Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul mondial de la Haikou 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine ați miza pentru titlul din acest sezon ?
Mark Allen
14%
 14%  [ 4 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ding Junhui
10%
 10%  [ 3 ]
Matthew Stevens
17%
 17%  [ 5 ]
Judd Trump
7%
 7%  [ 2 ]
Mark Selby
14%
 14%  [ 4 ]
Neil Robertson
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 11:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma felicit ca am mers pe mana lui Neil in meciu cu Selby Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu merg pe mana lui Neil Robertson, am votat inainte sa inceapa meciul din sferturi cu Selby si pana acum vad ca sunt singurul care a optat pentru australian .... sa vedem cum se va descurca pana la final:)

L.E. @Tudorg tu ai votat dupa ce s-a terminat sfertul cu Selby, mai ales ca acu 5 min era doar un singur vot ptr Neil (al meu) Wink , eu zic ca ar trebui oprit votul pana la inceperea primului meci din sferturi Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 11:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parcă era vorba că Judd va fi câștigătorul... păi ce facem? Bravo Matthew pentru victorie, m-a luat prin surprindere și mi-a stricat pronosticul, dar e interesant rezultatul.

Se pare că, după combinația Tavy - Stephen Lee și Adi - Peter Ebdon, a sosit rândul unui alt user al forumului nostru să aibă favoritul în formă de zile mari Smile Mă bucur pentru tine, Carmen, era și timpul să-l mai vedem pe Stevens în liniile fruntașe



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 12:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La pariuri am mers pe mana lui Higgins, iar la poll l-am votat pe Ding... Laughing Asta asa, sa-mi anulez opinia.

Si eu ma bucur tare pentru Stevens.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cosmin, asa e, am votat dupa incheierea meciului, m-am decis vazandu-l cum joaca nu pt ca ar fi neaparat favoritul meu.
Stevens a facut o noua victima a jocului sau la come-back, dupa Shaun si Trump... chapeau!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 12:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este un turneu superb pana acum, jucatorii importanti se respecta mai mult ca niciodata parca Laughing.Organizarea turneului este insa deplorabila, a cazut apa din tavan, au luat-o razna luminile, fotografii se misca nestingheriti in timpul executarii loviturilor(am mai vazut spectatori care sa nu stea locului, dar niciodata nu am crezut ca niste oficiali pot fi atat de nesimtiti)...sa nu mai spun de invazia de insecte(musculite, gandacei)...groaznice conditii Confused ...ceea ce ma face sa trec peste toate lucrurile astea mai usor, este victoria lui Stevens in fata copilului teribil al snookerului Laughing Razz !!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maaare mi-e uimirea cu Stevens asta, are meciuri si turnee in care se chinuie de-a dreptul la masa de joc, iar aici ii bate si pe Maguire si pe Trump Shocked.......nu mai zic de faptul ca nu mi-a iesit niciun pronostic pana acum in semifinale. Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 12:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, plăcută surpriză revenirea de formă a lui Matthew, mai ales că, în fine, azi dimineață, înainte de meci, și-a recuperat și tacul propriu – e și greu să joci atât de bine cu unul străin. În schimb, când și l-a scos Judd din cutie pe al lui, cu 20 de minute înainte de a intra în arenă, vârful arăta așa (foto Neal Foulds). NU și-a înlocuit vârful de tac (în fotografie, fondul îl reprezintă costumul lui Ivy, cu lavaliera la rever). Mă îndoiesc că asta a fost o decizie bună.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 13:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur enorm de victoria lui Matthew in fata lui Trump.Este un mare jucator Stevens si a demonstrat inca o data asta azi.Daca nu ma insel a jucat cu tacul lui Williams si meciul asta,probabil asta a contat in obtinerea victorie cu asa usurinta.Lasand gluma la oparte sper ca acest turneu sa fie al lui,si cred ca va da tot ce poate pentru a-l obtine.



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 13:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, așa cum am scris mai sus, Matthew Stevens a jucat cu tacul propriu. (Mai bine-l lua Judd pe cel al lui Mark Williams. Wink )

Off-topic, dar cu mare bucurie : har Domnului, am scăpat de Power Snooker ! Niciodată nu mi-a făcut atâta plăcere să șterg ceva din Calendarul unui sezon! Very Happy Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Era un turneu pe placul lui Ronny ,dar cum el nu stim daca ar mai fi concurat.......as fi curioasa ce parere au jucatorii despre acest lucru.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos breakul de 113 realizat de Higgins in frame-ul 2, imi cam pare rau ca nu am pariat pe el la Oscue Neutral

L.E. @Clara: o veste foarte buna, era o tampenie de turneu. (mai ales din cauza alcoolistilor din sala si a culorii postavului )



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015


Ultima modificare efectuată de către CosminCtin la Vin 1 Mar 2013, 14:16, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 14:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SportStat UK spune că, în materie de timp scurt de executare a unei lovituri, primii sunt : Judd Trump (16 secunde), John Higgins (21 secunde) și Mark Selby (22 secunde), iar primii trei la lentoare sunt Ricky Walden (30 secunde), Matthew Stevens (27 secunde) și Ding Junhui (26 secunde).

Va fi oare Ding învins la zero ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca da,sa piarda cu 5-0 si sa ne lase in pace.



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 1 Mar 2013, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O.Alexandru a scris:
Sper ca da,sa piarda cu 5-0 si sa ne lase in pace.


Eu am și depus o plângere la Poliție împotriva lui Ding acum vreo două luni. Mă suna acasă întruna... nu știu ce vroia, dar mereu se nimerea să mă trezească în toiul nopții... I-am răspuns o dată, și i-am zis frumos: "bre, mai lasă-mă în pace!" ... așa că te înțeleg.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul mondial de la Haikou 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 4 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community