Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
36%
 36%  [ 11 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 2 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 4 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Lu Haotian
13%
 13%  [ 4 ]
Neil Robertson
30%
 30%  [ 9 ]
Voturi totale : 30

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy a jucat foarte slab din a doua repriza a primei sesiuni incolo. Surprised Eu mizasem pe el pentru finala. Neil nu mi se pare prea constant, face doua trei frame-uri solide , apoi rateaza si el destul de mult. Vom vedea!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tensionata finala... Cei doi nu prea cred ca se au la suflet unul pe celalalt, dupa semifinala (mai exact, dupa declaratiile acestea) de la Masters in care s-a impus Neil.

Totusi, desi il sustin pe australian, pronosticul meu e ca Judd va invinge maine.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu tin cu Neil Robertson in finala si sper sa fie in forma maxima maine Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 10:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil a joaca bine Very Happy sper sa isi mentina forma si in a 2-a sesiune daca vrea sa castige.
Sunt sigur ca "sTrump" o sa evolueze mai bine in partea a 2-a


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 12:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Tensionata finala... Cei doi nu prea cred ca se au la suflet unul pe celalalt, dupa semifinala (mai exact, dupa declaratiile acestea) de la Masters in care s-a impus Neil.

Interesantă observație Redboy, eu chiar uitasem de ultimul duel între cei doi și ... da, sunt sigur că Neil vrea un "bis" azi Smile
După prima sesiune sincer sa fiu,Judd s-ar putea declara mulțumit, putea fi bine mersi un 6-3 chiar și 7-2 .. noroc că îl mai "ajută" australianul la nevoie.

E o finală cu mare miză și se vede asta în jocul lor, de aici toate ratările neforțate.
Îmi plac amândoi până acum, dar merg pe psihicul mai puternic al lui Neil în situația de față .. așa că GO FOR IT Neil !!! 8)



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link de unde putem vedea si noi meciul online ?



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da de ce nu intra eurosport in direct ca m-ai ales ca nu mai e maratonul de la New York Angry Angry Angry Angry Angry Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superba finala! Bravo in primul rand arbitrului care a avut doua zile grele, bravo lui Judd, felicitari lui Neil pentru un meci foarte bun. Applause Remarc somptuozitatea ceremoniei si mai vad spectatori care, satui de asta, au inceput sa plece din sala. Au trecut zece minute si inca nu au inceput sa-i premieze, asteptam totusi!
Ce l-au inzorzonat pe Judd Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012


Ultima modificare efectuată de către snookerclau la Dum 4 Noi 2012, 17:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si "sTrump" castiga ... nu situ cum a decurs meciul pt ca m-am uitat la F1 (ultimele curse ale lui Schumi) dar nu inteleg cum a pierdut Neil... intr-un timp parca era 8-6 pt el ... asta inseamna ca "sTrump" a castigat 4 la rand Rolling Eyes

Oricum merita sa castige a zdrobit tot pana in finala (chiar daca nu au fost adversari foarte importanti)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:

Ma bucur mult ca Judd a ddevenit numarul 1 mondial.Dupa parerea mea Selby nu merita sa ocupe aceasta pozitie, era doar un ''vanator de puncte''.


de acord.

Felicitari Judd.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Judd,de la 8-7 ma gandeam ca vom avea decisiv.
Ma bucur pentru Tramp,mai ales ca l-am dat favorit la castigarea turneului si chiar daca pe parcurs nu prea am nimerit ,am "ghicit" finalistii si castigatorul!(asta la event-......)
Cu alt adversar, as fi tinut cu Robertson,care m-ai bifeaza o infrangere si astfel pierde o a doua finala (daca nu ma insel pama acum castigase toate finalele in care a jucat ,mai putin una).
Trofeul e transmisibil sau fiecare castigator va primi unul?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala superba ! La 8-6 pentru Neil credeam ca meciul se apropie de un final, dar Judd a facut 4 jocuri foarte bune.Ma bucur mult pentru victoria lui ! Applause



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 18:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Trofeul e transmisibil sau fiecare castigator va primi unul?


Fiecare campion primește un asemenea trofeu. Diferența între trofee va fi dată de câte nume de campioni vor fi încrustate în soclul de lemn. Laughing

WELL DONE, JUDD ! Applause

Mulțumiri, Judd & Neil, pentru o finală de calitate.
Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imagini de la banchetul de imediat după finală Arrow http://www.my147.com/picture/2012/11/42141_1.html#p

În momentul respectiv, campionul și vicecampionul nu sosiseră încă. Dacă Mattthew continuă cu câte pahare (probabil de mao-tai) are în față, nici n-o să-i mai vadă prea clar... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2012, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o mica concluzie dupa acest concurs.

Cred ca a fost destul de reusit si spectaculos dupa parerea mea pata de culoare a fost Haotian care a evoluat foarte bine avand rezultate foarte bune si cand ma gandesc ca a avut sanse mari in fata lui Neil dar din pacate experienta a facut diferenta.
Avand in vedere ca este al 2-lea turneu ca importanta dupa campionatul mondial cred ca Ronnie trebuia sa faca un efort si sa fie prezent este foarte urat atunci cand campionul mondial in exercitiu nu onoreaza competitia.
Personal sunt foarte multumit de rezultatul obtinut de Ebdon insa nu si de joc (poate sunt eu prea pretentios) insa pana la urma doar punctele conteaza deci bravo Peter Party
Trump a meritat sa castige nu stiu de ce dar mi-a facut impresia ca este intr-o alta liga.... (astept sa gasesc un torent ceva cu finala pt ca sunt foarte curios cum Neil a pierdut 4 jocuri la rand)
Ma asteptam ca Higgins sa fie macar in sferturi
Ah era sa uit ... spectatorii au lasat de dorit in unele momente insa pt o prima editie s-au comportat decent.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 7 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community