Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adevarat! acel joc a fost incredibil!!!! Surprised Laughing nici unul nu voia sa cedeze
dar s-au si distrat amindoi! Laughing . si eu la fel! Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

MARK WILLIAMS : ”Asta va rămâne una dintre cele mai frumoase victorii din cariera mea, pentru că vine la atât de mult timp după ultima. Ajunsesem la un moment dat pe o pantă așa de periculoasă, încât nu mai vedeam cum aș putea să-mi opresc declinul. Dar, cumva-cumva, am reușit. Am început să muncesc mult mai serios și am ajuns în câteva sferturi, iar asta mi-a dat o mai mare încredere în mine. Pe urmă, odată ce m-am asigurat de locul în top 16, m-am simțit foarte relaxat. Azi, abia în ultimele două jocuri ale finalei am fost ceva mai încordat. Sunt foarte bucuros fiindcă tocmai l-am învins pe jucătorul care în acest sezon este cel mai bun din lume.

Este excelent că mi-am reintrat în formă tocmai acum, când se apropie Campionatul mondial. Dar la Sheffield, în prima rundă, am un meci așa de greu, încât dacă mă duc acolo fără a avea destulă încredere în mine, n-am absolut nici o șansă. Cu câteva luni în urmă, nu credeam că mai pot câștiga vreun meci, dar acum sunt convins că pot să înving absolut orice adversar.

A fost o clipă când am avut impresia că o să câștig cu 9-7, dar când am avut acel kick, iar John a închis masa, mi-am zis că gata, am mai pierdut un meci. Ultimul joc a fost foarte dificil și amândoi am simțit din plin presiunea. Dar am reușit să trimit în buzunar bila verde și ea a fost cea care mi-a adus victoria.”


JOHN HIGGINS : “A fost și ceva snooker de calitate și ceva snooker de mai slabă calitate, amândoi ne-am aruncat la lovituri riscante. Mark ar fi putut câștiga cu 9-7 dacă nu prindea kickul acela la bila neagră, deși în ultimul joc a avut totuși o doză bună de noroc ! A fost un meci foarte tensionat. Am avut o șansă la acea bilă verde și lovitura nu fusese rea, dar bila n-a vrut să cadă în buzunar. După prima sesiune ar fi trebuit să fiu la conducerea meciului, dar de la 4-4 știam că urma să mergem cap la cap. În general, jocul meu a fost bun, doar că uneori îmi aleg aiurea loviturile ! Mă simt pregătit pentru Sheffield – o să și am nevoie să fiu pregătit, fiindcă cine are rezultate bune acolo ia locul 1 în clasamentul mondial.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 27 Mar 2006, 11:30, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am urmarit si eu sesiunea finala pe E1-nu fac parte dintre privilegiati Sad -si mi-a placut spectacolul. Cred si eu ca in cazul acestei finale cuvantul de ordine a fost tactica. Un meci captivant, in pofida breakurilor micute.
Ma bucur pentru revenirea lui Mark.
Si...ce cauta primarul Beijingului in poza cu invingatorul? Era cumva partenerul sau de dublu? Mr. Green Mentalitatile rosietice se sting cu greu Mr. Green .
(Well done, Mark Wink . Higgie...eh...e greu in decisiv...nu-i asa?)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru victoria lui Mark. Am avut parte de un meci frumos si foarte strans. Ultimul frame a fost unul cu multe rasturnari de situatie. De fapt majoritatea frameurilor decisive sunt asa. Ar fi putut oricare dintre cei doi sa castige acel frame, cel care a avut putin mai mult noroc in acest ultim frame a fost de aceasta data Mark. (Era si cazul ca pana acum tot John a avut noroc Smile ).

Felicitari Mark! Felicitari John! Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 27 Mar 2006, 8:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu n-am putut vedea finala in direct! Crying or Very sad
Evolutia scorului din prima sesiune a finalei am urmarit-o pe forum, dar a doua parte n-am mai urmarit-o (desi cu greu m-am abtinut sa n-o fac) pentru a avea parte de suspans cand voi vedea inregistrarea pe Eurosport1. Si am avut parte de un spectacol excelent! Very Happy
Mi-a placut foarte mult lupta dintre cei doi!
Ma bucur pentru Mark Williams! Very Happy Cred ca la Sheffield o sa fie plin de incredere!
Felicitari Mark! Ai meritat victoria!
Felicitari si lui John! Au facut impreuna un meci foarte frumos!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 27 Mar 2006, 13:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala electrizanta!
Ce lovituri areushit Higgie. Se pare ca buzunarul acela poate purta din nou numele de ,,buzunarul Higgie''. Wink
Partea proatsa a fost ca am vazut putzin din finala...adik au transmis putzin din ea.. Mad Mad Mad
Ce am remarcat a fost ca publicul chinez n'a fost atat de entuziast..atat de receptiv...parca adormisera cu totzii la un moment dat...sau dak nu ishi faceau alta treaba decat sa se uite la finala. Razz
A fost foarte frumoasa bila de joc deisiv. Ce nervi atrebui sa aiba Higgie Wink
In concluzie atat pot spun: Felicitari Mark! Nimic mai mult deoarece am avut un alt favorit la cashtigarea trofeului. Razz Mare pacat ca n'a cashtigat Higgins. Sad Anyway , felicitari ambilor jucatori. It was a good mach lads... Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pagina 10 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community