Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul german 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Vechea întrebare - cine credeți că va câștiga turneul ?
Ali Carter
36%
 36%  [ 9 ]
Neil Robertson
32%
 32%  [ 8 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 1 ]
Barry Hawkins
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 31 Ian 2013, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos masters-ul nemțesc până acum, surprize care mai de care ! Mie personal îmi place că a ieșit Higgins și sper ca acest Peter Lines să dea tot ce poate și împotriva lui Kendo ..who knows Razz Judd face el ce face și iar calcă în străchini, exact cand mă așteptam la prima evoluție notabilă din an .. păcat. Îmi pare că "l-a cam tras serios curentul" celebritații deja, cum se spune în popor Rolling Eyes și nu arată că e stăpân pe situație.

Selby în schimb e un "roboțel cu tac", joacă de vreo 3 săptămâni aproape zilnic și încă mai câștigă Laughing Mâine în optimi are un nou test, greu însă cu Ding. Sper să ne ofere un meci frumos amândoi, mai ales pentru public Smile

Eiii da .. ce prezență plăcută avem la masă acum Very Happy Mă bucur mult de revenirea Michaelei, oare pe unde a "hoinarit" atata vreme Laughing eram aproape să o uit.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată skorpyo la Joi 31 Ian 2013, 23:07, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Ian 2013, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am aflat că Judd a sosit, ieri, la Berlin la ora (noastră) 19.00 și avea meci cu Wattana la 21.00 ! Apoi s-a plâns că a ajuns obosit și că l-au deranjat și lentilele de contact, și publicul, și masa etc. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Ian 2013, 21:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ce-mi aud urechile ? Prietenul nostru Sandy Bontea comentează box, în acest moment, la Eurosport 2 ?

Aici, într-adevăr, nu se pune problema dacă e "sport" sau "joc". Laughing

nu stiu de ce dar am impresia ca orice sport ar comenta Daniel ... nu ar avea probleme. (poate la patinaj volei sau ciclism)
Mi-ar placea sa-l aud comentand bila 9 pe gsptv (sunt 2 comentatori de toata rusinea..... si unul dintre ei mai e si campion mondial la trick-shot) la fel de tare mi-ar placea sa-l aud comentand Tenis! (cred ca are o voce potrivita pt tennis in special la Australian Open si US Open cand meciurile sunt noaptea)

Apropo poate imi spune cineva de ce Sandy nu participa la concursurile de bila 9 Very Happy am putea sa-l vedem live la TV Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 31 Ian 2013, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
[
Apropo poate imi spune cineva de ce Sandy nu participa la concursurile de bila 9 Very Happy am putea sa-l vedem live la TV Very Happy


Cred ca ii place mai mult snookerul decat biliardul, dar la fel de bine il poti vedea pe live streaming la meciurile din Liga Nationala Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Ian 2013, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
Adi4Ebbo a scris:
[
Apropo poate imi spune cineva de ce Sandy nu participa la concursurile de bila 9 Very Happy am putea sa-l vedem live la TV Very Happy


Cred ca ii place mai mult snookerul decat biliardul, dar la fel de bine il poti vedea pe live streaming la meciurile din Liga Nationala Smile

nu pot sa vad nimic live pe net Sad( cat despre biliard... l-am vazut pe youtube jucand Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 1:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Era să uit, dar l-am zărit pe aici pe Alex și mi-am adus aminte : duminică, la Tempodrom, debutează într-o mare finală arbitrul belgian Olivier Marteel. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...... deja nu-l mai suport pe Selby Laughing ... catiga tot.. sper sa piarda Very Happy. In ritmul asta greu o sa mai piarda pozitia de numar 1.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun motiv să abuzezi de puncte de suspensie ! Rolling Eyes Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Selby nu are nicio infrangere anul asta Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Mark Selby nu are nicio infrangere anul asta Wink

.... inca Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câștigă pentru că e inteligent și merita, Adi .. aia e !

Selby spre deosebire de alții se concentrează și "pune osul" la antrenamente, iar asta nu o zic eu aici să îl ridic în slăvi după o nouă victorie. Treaba o vede toată lumea cu ochiul liber din ce în ce mai clar, de la un turneu la altul. Pentru englez fiecare lovitura conteaza și astazi cu Ding, ne-a arătat din nou asta.
Meciul putea fi câștigat bine mersi de Ding, statistica chiar i-a fost favorabilă .. însă Selby a reușit să taxeze tot și nu s-a uitat în spate sau pe tabelă .
În ciuda unor mici greșeli și a frecventelor kick-uri suferite, el a luat fiecare frame pe rând și a jucat loviturile potrivite,deasta a câștigat și o să o mai facă dacă nu pățește ceva, Doamne ferește Smile

El chiar nu prea a avut timp să-și sărbatoarească cum se cuvine succesul de la Masters ! A declarat recent pe blogul personal că nu vrea să rămână cunoscut ca unul dintre acei jucători care își alegea la ce turnee să participe și la care zicea pass și asta face.
"Îmi place să joc snooker pentru a-mi câștiga pâinea și așa vreau să rămân."


Îl urmăresc de multă vreme și pot să o spun răspicat : E un profesionist desăvârșit ! Bravo Mark Applause

P.S. Azi în ultimul joc, după ratarea aia de începător, tare neplăcută la bila roz s-a făcut pur și simplu negru la față ! La sfârșit nici nu s-a mai bucurat,dabea a ridicat mâna din respect și în semn de mulțumire pentru fani. A fost atât de nervos pe sine și dezamăgit de acest mic "accident" care l-ar fi putut costa meciul..atitudinea asta l-a adus unde este acum !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Feb 2013, 23:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o victorie a lui Murphy mi-ar aduce 4 pronosticuri corecte in sferturi Very Happy.


edit: se pare ca Murphy nu a vrut sa ma ajute Rolling Eyes sper sa castige FU dar Hawkins e in forma mare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Feb 2013, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poftim la un pollișor, Ladies & Gents : cine credeți că va fi campionul 2013 ? Numai patru variante, ar trebui să fie simplu de optat, dar oare este ?... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 2 Feb 2013, 9:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci am numarat Mark Selby are 16 victorii la rand(am luat in calcul si Campionatul Regatului Unit)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 2 Feb 2013, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si a venit din pacate si infrangerea,dar chiar asa de categorica,nu ma asteptam. 1-5?!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul german 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community