Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
36%
 36%  [ 11 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 2 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 4 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Lu Haotian
13%
 13%  [ 4 ]
Neil Robertson
30%
 30%  [ 9 ]
Voturi totale : 30

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 12:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cao mi-a luminat ziua! Applause Bravo lui a jucat fara teama in fata lui Higgins si fara sa-si arate emotiile. Am savurat meciul in ciuda comentariului de-a dreptul jalnic, scuze daca supar pe cineva, dar cei doi de pe Eurosport 2 n-au stofa de comentatori de snooker (m-oi fi obisnuit asa de tare cu Bontea si Ancuta?)
Am asteptat de asemenea si revenirea lui Ali in fata lui Mark, dar.... Cat despre Ronnie ( in treacat fac o marturisire, mi-am luat concediu special sa vad acest acest tuneu, si marea revenire LOL ) intr-adevar nu-i este de suspendare, ci de amenda. Embarassed



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

geniala cum pe E2 este sunt imagini inregistrate cu meciul Cao- HIggins insa comentariul si sunteul este de la meciul Selby - Carter Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos turneul Panda până acum Smile Inspirată idea cu logo-ul din arena desenat lângă scaunele jucătorilor

Deja înregistrăm trei surprize plăcute, zic eu, provocate, ieri de Lu Haotian și Zhao Xintong cu meciuri câștigate în decisiv și azi Yupeng. Probabil este cea mai răsunătoare victorie a lui de până în prezent, a fost exemplar, jos pălăria !
Mă bucură mult și prestația lui Selby de azi, a început destul de nesigur meciul dar in 3,4 frame-uri a revenit în control, cu un joc convingător. Din ce am văzut în Belgia și în meciul de azi pare că pe Mark nu-l mai doare nimic, sper chiar să fie ok fizic Wink



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Lun 29 Oct 2012, 13:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 13:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de amenzi : în acest sezon, toate amenzile încasate de la jucători iau drumul Sheffieldului, către un centru medical specializat în îngrijirea copilașilor aflați în faza terminală a cancerului și altor boli incurabile – adică, Bluebell Wood Children’s Hospice. În sezonul trecut, amenzile au fost vărsate în contul unui spital de exact același tip (Haven House Children’s Hospice), din Essex.

În sezonul 2011-2012, numai Mark Allen a “contribuit” la îngrijirea acestor mici bolnavi cu suma de 17 000 lire ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Apropo de amenzi : în acest sezon, toate amenzile încasate de la jucători iau drumul Sheffieldului, către un centru medical specializat în îngrijirea copilașilor aflați în faza terminală a cancerului și altor boli incurabile – adică, Bluebell Wood Children’s Hospice. În sezonul trecut, amenzile au fost vărsate în contul unui spital de exact același tip (Haven House Children’s Hospice), din Essex.

În sezonul 2011-2012, numai Mark Allen a “contribuit” la îngrijirea acestor mici bolnavi cu suma de 17 000 lire ! Laughing

pentru un asemenea scop ar trebuii toti jucatorii din top 16 amendati cu macar 2-3 mii indiferent de motiv (trebuie sa se gaseasca unul!! poate au papionul stramb)

Cat despre turneul Panda astept meciul lui Stephen sa il vad pe scaun langa aceea "poza"


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul bietului Lu Ning cu Harry Pinches a durat aproape 6 ore (evident, nu din cauza tânărului chinez Laughing ) : la un moment dat, organizatorii au întrerupt târâiala (timp de circa 30 de minute), dar cum, din fericire pentru cei doi, una din mese era liberă, meciul a continuat.

Bine că pe Graeme l-a ajuns tacul din urmă, fiindcă scoțianul a ajuns la Chengdu fără el – și, în general, fără bagaje. Laughing

Necazuri au mai avut și alții : Mark Allen și-a uitat acasă pașaportul cel nou și a trebuit să se întoarcă la Antrim (Irlanda de Nord) tocmai de la Amsterdam, unde aștepta avionul pentru China.

Tot așa de neatent, Robert Milkins a băgat se seamă abia pe aeroportul Heathrow că-și uitase tacul la club (de fapt, la Academia SWSA din Gloucester). I-a dat imediat telefon lui Andrew Norman, care a sărit în mașină și a reușit să ajungă la Londra cu puțin înaintea decolării avionului.

Campionul ghinionului (la acest turneu, cel puțin) este însă Michael White. La sosirea în Chengdu, galezul s-a apucat să joace tenis cu Robert Milkins & Mark Davis, a făcut un pas greșit, a căzut și și-a scrântit o gleznă. A țopăit, apoi, în jurul mesei, numai în ciorapi, încercând să-i facă față lui Lu Haotian, dar de câștigat n-a reușit să câștige meciul...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am uitat la meciul dintre Zhao Xintong și Matthew Stevens... chinezul a făcut o impresie bună, dar mi s-a părut că e prea entuziast. Adică, am înțeles apanajul tinereții... trebuie să aibă curaj, dar să atace fiecare bilă. Snookerul nu e numai să introduci bile în buzunare, ci mai e și o doză de tactică, iar la capitolul ăsta... nu a punctat aproape deloc. Oricum de apreciat revenirea de la 4-1... dar dacă ar fi fost puțin mai așezat - are timp și de asta - cred că ar fi putut chiar să câștige. Și am văzut că a avut și ratări destul de mari. Păcat...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.... ce urat e fara snooker seara Sad Clara se stie cumva cand este programat meciul Ebdon - Maguire/Burnett? ma intereseaza in mod special ora [sper sa nu fie dimineata Rolling Eyes ] )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul lui Peter este în prima sesiune a zilei de miercuri, 31 octombrie, deci începe la ora (României) 08.30.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Meciul lui Peter este în prima sesiune a zilei de miercuri, 31 octombrie, deci începe la ora (României) 08.30.

perfect Confused macar o sa il vad pe Stephen zilele urmatoare Very HappyVery Happy (Selby - Maguire) ce meci Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 29 Oct 2012, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut si eu acum meciul Higgins-Yupeng. Insuportabil comentariu, intr-adevar. Nu-i cunosc pe comentatori, dar... greu, greu de urmarit meciul asa.

As fi curios de procentaje la buzunar pentru cei doi, dar vad ca sunt cam zgarciti chinezii cu astfel de informatii.
Mai rar atat noroc intr-un singur meci. Si din nou tot Higgins. Proverbialul...

Dar am avut doua meciuri foarte bune azi: Selby-Carter si Dott-Dale. Mai ales al doilea. Extraordinar ce meci au facut cei doi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2012, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Am vazut si eu acum meciul Higgins-Yupeng. Insuportabil comentariu, intr-adevar. Nu-i cunosc pe comentatori, dar... greu, greu de urmarit meciul asa.

As fi curios de procentaje la buzunar pentru cei doi, dar vad ca sunt cam zgarciti chinezii cu astfel de informatii.
Mai rar atat noroc intr-un singur meci. Si din nou tot Higgins. Proverbialul...

Dar am avut doua meciuri foarte bune azi: Selby-Carter si Dott-Dale. Mai ales al doilea. Extraordinar ce meci au facut cei doi.

apropo de comentariu! sunt de aceeasi parere insa cine sunt cei 2??? si de ce eurosport a adus inca 2 comentatori pt snooker?
se pregateste cumva debarcarea lui Marius sau Daniel ????

Dott-Dale un meci interesant Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2012, 8:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma a fost inspirat Advani cu alegerea turneului de Billiards. Desi la snooker aici muncise in calificari, avea sanse mai mici de castig. Asa, are un nou titlu de campion mondial la billiards.
Brava Pankaj Advani!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2012, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
apropo de comentariu! sunt de aceeasi parere insa cine sunt cei 2??? si de ce eurosport a adus inca 2 comentatori pt snooker?
se pregateste cumva debarcarea lui Marius sau Daniel ????

Ce preocupări aveți și voi... Eu cred că vor să angajeze doi comentatori permanent pentru snooker (mai ales pentru PTC-uri), iar pe Marius Ancuța și pe Daniel Bontea să-i invite doar așa... când sunt turnee cu adevărat mari... cum e invitată Virginia Ruzici pentru comentariul turneelor de tenis... Laughing

Glumeam. E treaba lor. Și ar trebui să aveți și voi mai multă răbdare cu oamenii. Au avut emoții. Dacă și ei ar comenta în maniera lui Daniel Bontea cu anticiparea loviturii, explicare ei... etc. (lucru pe care am obserat că-l face de la o vreme și Marius Ancuța - care însă nu prea s-a împăcat cu acuzativul și cu drept care... la dânsul e drept pentru care și care oriunde... pe care e mai multe cuvinte, facem economie!) ar da impresia că știu despre ce e vorba. Nu au dat impresia asta din păcate, fie din cauza emoție, fie doar pentru că nu sunt jucători de snooker... ci doar... observatori. Așa că trebuie să înflorească și ei pe ici pe colo... Laughing Numai să nu mai remarce evidențele! Adică vedem și noi. Să ne explice de ce a ratat și să lasă treba cu presiunea de pe jucător. Ci să explice cum ar fi trebuit să joace... x, y...

Ce preocupare am și eu...

Mark Williams e bolnav sau eu știu... nu a jucat bine deloc. Crying or Very sad



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2012, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cele 2 victorii cu 6-0 din Premier League, ma asteptam ca Stuart Bingham sa fie printre favoriti la acest turneu, si el pierde cu Adytia Mehta in primul tur ! Confused Mi se pare un pic ciudat.Shocked



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 3 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community