Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » The Masters 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlul 2013 la Ally Pally ?
Neil Robertson
33%
 33%  [ 14 ]
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
7%
 7%  [ 3 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 7 ]
Mark Williams
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Selby
26%
 26%  [ 11 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Judd Trump
7%
 7%  [ 3 ]
Voturi totale : 42

Autor Mesaj
Pociovalisteanu
Fan


Data înscrierii: 09/Iul/2011
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2013, 22:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, se pare ca Dott se pune iar ''de-a curmezisul'' , cum spune Clara White, conduce 3-1 la pauza. Am o intrebare totusi, anul trecut parca puteam interactiona cu ai nostri comentatori de pe eurosport, in timpul meciurilor. Acum nu se mai poate ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Pociovalisteanu Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2013, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O mulțime de mirări în legătură cu Graeme Dott. Mă uitam și la pronosticurile de la Oscue. Deh, dacă ne e lene să gândim cu căpșorul propriu, preluăm de la alții tot felul de idei, care de care mai învechite și mai impregnate de subiectivism. Twisted Evil Laughing

Putem să vedem cum a evoluat cariera scoțianului, fiindcă și asta spune ceva (evident, celor care sunt dispuși să vadă) :

La sfârșitul sezonului 1999/00 > Dott era Nr 25
2000/01 > Dott Nr 19
2001/02 > Dott Nr 14
2002/03 > Dott Nr 12
2003/04 > Dott Nr 13
2004/05 > Dott Nr 15
2005/06 > Dott Nr 13
2006/07 > Dott Nr 6
2007/08 > Dott Nr 2
2008/09 > Dott Nr 13
2009/10 > Dott Nr 28 – sezon catastrofal, Graeme a avut mari necazuri personale, dar >
2010/11 > Dott Nr 10
2011/12 > Dott Nr 13
.

________________________

Sala e ticsită. La începutul meciului, printre spectatori s-a numărat și Ronnie O’Sullivan (e posibil să fie, acum, în salonul jucătorilor). N-a vrut să fie nici filmat, nici fotografiat. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 0:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dott s-a molipsit de la Selby. Jocuri slabe, e putin spus.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 1:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca tactica "ebdonista" de joc a lui Mark functioneaza Very Happy, Graeme a cam cedat psihic...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 1:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce are tactica lui ebdon? Razz

cred ca Dott a patit ceva.....

edit: bravo Graeme Applause Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 2:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu greșesc dacă afirm că ar fi fost mare păcat ca finala să nu fie Robertson cu Selby, nu? Smile Bravo, Mark! Ai mai dovedit unul! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 3:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deloc Vlad ! Very Happy Nici eu nu cred că sunt subiectiv prin a aprecia că în seara asta am savurat cu toții o luptă pe cinste între doi giganți ai snookerului tactic, ai victoriilor muncite și ai trairilor intense Wink
De multă vreme nu am mai urmărit atât de captivat o semifinală de masters, atmosfera electrizantă,tensiune la cote mari, emoții Razz .. 5 ore minunate de snooker ! De la finală vreau chiar mai mult, break-uri mai mari,..pt început Razz

Sincere felicitari Gaeme !!! Go go go Selby Applause



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce lupta pe cinste nene, dupa ce am vazut niste frameuri dezlanate, cu nenumarate greseli din partea ambilor, cu breakuri mici si vai de capu lor, am ajuns la 1 noaptea la 4-3 pentru Dott sa vad cum acesta executa vreo 3 sau 4 lovituri de siguranta la rand prea scurte si o imprastiere a bilelor special facuta numai sa vina adversaru sa le bage mai usor ca pana atunci se chinuise ca vai de el sa recupereze... am decis sa ma duc la culcare (desi nu mi-era somn) fiindu-mi prea clar cine va castiga meciul

acu gandindu-ma la sarcasmul unuia dintre forumisti de mai devreme la adresa mea, ma gandesc ca invinsii dopati n-or fi fost, dar drogati ... cine stie Very Happy ; si apoi si teoriile conspiratiei au farmecul lor, gandindu-ne ca principalii sponsori in snooker sunt casele de pariuri, or fi vrand si ele una alta Rolling Eyes



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020


Ultima modificare efectuată de către Bleic la Dum 20 Ian 2013, 12:39, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 11:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am plecat la culcare dupa ce...
...n finalul jocului al saselea Dott a ratat bila neagra care putea duce scorul la 5-1 stiind ce va urma!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 13:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.... nu am un favorit in aceasta finala... mai bine zis sper ca amandoi sa piarda (dar nu se poate din pacate Crying or Very sad)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

live prima sesiune



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Varianta 2 de stream : AICI .. e ceva mai slab calitativ decat primul dar în schimb merge mult mai cursiv Wink Enjoy the final folks !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și pe Bet365 se vede meciul.

Un debut neașteptat de bun pentru Mark. 2-0. Doamne ajută!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce sansa a avut Neil pentru 4-2 ! E incredibil cum Mark poate sa joace prost si apoi foarte bine in practic aceeasi zi.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

5 la 1. Quentin Tarantino prezintă "Mark Unchained". Neil is silent.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » The Masters 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următoare
Pagina 12 din 15

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community