Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

COMENTATORII...
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
NAICU



Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 8
Locație: Bucuresti, RO

MesajTrimis: Sâm 20 Noi 2004, 21:52    Titlul subiectului: COMENTATORII... Răspunde cu citat (quote)

Aici puteti sa dati frau liber aprecierilor despre cei doi minunati comentatori.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui NAICU Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 14:30    Titlul subiectului: Aprecieri despre Marius Ancuta si Daniel Bontea Răspunde cu citat (quote)

Eu am indragit snookerul si datorita comentariului lui Marius Ancuta. Pana sa fie comentat in limba romana nu prea ma uitam pentru ca nu prea intelegeam regulile acestui joc. Imi place foarte mult comentariul de pe Eurosport, dar cred ca Daniel Bontea mai are multe de invatat despre un comentariu. Nu ma indoiesc ca Daniel Bontea este un jucator foarte bun de snooker dar cu comentariul sta mai prost.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da! Sunt niste comentatori care te fac sa stai in fata televizorului si sa te uiti la snooker ore in sir... Si Daniel Bontea si Marius Ancuta sunt comentatori buni si au ajuns sa se completeze foarte bine... De exemplu, cand TV Sport transmitea anumite meciuri de snooker, nu puteam sa ma uit datorita calitatii execrabile a comentariului... probabil si a mizei scazute a meciurilor respective...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 16:40    Titlul subiectului: Re: Aprecieri despre Marius Ancuta si Daniel Bontea Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Eu am indragit snookerul si datorita comentariului lui Marius Ancuta. Pana sa fie comentat in limba romana nu prea ma uitam pentru ca nu prea intelegeam regulile acestui joc. Imi place foarte mult comentariul de pe Eurosport, dar cred ca Daniel Bontea mai are multe de invatat despre un comentariu. Nu ma indoiesc ca Daniel Bontea este un jucator foarte bun de snooker dar cu comentariul sta mai prost.


YES !... Sandy-Brandy, ce ne facem ?!... Ieri : "joaCA CA la televizor "!!!...
Sandy nu la comentariu ar avea probleme, ci cu limba cea romaneasca. Hai sa ne dam mari : pe un forum de fotbal, hai, treaca-mearga, s-ar mai ingadui, dar pe un forum de snooker avem chiar datoria de a fi exigenti fatza de comentatori. Iar ei ceva mai destzelenitzi in exprimare. Am mai auzit, n-as mai fi auzit : "el vroia decat sa..." Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa sunteti voi fetele... mai rele... Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
asa sunteti voi fetele... mai rele... Mr. Green

Nu "noi, fetele", ci ... gramatica.

Cuvinte excelente la adresa lui Marius Ancuta : competenta, eleganta in exprimare, finete in nuantari, umor de calitate si o limba romana care depune marturie pentru existenta culturii formate prin lectura.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunteti prea atente la detalii dragelor Mr. Green give the man a break!!!



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Nu "noi, fetele", ci ... gramatica.

Cuvinte excelente la adresa lui Marius Ancuta : competenta, eleganta in exprimare, finete in nuantari, umor de calitate si o limba romana care depune marturie pentru existenta culturii formate prin lectura.[/quote]

Haide totushi sa fim serioshi... Eu tzin mult la Marius Ancutza, he's one hell of a commentator si un tip amabil in general, dar nu-l ridica in slavi... Imi e lene sa-mi amintesc acum dezacordurile, dar voi da un exemplu de pleonasm folosit non-stop: "enorm de mult". Daca e nevoie pot continua.
In fine, n-ash vrea totushi sa vorbesc despre asta. Il apreciez prea mult pentru a-l critica. Inca o chestie... Din cauza lui, avand in vedere cat il apreciez, au inceput sa-mi placa pleonasmele si sa nici nu le mai bag de seama... Sunt unele din marcile sale personale.
Inca o chestie... Daca m-am bagat in discutzia asta nu inseamna ca m-ash considera sau ca ash fi vreun as in materie de limba romana. Pur si simplu au fost chestii pe care le observa toata lumea.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Numai FETE pe acest forum??? Ce drek, lasati-l pe om in pace!!! Nimeni nu e perfect!!!



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 21:46    Titlul subiectului: Hihihihihihi :) Răspunde cu citat (quote)

Miorlau, ca sa zic asha. Very Happy Hâr, hâr... Smile) (Nu stiu cum suna cuvantul pentru stuchit) Hai sa zicem: tfiu, tfiu! Very Happy ERrrrr. Razz Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
sunteti prea atente la detalii dragelor Mr. Green give the man a break!!!


Smile OK. Si unul de 147 din partea mea... Dar aveti dreptate: si tu, si Mrs.Hendry. Nimeni nu e perfect, dar noi nu pentru asta ii iubim pe cei doi... Daniel Bontea spune bine ce spune atunci cind spune ceea ce stie.


Intr-o alta ordine de "idei" : de acord, Mrs. Hendry, tfiu! tfiu !!! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MasterJames
More than a fan


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 42
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 3:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hm... cats... Razz

Marius Ancutza "pute" de bun-simt. Este un comentator bun, vine cu lectiile pregatite, are o voce placuta si, cu toate ca vorbeste prea lent, cred ca m-as obisnui cu greu cu un alt comentator.

In plus, trece foarte usor peste multe greaseli ale lui "Sandy", care nu prea are ce cauta pe-acolo (sunt un pic prea critic, dar o sa fiu chibitz pana la capat). Nu o sa ma leg de altceva (cu toate ca sunt multe de spus la capitolul "Sandy"...) decat de faptul ca il contrazice pe colegul sau de cate ori are ocazia. Dragii mei... Este nesimtit de-a dreptu' la o faza d'asta si ma simt eu aiurea (in fata TVului) cand o face.

Nu are dreptate colegul tau...? Corecteaza-l cand sunteti la o bere, la o bila, nu pe post!!!

Sa stiti ca m-am abtinut cu greu sa nu postez mai mult.

Pe de alta parte nu contest in NICI un fel abilitatile acestuia de jucator. In NICI un caz. Poate fi un jucator excelent si din cate am vazut pe un clasament parea a fi cel mai bun... de la noi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MasterJames Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mrc



Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

il apreciez foarte mult pe marius ancuta. un comentator exclelnt in cuida ticurilor sale verbale gen "acest meci sa desfasoara dupa sistemul cel mai bun din 17, sau altfel spus primul la 9", "nu cred ca si-a dorit asta" "ei da, asa da!", "asta da demonstratie de snooker" etc.
sandy mai are multe de invatat, e adevarat, dar sa nu uitam ca este jucator de snooker, nu cometator. iar daca ne aducem aminte de inceputurile sale alaturi de marius, trebuie sa recunoastem ca se afla intr-un real progres.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mrc Trimite mesaj privat
Ernie



Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 23:28    Titlul subiectului: Buni comentatori Răspunde cu citat (quote)

Va apreciez pentru modul in care comentati toate transmisiile de snooker Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ernie Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 22 Noi 2004, 23:36    Titlul subiectului: Re: Buni comentatori Răspunde cu citat (quote)

Ernie a scris:
Va apreciez pentru modul in care comentati toate transmisiile de snooker Smile


Apropo, nu jtiu daca Marius si Daniel arunca vreun ochi pe-aici... Very Happy Pentru comentariile personale la adresa lor si intrebarile pentru ei va reamintesc: snookereurosport@yahoo.com
Cheerio! Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Următoare
Pagina 1 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community