Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Stephen Hendry
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Păi, da, cam are motive (sau justificări Wink Laughing ) pentru a se mai înfoia din când în când. Laughing

Laughing Laughing Laughing Dar doar din cand in cand. Pentru ca ce-i prea mult strica! Laughing Laughing Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Stephen pentru victoria de astazi si pentru al 700-lea century break! Majoreta
In afara de primul frame in care a ratat destul de mult a facut un meci foarte bun.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 19:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari pentru felul in care a jucat.
Si un al 700-lea century! Shocked Shocked La cat mai multe! Smile Sper sa mai comentam si al 1000'lea century. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Stephen! Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În cei 22 de ani de când e jucător profesionist, Stephen a avut două sezoane în care a marcat peste 50 de breakuri de peste 100 (1991-2 : 51 de asemenea breakuri și 1995-6 : 52) și altele în care n-a ajuns nici la 30 (1997-8 de exemplu). Media ar fi, deci, de 31,8181818181 breakuri/sezon

WELL DONE, STEPHEN ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Impressive indeed! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Apr 2007, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Amintiri hendryene

Uite că Mr Seven World Titles se lasă cuprins de o mică nostalgie :


Acum 21 de ani, când am debutat la Crucible

"... Când începi să te mai înalți puțintel și ieși din copilărie, asta e ambiția cea mare : să joci la Crucible. Țin minte că m-am dus acolo în anul dinaintea celui în care am debutat. Tocmai urma să devin jucător profesionist. Am văzut totul din culise, din afara competiției. Pe urmă, momentul în care am trecut printre draperiile acelea roz și am pășit în arenă a fost o experiență incredibilă.

Te pregătești cum scrie la carte : te duci și te tunzi, îți cumperi un costum și pantofi noi – adică tot ceea ce se face în ocaziile deosebite. Mă uit la debutanții din ziua de azi și-mi dau seama că și ei fac același lucru. Când vin pentru prima dată să joace la Crucible, toți au costume și pantofi noi. De ce ? Pentru că este un eveniment. Îmi amintesc că frizerul mă tunsese după moda de atunci, cu părul scurt în creștet și lung la ceafă. Îmi luasem un costum urât, de culoare maronie și purtam pantofi și cravată maro. Asta era pentru sesiunea de după-amiază, fiindcă pe vremea aceea numai la sesiunea de seară ne schimbam în costum negru și ne puneam papion. Arătam ca naiba !

Înainte de meciul cu Willie Thorne – meciul meu de debut – țin minte că stăteam la hotel, împreună cu ai mei și cu câțiva prieteni. Nu-mi amintesc nimic din meciul propriu-zis. Doar atât că, la sfârșit, am dat mâna cu Willie și el m-a luat pe după umeri și m-a condus afară din arenă – fiindcă ce-i al lui e-al lui : întotdeauna a știut să... învingă cu eleganță !...
(Și eu care credeam că, în Snookerland, cel care deține monopolul replicilor ironice sau chiar sarcastice este Mark Williams !... Rolling Eyes Laughing Laughing )

Pe vremea când am debutat eu, întâlneai pe aici o mulțime de oameni interesanți, cu personalitate, pe care nu-i puteai confunda între ei. Îi înțeleg pe cei care spun că acum nu mai există așa ceva. Oamenii aceia atrăgeau publicul pentru că, dintr-un motiv sau altul, spectatorii și telespectatorii se identificau cu ei. Cine nu-l recunoștea pe un Kirk Stevens, în costumul lui alb sau pe un Bill Werbeniuk, care, bietul de el, nu mai e printre noi ?! Bill era un munte de om care, în timpul unui meci cu Nigel Bond, a golit 25 de halbe cu bere plus opt whisky-uri duble ! Sau Silvino Francisco, primul sud-african din circuitul profesionist, care apărea în arenă în costum negru și pantofi albi...

Cliff Thorburn arăta întotdeauna ca scos din cutie. Un mare gentleman, un om la care noi toți ne uitam cu mare admirație și care ne putea servi tuturor drept model... Numai cât îl vedeam cum merge, cum întră în arenă, pur și simplu ne inspira respect. Toți ne inspirau respect. Acești oameni aveau un aer de autoritate și erau cu așa de mulți ani mai în vârstă decât mine, încât aveam tot timpul impresia că joc cu tata...”
(The Daily Record din 21 aprilie)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 29 Apr 2007, 17:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 29 Apr 2007, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Clara! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Apr 2007, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're welcome, Mrs Hendry. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 30 Apr 2007, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant articolul. Thanks Clara! Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 30 Apr 2007, 19:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar , interesante spusele lui Stephen. Smile
Thank you! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 30 Apr 2007, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adevarat... ! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 2:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-un scurt interviu apărut în The Sunday Mail din 7 octombrie, Stephen vorbește despre shimbarea din viața sa de jucător – colaborarea cu antrenorul Chris Henry : „Încep un nou drum – o nouă provocare. Schimbarea a început atunci când am aruncat tacul cel vechi, chiar înainte de Campionatul mondial. Am primit destule reproșuri din cauza asta, dar numai eu știam cum mă simțeam. Nimeni nu-și dădea seama mai bine ca mine cât de prost îmi mergea jocul. Chris m-a readus la bunele deprinderi și la elementele tehnice de bază de care cam uitasem.”

Oare o să reușească australianul să-și apere titlul câștigat anul trecut, la Aberdeen ? „Neil s-a instalat ferm în top 8, numai că alta e presiunea sub care trebuie să joci atunci când te trezești în postura celui pe care toți țin să-l învingă. Te transformi din vânător în vânat și ești în situația de a-ți apăra reputația de jucător.”

Propria sa poziție în clasamentul provizoriu nu-l deranjează pe Marele Scot : „În ziua de azi, clasamentul nu mai înseamnă mare lucru. Cu ani în urmă, da, conta să te numeri printre primii patru, dar mai ales pentru că așa reușeai să eviți întâlnirea cu anumiți adversari. Acum, însă, între locul 1 și locul 16 nu prea mai are importanță unde anume te clasezi. Important e să fii în Top 16, ca să ai garantate invitația la Masters și intrarea la Crucible, dar asta-i cam tot. Uită-te la Matthew Stevens, care, în ultimii șapte ani a devenit campion la Masters și la UK Championship și de două ori finalist la CM. Nici măcar în Top 16 nu mai este ! Sau la Mark Williams, care, acum nu mai mult de patru ani, a câștigat trei dintre cele mai mari titluri, iar acum e pe locul 40. Asta ca să vedeți cât de dură e lupta.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 10 Oct 2007, 15:01, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iti multumesc pentru interviu, Clara!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 16 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community