Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
36%
 36%  [ 11 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 2 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 4 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Lu Haotian
13%
 13%  [ 4 ]
Neil Robertson
30%
 30%  [ 9 ]
Voturi totale : 30

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dar pretențioși mai suntem ! Peter a câștigat nu chiar așa demult, un turneu important (Openul Chinei), în actualul sezon, a fost finalist la Openul Australiei, s-a comportat mai mult decât onorabil în Premier League. Are 42 de ani. Ce vreți de la el, oameni buni ?!... Shocked Rolling Eyes Laughing

pai asta am zis si eu ... in acest an (2012) a jucat un snooker foarte bun... chiar surprinzator de bun ... adica 2 finale intr-un an e super ... ultima oara a facut asta in 2006 Very Happy
ah si inca o intrebare ... daca Lee ramane suspendat, la UK intra locul 17 direct sau ramane Lee iar cine cade cu el trece automat mai departe?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 8:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Clara White a scris:
Azi, cu tot cu punctajul garantat dacă pierde meciul de mâine, dar fără punctele pe care le va pierde oricum, la revizuirea de pe 5 noiembrie, Peter este pe locul 21 și are 44 505 puncte. Dacă mai câștigă și semifinala cu Judd, mai adaugă 1280, ajungând la un total de 45 785 și ar sui pe 19.

N-ar putea reintra în Top 16 decât dacă ar ieși campion : atunci ar mai primi 2880 puncte și ar ajunge la un total de 47 385 (adică 44 505+2880) ceea ce înseamnă că ar urca pe locul 15.

(Uite un premiu de consolare pentru tine, un fan atât de fidel. Laughing )

..... putin ciudat:D (recunosc nu stiu cum sta treaba cu clasamentele adica cum pierzi unele puncte dupa o revizuire dar ma rog promit sa ma documentez maine) dupa calculele mele (slabe si fara pierdea punctelor Ebdon ar face 51725 Very Happy )

ms mult pt poza Very Happy nu stiu de ce dar lui Ebdon ii prieste pe alte continente Very Happy in europa joaca foarte slab iar in acest an in 3 competitii disputate in China si Australia a reusit sa castige 1 , sa faca o finala si o semi-finala.
revenind la poza daca Peter nu pune mana pe o bucatica de carne in viitorul apropiat o sa aiba nevoie de saculeti cu nisip pentru a ramane pe pamant:D

Sper ca maine de la ora 13:30 sa prind macar 3 jocuri... cu toate ca este greu de crezut ... asta ar insemna sa castige 1-2 jocuri in prima sesiune lucru imposibil
Rolling Eyes


Uite aici un site Arrow http://www.snooker.org/res/index.asp?template=20&season=2012 cu clasamentul provizoriu updatat dupa fiecare infrangere si victorie a jucatorilor din cadrul turneelor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013


Ultima modificare efectuată de către Shcarmens la Vin 2 Noi 2012, 10:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 8:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dar pretențioși mai suntem ! Peter a câștigat nu chiar așa demult, un turneu important (Openul Chinei), în actualul sezon, a fost finalist la Openul Australiei, s-a comportat mai mult decât onorabil în Premier League. Are 42 de ani. Ce vreți de la el, oameni buni ?!... Shocked Rolling Eyes Laughing


sa joace mai repede ?



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 8:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Fiecare cu ritmul lui. Unul dintre motivele pentru care lumea e interesantă ar fi cel că este și atât de variată. Nu e rău că nu suntem toți la fel !

Apropo de poze, preferata mea de la acest turneu ar fi, până acum, asta. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 11:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter Ebdon are cam două ore la dispoziție să se pregătească sufletește să piardă meciul cu Judd Trump cu 9-1...

Nu a fost chiar așa lent meciul... Ce matur a jucat Trump. Jucător complet. Așa mai zic și eu...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare se va respecta tipicul acestui sezon?
Ma refer la faptul ca in actualul sezon nici un jucator nu a reusit a castiga doua turnee iar singurul care poate reusi acest lucru ar fi australianul N.Robertson insa cu conditia ca S.Murphy sau J.Trump sa fie de...acord cu asta deoarece P.Ebdon nu cred ca mai are vreo sansa a prinde finala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pacat.....speram ca Peter sa castige macar 2 jocuri ca acum sa am ceva de urmarit Very Happy dar asa e gata.
oricum era de asteptat acest rezultat .... oricum pt Ebdon a fost un turneu exceptional.....
Cat despre "sTrump" nu stiu daca il poate bate cineva poate doar Neil dar ramane de vazut daca trece de Shaun.

edit: era sa uit ms mult pt link Shcarmens ... practic cu acest turneu Ebdon si-a salvat pozitia in top32.

edit2: exista ceva declaratii dupa aceste partide? ma refer la sferturi si semi-finala de azi dar in special despre mictuzul Haotian (nu cred ca a trecut neobservat)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 21:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut de dimineata prima sesiune a semifinalei dintre Judd si Ebdon. Peter era frustrat nu reusea lovituri bune deloc.Macar se mandreste cu singurul break de peste o suta de puncte al meciului Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si uite ca "ciufulici" al nostru a reusit performanta de a fi number one ,
chiar daca unii il priveau pana de curand cu neincredere!
Eu una l-am simpatizat de la prima vedere si l-am asemuit oarecum cu Ronnie ca stil de joc.Cred ca nu m-am inselat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Si uite ca "ciufulici" al nostru a reusit performanta de a fi number one ,
chiar daca unii il priveau pana de curand cu neincredere!
Eu una l-am simpatizat de la prima vedere si l-am asemuit oarecum cu Ronnie ca stil de joc.Cred ca nu m-am inselat.

Eh, nu cred că e chiar la fel ca Ronnie (parcă Ronnie e ceva mai talentat, deși nu se poate spune că Judd Trump nu e talentat!), dar dacă o să fie la fel de serios în continuare... poate să obțină performanțe mai multe decât Ronnie.

Și istoria are să-l prețuiască mai mult pentru constanță, număr de turnee câștigate, seriozitate și talent...

Ah, și am uitat să remarc dimineața asta... ce bine că s-a tuns și el aproape ca un om... cred că freza aia... cu streașină la ochi... îl cam încurca în momentele când juca snooker.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

urmareste cineva twitteru' lui Judd?? din cate am vazut e prieten bun cu Mark Allen Very Happy alt baiat serios Rolling Eyes

mai sunt 2 meciuri mai bine zis maxim 34 frameuri ... ce credeti vedem un 147? Razz un asemenea concurs ar merita un maxim.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
urmareste cineva twitteru' lui Judd?? din cate am vazut e prieten bun cu Mark Allen Very Happy alt baiat serios Rolling Eyes


Nu chiar – cei doi sunt destul de diferiți. Despre altceva e vorba acolo : Mark Allen e „cârligul” cu care OnQ Promotions ar vrea să-l tragă pe Judd Trump ca să li-l „sufle” celor de la Grove Snooker. N-o să reușească fiindcă situația incertă a lui Ronnie îl face pe Judd cu atât mai prețios, așa că Django Fung îl răsfață din ce în ce mai mult. Și mai sunt și alte lucruri care, mai devreme sau mai târziu, o să iasă la iveală...

Ca să fiu sinceră, începe să mă cam scoată din sărite trasul cu urechea & uitatul pe (mă rog, publica) gaură a cheii care este Twitter-ul. Folosesc și eu site-ul pentru comunicare rapidă, dar trebuie știut că nu rareori, cei care postează nu sunt jucătorii, ci managerii lor sau chiar alte persoane (foarte) apropiate. Cele scrise de manageri pot fi informații corecte sau intoxicare mediatică, iar cele scrise de dragii noștri snookeriști sunt, adesea, o grămadă de aiureli și de glumițe simpluțe (emise, eventual, "sub influența" Laughing ) deci nu e de pus prea mare bază. Rolling Eyes Laughing

________________________


Judd a devenit al zecelea Număr 1 din istoria modernă a snookerului, dar și în materie de tinerețe tot Stephen Hendry deține recordul :

Stephen Hendry a devenit Nr 1 la vârsta de 21 de ani
John Higgins 22
Judd Trump 23
Steve Davis 25
Mark Williams 25
Ronnie O'Sullivan 26
Neil Robertson 28
Mark Selby 28
Cliff Thorburn 33
Ray Reardon 43
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 10:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A inceput bine Murphy, a terminat bine Robertson.A fost o prima sesiune frumoasa, sper sa fie si in continuare asa.

Ma bucur mult ca Judd a ddevenit numarul 1 mondial.Dupa parerea mea Selby nu merita sa ocupe aceasta pozitie, era doar un ''vanator de puncte''.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In cazul lui Shaun...
...in prima sesiune s-a aplicat prima parte a celebrei legi a lui...Murphy care spune:"Ceea ce incepe bine se termina prost" asa ca nu ne ramane decat sa ne convingem dupa sesiunea a doua daca in cazul lui Neil Robertson va fi valabila partea a doua a legii"Ce incepe prost se termina si mai prost"!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2012, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu prea cred eu ca managerii posteaza acolo.... Judd e destul de activ si sunt sigur ca nu manageru' il pozeaza alaturi de Murray sau "descarcand" o sticla de sampania alaturi de prieteni. Sigur intervine dar nu il vad pe Judd sa se lase manevrat de cineva Very Happy

edit: sincer nu stiu ce sa cred... oare Neil a jucat asa bine sau Shaun asa prost. Neil a meritat sa ajunga in finala insa Murphy parca nu era conectat la meci ... a ratat si lovituri usoare si grele Sad

Sper ca maine Robertson sa fie mai exact pt ca Judd o sa profite de fiecare ocazie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul internațional 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community