificat snookerul în programul Eurosport ! S-a scos transmisiunea de după-amiază ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

what???????????????? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chiar nu mai transmit nimic in direct azi?
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu acum m-am uitat pe site-ul Eurosport si apare live meciul Shaun Murphy - Andy Hicks de la 14.45 ora lor! Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Cristina, dar "rubrica" snookerului a devenit rozalie... Nu mai transmit nimic live azi. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bataille de jeu cu strigaturi!!! Evil or Very Mad Nu e prima data, nu va fi nici ultima...
Meciurile de tenis nu pot fi intrerupte sub nici o forma, pentru ca asta ar atenta la echilibrul cosmic Evil or Very Mad .
Mi-as dori sa se intample o schimbare temporara in esalonul superior eurosportist, sa fie finala unui turneu de mare slem simultan cu primul tur al CM si sa se decida in favoarea snookerului. Asta numai ca sa vad reactiile celor pasionati de tenis. Twisted Evil (Si sa fie si meciul castigat in decisiv. )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa-i ia ....stiti voi cine! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
dar macar ceva transmisii noaptea vor fi?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
Pagina 3 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community