Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul Regatului Unit 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Luca Brecel
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
20%
 20%  [ 6 ]
Mark Davis
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
3%
 3%  [ 1 ]
Neil Robertson
27%
 27%  [ 8 ]
Mark Selby
48%
 48%  [ 14 ]
Voturi totale : 29

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 3:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesante informatii.

Thanks, Clara !

Eu nu l-am auzit pe Hendry in postura de comentator pana acum (sau poate putin), dar e interesant ce zice.

Oricum, acum ca s-a retras, cred ca vede un pic altfel lucrurile. Nu de alta, dar atunci cand esti inca in actiune chiar daca ti se pare ca cineva are un sezon magnific, e mai bine sa nu te gandesti la asta si sa-ti vezi de jocul tau. Smile)

Nu stiu daca are vreun sens ce am zis, ideea este ca e posibil sa prinzi o obiectivitate inca si mai mare atunci cand nu joci. Si sper sa-mi foloseasca unele dintre informatiile oferite de el la betting. Haha. Bettingul ala din an in an. Smile)

P.S. Cred ca o sa-l altoiasca Mark J, asta daca nu s-au certat deja Laughing Laughing (sau poate asa se amuza ei, ca nu-mi aduc aminte). Eu m-as cam enerva daca un prieten bun ar zice ca he doesn't fancy my chances, oricat de obiectiv ar fi el. Putea sa zica, nu stiu, ca nu stie. Laughing Laughing :p



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

foarte bune loviturile lui Hawkins din frameul 5 (sper sa nu se incurce tocmai pe final)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-ai cobit...
Iarasi norocos Higgins. Procentaje prima repriza(93% -87% la buzunar, 80%-70% safe). Si totusi a reusit sa "fure" un 2-2...

...
la 3-3 procentaje 93% - 83%.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere, Mrs Hendry ! Very Happy

Mags "vorbește" singur, acolo, în Barbican : trei sutare la rând ! Fergal n-are replică. Laughing

Ooops, cât pe ce să devină al 3-lea care să marcheze patru sutare la rând !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum mi-au iesit toate pronosticurile (cu exceptia lui Ryan Day) din schema personala pe care mi-am facut-o pentru acest turneu. Haha.

La Ryan Day n-aveam de unde sa stiu. Am mers pe ce-a zis inima si am zis Ding... Acu' nu stiam ca Day e in forma, caci el e in forma din cand in cand mai mult in gand (unde mai pui ca si daca era in forma si era si Ding, meciul era cam egal). Oricum, ma bucur mult ca e in forma ! Go, go !

Si ma bucur si pentru Mags ca e in forma ! On fire, yaya. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 21:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce se intampla cu Ding in ultima vreme.Astazi ar fi avut nevoie de victorie, pentru ca nu a reusit mare lucru sezonul acesta si coboara destul de mult in clasament.

Cat despre John Higgins, nu am vazut mare lucru de la el astazi, dar dupa cum spunea si Stephen Hendry Higgins devine tot mai bun de la meci la meci cu cat se apropie de finala.Eu totusi sper sa nu avem parte de o finala Trump-Higgins, ca oricum au fost vreo 3 deja sezonul acesta.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IUBESC Eurosport 2 cand transmite Bundesliga!! dar ce iubesc cel mai mult sunt comentariile de dupa meci care dureaza 1 ora (fiind total inutile de parca telespectatorii sunt cretini si nu au inteles desfasurarea jocului).

Poate vedem si noi ceva din snooker asta daca nu se intampla ceva extraordinar in germania. Rolling Eyes

BTW: Hai GOULD!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 22:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi place cum joaca Michael White. Sper sa il vedem mai des si sa evolueze din ce in ce mai bine pe zi ce trece. Ar fi pacat sa nu o faca. 8)

LE: HAI, MICHAEL ! Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2012, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau de MIchael ... insa se vede lipsa de experienta... insa poate revine spectaculos.


edit: se pare ca nu a reusit ... insa e un jucator de viitor. Acum doar Gould trebuie sa mai castige si am nimerit toate pronosticurile astazi (stiam eu ca trebuie sa merg si la pariuri Rolling Eyes )

edit2: hmm Dott vrea sa ma contrazica Very Happy oricum mi-ar place sa o faca ... imi este simpatic


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-au facut-o lata si Ding si Gouldy, chiar ma mir ca Martin nu a profitat de caznele lui Dott. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o primă zi frumoasă cu snooker bun,îmi era dor și imi place mult mult de tot atmosfera de la York: liniste, elegantă, pur conservatorism englez .. ingredientele perfecte pentru o săptamană reusită de snooker !

Cât despre meciuri, e simplu: Magurie it's on fire again Smile Ding a dezamagit din nou..bine și Ryan a prins o zi perfectă,însă pentru Ding conta mult meciul, după cum spunea și snookerfan97 întradevăr e în cădere liberă chinezul de la începutul sezonului, cred că e îndrăgostit sau ceva .. Very Happy
Restul, după cum suntem obișnuiți .. Higgins câștigă oricum primele 2,3 meciuri,indiferent cum, Barry nu se dezminte, e încă în formă împotriva unui Liang slab mental, pe Dott nu prea l-am urmărit dar mi-a dat impresia că s-a chinuit serios cu Martin și nu ajunge departe în felul ăsta.
Capul de afiș al zilei, Selby-White n-a fost un meci strălucit, perzența lui Mark a fost însă shiny brand new în noua "salopetă de lucru" îi stă bine în alb 8)
E bine pentru el că a făcut un prim pas spre obiectiv, nu a fost senzațional însă am observat o îmbunătățire,îl motivează miza și cu mai multă atenție poate avansa mult pe tablou zilele astea. Michael White e un puști de viitor, merită atenție și dacă se ține de treabă serios la antrenamente și lucrează mai mult la loviturile pozitionale și de siguranță, îl vom vedea constant pe la turnee. Să vedem ce ne așteaptă astăzi Very Happy



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 15:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

în direct Murphy - Milkins în comentariul lui John Virgo și Stephen Hendry



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 17:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu abia astept meciul Mark Allen-Marco Fu.Nu simpatizez pe nimeni in acest meci dar este unul interesant Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am uitat printre picaturi la meci pana acum, dar nu pricep ce vrea Judd cu jocul asta si cu snookerele de care are nevoie acum la final de frame 6. Cam tralala, IMO. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 2 Dec 2012, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://i78.photobucket.com/albums/j103/snookerloopy/jt5-4mj.jpg Confused

Mark Joyce l-a eliminat o dată pe Judd Trump din acest turneu : în urmă cu doi ani, când a și ajuns în sferturi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul Regatului Unit 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
Pagina 3 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community