Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatele europene 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ora 17.00, Florin Ghimpu trebuie să lupte pentru evitarea ultimului loc. Aceasta este miza. În grupa lui, după 5 meciuri, pe primul loc e belgianul Kevin Van Hove, cu 19 frame-uri câștigate din 20 disputate, urmat de olandezul Stefan Mazrocis, care are un frame victorios mai puțin. Locul 3 e ocupat de irlandezul David Hogan, la care „diferența adevărului” e de 10 (17 frame-uri câștigate, 7 pierdute), iar pe 4 e cipriotul George Louca cu o „diferență a adevărului” de 7 (15 frame-uri câștigate, 8 pierdute). Aceștia ar fi calificații. Deocamdată, cel puțin. (Sunt calificați în fazele eliminatorii primii 4 din fiecare grupă.)

Sub linie sunt, în ordinea actuală :
locul 5 : Jarosław Kowałski (Polonia), cu minus 4 „la adevăr” (adică a pierdut cu 4 frame-uri mai multe decât a câștigat);
locul 6 : Sača Novak (Croația), cu minus 10 „la adevăr”;
locul 7 : Tomáč Kejla (Cehia), cu minus 16 „la adevăr”;
locul 8 : cu un „adevăr” cam neplăcut de minus 20, Florin Ghimpu

Edit : Horia Câmpeanu 0–3 Frank Schröder

Indiferent ce se întâmplă de acum încolo în celelalte meciuri rămase, este imposibil ca Horia să mai evite afurisitul ultim loc din grupă. Din păcate... Crying or Very sad

Edit: Florin Ghimpu 0-4 Tomáč Kejla

ora 20.00, masa 1 : Daniel Bontea – Alan Trigg, Anglia
ora 20.00, masa 5 : Marcel Bera – Dean Thomas, Elveția



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daniel Bontea cu Alan Trigg. Nu e ușor. 1-0 pentru englez (62-10). E unul dintre meciurile cele mai importante. Hai, Sandy !

Marcel Bera cu Dean Thomas. Mai lent. Hai, Max !

Edit : Bontea 0-2 Trigg
Bera 0-1 Thomas

Lui Sandy nu-i merge jocul mai deloc. Ratează în continuare lovituri ușoare... A mai încasat-o de la Trigg și mi-e teamă că n-a intrat în meci cu suficientă încredere... Bila aia albă face ce vrea ea, nu ce vrea Sandy...

Max a făcut un break furmușel de 33. Nu sunt sigură că-i câștigă frame-ul, dar sper să-i dea ceva încredere !

Unde ești, Andy (precum și ceilalți boieri & boieroaice dumneavoastră, care iubiți snookerul și atunci când nu e vorba numai & numai despre profesionistul favorit Wink ), că mi-e urât aici, când tătă lumea îi pi planeta fotbal Rolling Eyes Laughing ...

Uuuufff ! Frame-ul 3 câștigat de Sandy.

Bontea 1-2 Trigg
Bera 0-2 Thomas



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daniel Bontea 1-3 Alan Trigg

Englezul i-a suflat lui Sandy ultimul frame la bila neagră. Ce păcat ! În orice caz, Sandy este singurul jucător care i-a luat un frame lui Trigg în faza grupelor.

Dintre meciurile pe care le-am urmărit, acesta a fost cel mai frumos.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 9 Iun 2008, 20:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy La fotbal suntem Wink , dar in pauze mai urmarim si ceva scoruri la snooker! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 20:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si pe mine m-a mancat fotbalul recunosc...dar tot am apucat sa vad de la 2-0 pt Trigg Smile .

Ce sanse a avut Sandy si le-a irosit... uneori am impresia ca nu prea sta sa gandeasca masa... parca in permanenta se grabeste undeva. Singura lovitura la care l-am vazut sa aiba rabdare a fost roza decisiva la buzunarul de jumate care i-a adus un frame.

Si in al treilea ce sa mai... sfarsit de poveste cum ii place lui Sandy sa piarda. Si cu McCabe tot la neagra a pierdut meciul. Asta este... oricum a reusit cea mai buna performanta din concurs de pana acum in fata lui Trigg... i-a luat un frame.

Pacat pentru el pt ca trebuia sa fie pe locul II in grupa, acolo in spatele lui Trigg nu sa ia bataie de la Sheta si McCabe. Mai are un meci ... dar oricum e deja calificat pe tabloul de 32. Smile



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2008, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
Ce sanse a avut Sandy si le-a irosit... parca in permanenta se grabeste undeva.

Exact aceeași impresie mi-a făcut și mie. Confused Sad Nu prea înțeleg... Da, e calificat, dar se putea califica mult mai, cum să zic, frumos... Wink Laughing

Deci, până acum :

Seniori

Florin Ghimpu 0–4 George Louca, Cipru
Florin Ghimpu 0–4 David Hogan, Irlanda
Florin Ghimpu 0–4 Stefan Mazrocis, Olanda
Florin Ghimpu 0–4 Kevin Van Hove, Belgia
Florin Ghimpu 0–4 Sača Novak, Croația
Florin Ghimpu 0–4 Tomáč Kejla, Cehia

Florin Ghimpu mai are un singur meci – cel împotriva polonezului Jarosław Kowałski.

40(+)

Daniel Bontea 3–0 Petros Georgiades, Cipru
Daniel Bontea 2–3 Ahmad Sheta, Polonia
Daniel Bontea 2–3 Bob McCabe, Scoția
Daniel Bontea 1–3 Alan Trigg, Anglia

Daniel Bontea mai are un singur meci – cel împotriva rusului Alexey Goldobin.


Marius Ancuța 0–3 Nick Pearce, Scoția
Marius Ancuța 2–3 John McIntyre, Irlanda de Nord
Marius Ancuța 0–3 René Dikstra, Olanda
Marius Ancuța 0–3 Stephen Merrigan, Irlanda

Marius Ancuța mai are un singur meci – cel împotriva polonezului Arkadiusz Domański.


Horia Câmpeanu 0–3 Costas Konnaris, Cipru
Horia Câmpeanu 0–3 Joe Delaney, Irlanda
Horia Câmpeanu 0–3 Duran Selvi, Polonia
Horia Câmpeanu 0–3 Frank Schröder, Germania

Horia Câmpeanu mai are un singur meci – cel împotriva israelianului Shaul Eliau.


Marcel Bera 0–3 Erwin Goethals, Belgia
Marcel Bera 3–2 Sergey Sergeyev, Letonia
Marcel Bera 0–3 Stephen Baillie, Scoția
Marcel Bera 0–3 Dean Thomas, Elveția

Marcel Bera mai are un singur meci – cel împotriva polonezului Robert Matysiak.

.

. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Patru din cinci : Horia, Marcel, Sandy și Florin

.


Breakurile 100(+)

Seniori
119 Bobby Cruickshanks (Scoția) – cel mai mare break al CE 2008
112 Martin McCrudden (Irlanda)
108 Andrew Pagett (Țara Galilor)
107 Darren Morgan (Țara Galilor)
101 Anthony McGill (Scoția)

Maeștri /40(+)
100 Philip Williams (Țara Galilor)

Ladies
105 Reanne Evans (Anglia)



Mâine, 10 iunie

ora 11.00, masa 20 : Marius Ancuța 0–3 Arkadiusz Domański, Polonia
ora 14.00, masa 18 : Florin Ghimpu – Jarosław Kowałski, Polonia
ora 17.00, masa 16 : Horia Câmpeanu – Shaul Eliau, Israel
ora 20.00, masa 2 : Daniel Bontea – Alexey Goldobin, Rusia
ora 20.00, masa 6 : Marcel Bera – Robert Matysiak, Polonia



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 12:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Necazuri cu arbitrii. Citez din e-mailul de ieri al lui Marius Ancuța :

Astazi dimineata am facut un protest oficial la adresa arbitrilor polonezi amenintand ca daca vreun roman va mai fi arbitrat de un arbitru polonez retrag intreaga delegatie: pe scurt ce probleme au fost :

1. la meciul meu cu Nick Pearce, doamna arbitru imi "da" un foul and a miss si noroc cu Nick care era acolo si a corectat : "nu, nu a atins bila rosie !”

2. la meciul lui Sandy cu polonezul, cu 5 bile rosii pe masa, Sandy face un snooker. Diferenta minima, in joc decisiv si arbitra anunta doar foul, Sandy intreba si i se raspunde „doar foul”; in acelasi joc lui Sandy i se da un foul and a miss cu o singura bila rosie pe masa !...

3. la meciul de ieri, Horia este pus sa repete lovitura de 7 ori(lovitura executata cu toate prelungitoarele si cu gatul de lebada din apropierea buzunarului superior stang - conform camerei de luat vederi - catre manta inferioara); am descris situatia cat de cat pentru ca era o pozitie dificila si dupa 4 ratari, in principiu se anunta doar foul;

4. astazi dimineata lucru ce m-a dat putin mai mult peste cap : chiar la inceputul meciului, Stephen Merrigan deschide si comite fault trimitand bila alba in buzunar, se mai executa 2 lovituri de siguranta si lasa Stephen o bila rosie pe buzunarul superior drept, dar si bila alba destul de aproape astfel incat sa fiu obligat sa apelez la toate prelungitoarele; ma asez pe lovitura (bila albastra era langa manta inferioara) si ma asigur de 3 ori ca nu ating bila albastra; dau sa execut lovitura si arbitrul anunta fault la bila albastra; nu-mi misc decat capul si ma uit - iti jur ca erau cel putin 15 cm pana la bila; am oprit meciul si am solicitat prezenta arbitrului sef caruia i-am pus in vedere (si apoi am facut si sesizare scrisa) cele relatate. FOARTE, FOARTE important : nu am pierdut din aceasta cauza dar mi-a creat o stare de mare nervozitate in conditiile in care meciul era unul decisiv..."


E drept că snookerul se extinde în Europa continentală, dar bine ar fi să "importăm" odată cu el și etica brită aferentă.

Florin Ghimpu 0–4 Jarosław Kowałski, Polonia



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 10 Iun 2008, 14:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 14:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-i asta problema...

Situatia sta in felul urmator: fiecare tara membra a EBSA este obligata sa trimita la toate competitiile organizate de EBSA cel putin un arbitru (chiar daca tara respectiva trimite jucatori sau nu), altfel, din cate stiu, trebuie sa plateasca o amenda de aporx. 200 euro. Aceeasi amenda se plateste de catre organizatia de snooker nationala respectiva si daca inscrie un jucator care nu anunta ca nu se prezinta la competitie si efectiv nu vine.

Acei arbitri care fac deplasarea pana acolo nu primesc decat masa si cazare nu si recompense materiale pentru munca prestata. Asadar, arbitrii din alte tari nu se omoara sa vina pe banii lor pentru ceva ce la prima vedere pare voluntariat.

De aceea, polonezii nu au avut alta cale decat sa bage arbitri de la ei pe banda rulanta care in mod sigur majoritatea dintre ei nu au niciun fel de licenta de arbitraj, nici macar o Clasa 3. In general ii intreaba...cine vrea sa arbitreze f. bine cine nu , nu si le ofera posibilitatea de a sustine un examen pentru licenta de international.

Bine, asta nu scuza gesturile polonezilor care dezavantajeaza unii jucatori. Il cred pe Mario in ceea ce spune pentru ca nu este genul de om care sa aiba ceva de impartit cu arbitrul daca acesta nu ar gresi.

Si noi daca am organiza maine un astfel de campionat ar trebui sa fabricam arbitri pe banda rulanta Smile .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am numărat vreo 20 de arbitri polonezi. Laughing

Probabil că, în majoritatea cazurilor, e vorba mai degrabă de greșeli (plus încăpățânarea de a persista în greșeală sau jena de a o recunoaște ca atare Rolling Eyes ) decât de favoritisme "patriotice"...

Nu se poate spune niciodată că e prea mult fair play... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am urmarit si eu live (cit am reusit) evolutia baietilor si am tinut legatura permanenta pe toata durata turneului.
Cred ca Sandi are si acum cosmaruri cind isi reaminteste cum a pierdut meciurile decisive. Ii urez multa bafta in meciurile care urmeaza.
Max, Marius si Horia puteau mai mult insa anumite momente neplacute i-au marcat influentind negativ capacitatea lor de concentrare. Max, daca se concentreaza si practica jocul lui poate merge mai departe asa ca ii tin pumnii in meciul care urmeaza.
Pe Florin l-au repartizat in cusca leilor. In momentul in care am vazut grupele m-am gindit ca daca reuseste sa ia citeva frame`uri este deja un succes.

Felicitari tuturor participantilor la event si multa bafta celor ce merg mai departe.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 16:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Referitor la arbitrii, parerea mea e ca pe cit de frustranta a fost situatia nu trebuia sa le acorde foarte multa atentie.

p.s. eu acum sunt suparat pe organizatori pentru ca nu transmit meciul lui Horia Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-a funcționat camera de la masa lui... Oricum, Eliau a încheiat cu un break de peste 50.

Horia Câmpeanu 0–3 Shaul Eliau, Israel



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 18:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

56... mai exact



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai ca au avut noroc de adversari talentati in ultimele meciuri Very Happy, ma refer la Sandi si Max


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Iun 2008, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Amândoi au început bine meciul : Sandy și Max conduc cu 2-0. Ce frumos ar fi să-i sufle Max lui Matysiak calificarea în șaisprezecimi !...

Sandy l-a și încheiat bine : Daniel Bontea 3–0 Alexey Goldobin.

FELICITĂRI PENTRU CALIFICAREA ÎN ȘAISPREZECIMI, SANDY !

HAI, MAX, HAI !

Edit : uuufff, decisiv...

Marcel Bera 2–3 Robert Matysiak Crying or Very sad


.

Rezultatele

Seniori

Florin Ghimpu 0–4 George Louca, Cipru
Florin Ghimpu 0–4 David Hogan, Irlanda
Florin Ghimpu 0–4 Stefan Mazrocis, Olanda
Florin Ghimpu 0–4 Kevin Van Hove, Belgia
Florin Ghimpu 0–4 Sača Novak, Croația
Florin Ghimpu 0–4 Tomáč Kejla, Cehia
Florin Ghimpu 0–4 Jarosław Kowałski, Polonia


40(+)

Daniel Bontea 3–0 Petros Georgiades, Cipru
Daniel Bontea 2–3 Ahmad Sheta, Polonia
Daniel Bontea 2–3 Bob McCabe, Scoția
Daniel Bontea 1–3 Alan Trigg, Anglia
Daniel Bontea 3–0 Alexey Goldobin, Rusia

Marius Ancuța 0–3 Nick Pearce, Scoția
Marius Ancuța 2–3 John McIntyre, Irlanda de Nord
Marius Ancuța 0–3 René Dikstra, Olanda
Marius Ancuța 0–3 Stephen Merrigan, Irlanda
Marius Ancuța 0–3 Arkadiusz Domański , Polonia

Horia Câmpeanu 0–3 Costas Konnaris, Cipru
Horia Câmpeanu 0–3 Joe Delaney, Irlanda
Horia Câmpeanu 0–3 Duran Selvi, Polonia
Horia Câmpeanu 0–3 Frank Schröder, Germania
Horia Câmpeanu 0–3 Shaul Eliau, Israel

Marcel Bera 0–3 Erwin Goethals, Belgia
Marcel Bera 3–2 Sergey Sergeyev, Letonia
Marcel Bera 0–3 Stephen Baillie, Scoția
Marcel Bera 0–3 Dean Thomas, Elveția
Marcel Bera 2–3 Robert Matysiak, Polonia



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 11 Iun 2008, 10:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 4 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community