Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » The Masters 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlul 2013 la Ally Pally ?
Neil Robertson
33%
 33%  [ 14 ]
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
7%
 7%  [ 3 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 7 ]
Mark Williams
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Selby
26%
 26%  [ 11 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Judd Trump
7%
 7%  [ 3 ]
Voturi totale : 42

Autor Mesaj
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bun meci. Pacat ca trebuie sa il urmaresc fara sonor. Nu mai pot sa-l ascult pe Costin Gheorghe.
Mi-am facut curaj si am "saltat" putin volumul in jocul decisiv, numai ca sa il aud intreband daca Neil a jucat numai cu bila neagra, cand valoarea breakului era de 36. Si-a dat singur seama de greseala, pentru ca "a facut calculele si nu era multiplu de 7".

Inca sper ca Eurosposrtul tine seama si de parerile noastre, si fac plangere dupa plangere la fiecare turneu. Poate in curand o sa mai putem urmari turneele si cu sonor...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul meci, prima dezamăgire pentru mine, nefiind un fan al "manifestărilor fotbalistice" din partea lui Robertson. Dar cifrele la final erau în favoarea lui, așa că nu prea e nimic de reproșat.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Sorin Niculescu mai merge... Nu știe neapărat să comenteze jocul efectiv (după umila mea părere, înafară de Sandi nimeni nu se ridică la acel nivel), dar am mai spus-o, seamănă mai mult cu Marius la stil (face calcule, povestește de jucători, de premii, de-ale Snooker-ului în general, nu se aventurează să comenteze tehnic unde nu e sigur) și e destul de ok dpmdv.

În schimb, Costin Gheorghe (nu Cosmin) pare prea entuziasmat, prea dornic să explice el tot ce se întâmplă la masă. Tind să cred că e jucător de biliard la cum „nimerește” unele aspecte ale jocului și cum le dă în bară pe celelalte. Momentul cu „multiplu de 7” a fost epic într-adevăr, o greșeală la un lucru elementar.
Oricum, nu suntem singurii care observăm asta, având în vedere că la ultimele 2 PTC-uri Niculescu comenta singur, iar Gheorghe mereu cu Sandi Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Singura veste care trebuia auzita de la cei doi era ca la urmatorul meci vor comenta Daniel Bontea si Marius Ancuta Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine punctat cu "manifestarile fotbalistice", Mihai. Am si eu o oarecare antipatie pentru el din cauza asta. Dar astazi a jucat mai bine, si , mult mai important... pariasem pe el Very Happy...

Si eu cred ca acest comentator novice este un jucator de biliard, din aceleasi motive. Dar asta nu ar fi ceva deranjant. Vorbeste mult prea mult, mult prea multe prostii, si are un timbru vocal care ma deranjeaza.

Macar diseara pot asculta comentariul... Un clasic cu Mario si Sandi la microfoane...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Foarte bun meci. Pacat ca trebuie sa il urmaresc fara sonor. Nu mai pot sa-l ascult pe Costin Gheorghe.
Mi-am facut curaj si am "saltat" putin volumul in jocul decisiv, numai ca sa il aud intreband daca Neil a jucat numai cu bila neagra, cand valoarea breakului era de 36. Si-a dat singur seama de greseala, pentru ca "a facut calculele si nu era multiplu de 7".

Inca sper ca Eurosposrtul tine seama si de parerile noastre, si fac plangere dupa plangere la fiecare turneu. Poate in curand o sa mai putem urmari turneele si cu sonor...


LOL LOL

Da de ,,caramboalele" lui Ding, tot de la Costin Gheorghe citire, ce ziceti? Oare suntem noi prea pretentiosi, sau am asasinat deja biata limba romana?

RVI fabuloasa faza cu plangerile! Laughing Laughing Revenind la meciul foarte bun calitativ, as fi vrut sa castige Ding. Crying or Very sad Destul de badaran Neil cu manifestarile lui de triumf. Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm... Numai mie imi plac manifestarile "bădăranului" Neil ? Neutral Chiar nu vad ce e in neregula cu acestea. Omul doar arata ca pune suflet, si mai incinge putin atmosfera. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Singura veste care trebuia auzita de la cei doi era ca la urmatorul meci vor comenta Daniel Bontea si Marius Ancuta Laughing


Sa speram..... dar daca Marius era disponibil cred ca era si la Darts Very Happy ... Sunt perfect de acord cu pmndaniel... Costin este luat de val in plus are si o voce ciudata care dupa parerea mea nu se potriveste cu aceasta disciplina.... si asta nu e tot.... face anumite afirmatii cel putin "lipsite de respect" iar cea mai recenta de care imi amintesc este cea de la [EPTC Bulgaria sau UK) in care spunea ca John este un trisor si ca de multe ori se lasa invins pt pentru a castiga la pariuri. (facand referire si la meciul cu Cao Yupeng de la Campionatul Interantional)

Revenind la subiect (scuze pt off) sincer mi-a placut felul in care Neil a celebrat victoria... a fost mare presiune pe el. Imi pare tare rau de Ding (mi-a stricat si pronosticul la oscue si biletul la pariuri).
Am si o intrebare (poate este tampita) dar cate meciuri se vor disputa intr-o zi? (2 sau 3)

Pana incepe sesiunea de seara puteti vedea la eurosport Darts ! (finala CM)




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Dum 13 Ian 2013, 20:27, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Un "bufet" VIP. Se pune o masă lungă pe care sunt d-ale gurii calde (chiar pe foc) și reci, dinks etc. Pe principiul assiette anglaise. Mâncarea ca mâncarea, decorul e însă superb, ultraluxos & Renaissance.

On second thought, dacă spui că e timp de trei zile, parcă nu-mi vine mie a crede că Barry Hearn e dispus să hrănească quasi-gratis o mulțime de oameni, de trei ori. Or fi aranjat altceva. Confused Laughing


Interesant. Multumesc.

Nu stiu in ce consta treaba cu trei zile, cred ca avea un cost destul de mare.

Eu eram curioada daca accesul in sala respectiva are legatura cu jucatorii. Adica daca se afla si ei pe acolo. Laughing De aceea am intrebat ce se petrece in sala.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20178
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, da, categoric are legătură cu jucătorii, Mrs Hendry, dar nu știu câți sunt de față când nu au meci sau cât de dispuși sunt la socializare atunci când au. Participarea lor la asemenea momente e prevăzută în contractul lor cu World Snooker. Laughing

__________________

Mie-mi plac exploziile de bucurie, oriunde ar fi ele. Dacă ați avea anii mei, ați ști că-n viață bucuria nu vine în cantități industriale și dacă nu înveți s-o vezi în toate și să te bucuri și de bucuria altora, riști să nu te mai bucuri deloc. Laughing

Ceea ce-mi place mai puțin (vorbesc în general, nu despre cazul de față) este atunci când cedăm tentației de a avea double standards : dacă un jucător pe care-l simpatizăm se exteriorizează mai viguros, îi lăudăm sinceritatea și temperamentul și-l elogiem pentru că are personalitate. Dacă exact la fel face și un jucător pe care nu-l simpatizăm, pe acesta îl criticăm pentru că nu știe să se poarte. Am mai spus, am o colecție întreagă de fotografii cu pumni ridicați în aer – ai mai tuturor jucătorilor. Laughing

Ei, drăcie, se pare că mă privez de mare distracție urmărind meciurile cu sonorul închis ! Twisted Evil

__________________

Bătălie "fratricidă" : ambii Mark sunt manageriați de Paul Mount (On Q Promotions). Wink

Jan Verhaas – prima oară în arenă de la Campionatul internațional de la Chengdu. Probleme de sănătate mai serioase decât vechile necazuri cu coloana.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 15 Ian 2013, 14:22, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marius si Daniel au revenit Very Happy.... cred ca Davis o sa fie un adversar greu de invins Very Happy dar GO ALLEN !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mie-mi plac exploziile de bucurie, oriunde ar fi ele. Dacă ați avea anii mei, ați ști că-n viață bucuria nu vine în cantități industriale și dacă nu înveți s-o vezi în toate și să te bucuri și de bucuria altora, riști să nu te mai bucuri deloc. Laughing


Foarte frumos spus. Total de acord.
Nu criticam bucuria jucatorilor. Pana la urma e de inteles. Mai ales cand revii si castigi in decisiv.
Problema este ca la masa exista un jucator care pierde. Parerea mea, in snooker, ridicarea pumnului (sau tacului) in aer ar trebui sa vina dupa ce ii strangi mana adversarului. Chiar si inainte nu pot sa zic ca e ceva foarte rau sau o mare lipsa de respect, dar in cazul lui Robertson mie imi par exagerate aceste reactii. Recunosc ca am o oarece antipatie pentru el, si asta tocmai datorita comportamentului la masa si declaratiilor rautacioase, deci poate ca interpretez altfel decat voi aceste gesturi de sarbatorire...

Sa vedem mai departe ce meci avem. Mark Allen sa fie!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pronosticul meu pentru meciul din acestă seară: Allen conduce tot meciul, dar Davis câștigă în decisiv Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 22:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rapida prima repriza a acestui meci dintre Mark Allen si Mark Davis Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 674
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2013, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte spectaculos și dramatic primul meci ! Am avut un început optim de Masters, ce să mai .. aș parafraza spunând că a fost "bloody messy" Very Happy

Cu părere de rău pentru Ding s-a aflat la 2,3 bile distanță de reușită și vorba comentatorilor englezi, "probably less than a half an inch to short..for the quarter finals" .. la spargerea aia dar nu trebuie să dea vina pe ghinion, a avut alte șanse și nu a fost suficient de atent Sad
Acum, cu privire la Neil îmi închipui că s-a simțit senzațional izbutind să supraviețuiască în final presiunii primului tur, din postura de favorit nr. 1 al turneului. Bravo lui ! La 5-3 pentru Ding sigur și-a adus aminte de ultimul său meci de la UK Championship Razz și de aici eu imi explic izbucnirea necontrolată din final.

Acum, mă gândeam că o să aibă meci ușor Allen..hmm, sa mai vedem Rolling Eyes



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » The Masters 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Următoare
Pagina 2 din 15

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community