Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

COMENTATORII...
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bilu



Data înscrierii: 01/Mai/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum 1 Mai 2011, 23:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici eu nu ii suport pe comentatori.. motiv pentru care tv e pe mut
sunt cel putini deranjanti
ei, mai exact Bontea, comenteaza forumul, nu meciul, ceea ce e penibil de-a dreptul.
JENANT


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bilu Trimite mesaj privat
Aayath



Data înscrierii: 01/Mai/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bilu a scris:
nici eu nu ii suport pe comentatori.. motiv pentru care tv e pe mut
sunt cel putini deranjanti
ei, mai exact Bontea, comenteaza forumul, nu meciul, ceea ce e penibil de-a dreptul.
JENANT


Mi se pare mult mai penibil sa incerci sa ii critici si in acest minunat demers sa ii confunzi (domnul Marius Ancuta este cel care cu preponderenta citeste si raspunde mesajelor de pe forumuri). In rest, numai de bine! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aayath Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2011, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marius Ancuta cand comenteaza un meci nu te plictiseste dar Bontea te adoarme : Yawnee


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Pociovalisteanu
Fan


Data înscrierii: 09/Iul/2011
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Oct 2011, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt pe aceeasi linie, un mic plus pentru Bontea ....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Pociovalisteanu Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 18 Apr 2012, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei doi comentatori sunt absolut extraordinari, datorita lor, cu siguranta, urmaresc si imi palce snookerul. Sunt favoriti mei, prin modul lor de a fi, prin simplitatea lor.Recunosc parca mai mult imi place Marius Ancuta, dar nu la o diferenta foarte mare de Daniel Bontea, care, pot sa spun este un expert in gandirea jocului, pur si simplu anticipeaza fiecare lovitura si asta il face special. Sunt cei ami tari !

PS: Citisem acum vreo cateva luni pe site-ul celor de la Eurosport ca au cumparat licenta de transmitere pana in 2015-2016 la snooker. Exista oare riscul ca dupa 2015 sa ramanem fara snooker in Romania, si implicit fara comentatorii nostri dragi ?



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2012, 11:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi fost culmea sa cumpere pana in 2100.... Smile

Stai cool, asa se negociaza contractele, pe perioade limitate. Eurosport si BBC vor avea snooker cate zile ii avea tu si eu la un loc...

In ce priveste comentatorii, ma amuza teribil cate de multi se gasesc sa critice de pe margine, cand ei habar n-au ce inseamna sa fii comentator... in orice sport... Sad

Da, Bontea e mai molcom si mai cu duhul blandetii, comentariile lui sunt mai degraba tehnice. Insa de acolo pana la sa te adoarma... scuze, dar in acest caz nu ai ce cauta la snooker, probabil te adoarme si acest sport. Ideea e sa nu stai TU degeaba in timp ce te uiti si sa imaginezi solutii, combinatii etc, ca la sah. Daca nu iti place asta inseamna ca trebuie sa te reorientezi spre biliard sau popice Wink

In ce il priveste pe Ancuta, el e oleaca mai dezinhibat, motivul e personalitatea lui mai expansiva si felul sau de a fi, sigur pe el, hotarat. Cateodata sare calul in direct, exagerand, dar e per ansamblu ok si il competeaza pe Sandi TOCMAI pentru ca este atat de diferit de el.

In ce priveste insa discutiile despre forum, snokerul national sau detalii (uneori) multe de regulament, ei fac foarte bine ca procedeaza astfel, intrucat mai e mult pana cand in tara noastra acest sport va fi bine cunoscut. Si ei sunt deschizatori de drumuri in acest domeniu, ca ne convine sau nu.

In plus, credet-ma, sa trebuiasca vrand-nevrand sa fii la datorie oricand se joaca snooker undeva in lume (si de la o vreme incoace se joaca, nu gluma!!!), indiferent ca esti racit, prost dispus sau necajit sau nu... e greu, credeti-ma!

Si inca ceva: de ce nu incercati voi sa comentati? Asa, sa zicem un Campionat Mondial? Smile) Vi se pare ca ati fi permanent inteligenti, vivace, debordanti, plini de originalitate si munte de informatii?? Ma indoiesc, sincer...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2012, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Comentariul sportiv seamănă cu arta și cu viața, în general : cu cât știi mai multe lucruri, cu atât ești mai exigent și descoperi mai ușor și greșelile, și cacealmalele. În privința asta, fanii mai puțin experimentați trebuie să învețe de la maeștri (comentatorii briți – în primul rând, cei de la BBC, abia pe urmă cei de la British Eurosport, oricum, tehnicieni și campioni mondiali etc). Ca să nu ajungă precum miresele foarte tinere & nepricepute, care cred că „așa” trebuie să fie ! Twisted Evil Laughing

Altminteri, amândoi comentatorii Eurosport sunt prietenii noștri și știm că-și dau seama că nu sunt perfecți – așa cum nu sunt nici criticii. Wink Laughing

Bravo lui Sandy Bontea pentru pronunțarea corectă, de-a lungul întregului sezon, a denumirii seriei PTC și a numelui lui Luca Brecel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2012, 13:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Evident ca ai dreptate. Ce ma amuza (sau irita, dupa caz) e cum pretinde lumea in Romania tot ce ei insasi (de regula) nu ofera, nici la locul de munca si nici in viata privata. Adica profesionalism la nivel occidental, seriozitate, punctualitate, talent, dedicatie, constanta in comportament, bun-simt, modestie... (continuati voi).

Bine ca toti stiu critica.

Eu urmaresc snooker la Eurosport de cand au aparut primele "oale" in Romania, evident comentariul in engleza pe-atunci, si desi am acel model nu le fac comentatorilor romani reprosuri. I-am cerut lui Ancuta in fazele de maxima tensiune sa opreasca comentariul pentru cateva secunde, de la aplecarea pe pozitie pana la livrarea loviturii, si a tinut cont de sfat. Asta insa cu ani in urma...

In rest, repet: cine crede ca poate si stie, sunt convins ca nimeni nu e batut in cuie, nici la Eurosport. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2012, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sigur că nu e. Oricum și înainte de orice, fanii (snookerului) ar trebui să învețe cât mai multe lucruri despre sportul preferat și să se deprindă să judece cu căpuceanele proprii. Așa au șanse să evalueze în mod rezonabil părerile comentatorilor și să capete încredere în părerile proprii. Fiindcă, la urma urmei, avem de-a face cu păreri de care putem sau nu să ținem seama, în funcție de câtă importanță le acordăm.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2012, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa e. Insa din pacate unii mai cred ca in snooker poti avea opinii (si sa si fie pertinente) si daca esti de-afara. E un reflex de la fotbal, presupun. Smile)))))


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ballestero



Data înscrierii: 06/Dec/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 8:58    Titlul subiectului: comentatori Răspunde cu citat (quote)

buna dimineata

au trecut ani buni de suferinta si mi-am luat curajul sa scriu doua vorbe despre
suferinta mea in fata .........................

in afara de doi comentatori de snooker care sunt o placere, restul, putini la
numar, nu inteleg si cred ca n-o sa-nteleaga in veci ca un comentariu de
SNOOKER are o calitate plina de atmosfera britanica, subtilitate, decenta si
modestie.

pentru noi cei ce iubim SNOOKERUL sper ca cineva ar trebui sa faca ceva

NU VREAU SI NU AM VRUT NICIODATA SA SUPAR PE NIMENI

vreau si de aici incolo sa ne intalnim de fiecare data la masa verde.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ballestero Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Ballestero. Smile Foarte multe critici la adresa comentatorilor, peste tot în lume, așa că nu ești singur în suferința de care aminteai. Unele critici mai întemeiate decât altele, bineînțeles.

Din păcate, foarte mulți dintre iubitorii snookerului sunt comozi, nu învață regulile, nici jocul ca atare, nu încearcă măcar de curiozitate, să joace și ei, nu se informează și nu gândesc cu căpușoarele proprii. Drept care simt nevoia să li se spună ce trebuie să creadă și ei chiar cred o mare parte din ce li se spune. Nu știu destul ca să judece singuri și înghit pe nemestecate ce aud la TV. La sport și în general.

În altă ordine de idei, acest thread va fi, curând, unit cu cel mai vechi, dedicat aceluiași subiect de dezbatere.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tego



Data înscrierii: 24/Apr/2016
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum 24 Apr 2016, 22:05    Titlul subiectului: poate mi se pare... Răspunde cu citat (quote)

... dar de cele mai multe ori anticiparile pe care le face Marius Ancuta cu referire la joc, sunt pe langa realitate. aprecierile, sunt mai mereu gresite. uneori imi lasa impresia ca se uita si la un film TV si comenteaza snooker. eu transfer pe comentariu in engleza cand comenteaza el, mi se pare enervant. chiar nu am nimic cu el, dar asta este... din tonul sau parca ar dori sa afiseze o legatura prietenoasa cu telespectatorul, dar imi pare atat de fals, lipsit de originalitate. in fine...poate isi revine!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tego Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 26 Apr 2016, 0:14    Titlul subiectului: Re: poate mi se pare... Răspunde cu citat (quote)

tego a scris:
uneori imi lasa impresia ca se uita si la un film TV si comenteaza snooker.

Păi cam asta se întâmplă deoarece trebuie să urmărească și pagina de Facebook destul de des. Wink
Departe de mine orice gând rău, dar de când s-a integrat și chestia cu Facebook-ul s-a schimbat și comentariul, dar nu în bine. Probabil neschimbat a rămas Daniel Bontea care atunci când comentează singur se concentrează pe meci, dar fără a uita să adauge discret, din când în când și alte informații picante. Dar asta este doar o părere personală, suntem oameni și suntem afectați fără să vrem de subiectivism.

P.S. Acum vrea 7-8 ani de zile se folosea doar emailul în comunicarea cu cei doi comentatori. Ce vremuri...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
tego



Data înscrierii: 24/Apr/2016
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2016, 23:26    Titlul subiectului: Re: poate mi se pare... Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
tego a scris:
uneori imi lasa impresia ca se uita si la un film TV si comenteaza snooker.

Păi cam asta se întâmplă deoarece trebuie să urmărească și pagina de Facebook destul de des. Wink
Departe de mine orice gând rău, dar de când s-a integrat și chestia cu Facebook-ul s-a schimbat și comentariul, dar nu în bine. Probabil neschimbat a rămas Daniel Bontea care atunci când comentează singur se concentrează pe meci, dar fără a uita să adauge discret, din când în când și alte informații picante. Dar asta este doar o părere personală, suntem oameni și suntem afectați fără să vrem de subiectivism.

P.S. Acum vrea 7-8 ani de zile se folosea doar emailul în comunicarea cu cei doi comentatori. Ce vremuri...


asa este, ai dreptate! zilele astea ascultam si cum tasteaza...mi-a trebuit ceva sa ma prind ca acele "clapaituri" deranjante provin in fapt de la tastatura comentatorului ( cata lipsa de profesionalism)... uneori, in "tacere" se aude respiratia ( cata lipsa de profesionalism), alteori plescaielile (mai ales la Bontea)... pe mine ma deranjeaza! si chiar nu sunt absurd... sunt un consumator de sport TV, dar la snooker comentatorii trebuie sa INVETE MESERIA DE COMENTATOR! ( probabil,in curand o sa auzim si un partz in direct!)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tego Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Următoare
Pagina 17 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community