Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul mondial de la Haikou 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine ați miza pentru titlul din acest sezon ?
Mark Allen
14%
 14%  [ 4 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ding Junhui
10%
 10%  [ 3 ]
Matthew Stevens
17%
 17%  [ 5 ]
Judd Trump
7%
 7%  [ 2 ]
Mark Selby
14%
 14%  [ 4 ]
Neil Robertson
17%
 17%  [ 5 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțam de sugestie, setasem tastatura să pot comuta între EN și RO, dar cînd apărea RO în taskbar tot nu puteam scrie cu diacritice. Acum observ că-i bine, am mai umblat prin setări.

Folosesc Office Suite Free 2012, este suficient pentru mine; plus că nu este stufos precum Microsoft Office ori Open Office. Încă un plus pentru că este un program gratuit. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 14:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, abia mă împrietenesc cu Office-ul 2010 – teribil de stufos, într-adevăr… Rolling Eyes

Back to snooker : primul break 100(+) al lui Mark Allen în acest turneu ! Anul trecut, a ”înscris” 11 asemenea breakuri, la Haikou, 5 până la semifinale.


Palmaresul reciproc în semifinale

Neil Robertson 6-5 Matthew Stevens. La frame-uri : 38-40
2005 NIT, semifinale : Matthew Stevens 6-4 Neil Robertson
2007 Shanghai Masters, 16mi : Matthew Stevens 5-0 Neil Robertson
2008 Bahrain, finala : Neil Robertson 9-7 Matthew Stevens
2010 EPTC3, R2 : Neil Robertson 4-0 Matthew Stevens
2011 Premier League1, semifinale : Matthew Stevens 3-0 Neil Robertson
2012 Campionatul internațional, optimi : Neil Robertson 6-2 Matthew Stevens
2012 Mastersul german, optimi : Matthew Stevens 5-1 Neil Robertson
2012 CLS2 RR : Neil Robertson 3-2 Matthew Stevens
2012 CLS3, RR : Neil Robertson 3-2 Matthew Stevens
2012 CLS3, semifinale : Neil Robertson 3-2 Matthew Stevens
2013 Openul mondial Haikou, semifinale : Matthew Stevens 6-5 Neil Robertson
.


John Higgins 7-5 Mark Allen. La frame-uri : 53-39
2005 NIT, optimi : Mark Allen 4-1 John Higgins
2009 CLS, Grupa campionilor, RR : John Higgins 4-0 Mark ASllen
2009 CM, semifinale : John Higgins 17-13 Mark Allen
2009 Grand Prix, sferturi : John Higgins 5-1 Mark Allen
2010 Masters, optimi : Mark Allen 6-3 John Higgins
2010 CLS, Grupa campionilor, RR : John Higgins 3-2 Mark Allen
2010 UK, semifinale : John Higgins 9-5 Mark Allen
2010 EPTC6, optimi : John Higgins 4-1 Mark Allen
2011 PTC 8, sferturi : Mark Allen 4-3 John Higgins
2012 Premier League, RR : John Higgins 4-2 Mark Allen
2012 Snooker Shoot-out : Mark Allen 1-0 (67-34) John Higgins
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avand in vedere ca au parasit competitia Judd,Neil si Selby,nici nu ma mai intereseaza cine castiga,desi imi place semifinala de acum mai mult decat precedenta.

Altceva imi place insa,inca de la Masters,si anume de arbitrul de la masa,Zu Ying,sau Ivy parca.O papusica,arbitreza perfect,autoritara cand trebuie,exclus sa faca gafe ca la semifinala anterioara.
Asadar as dori mai multe informatii despre ea,pe mine m-a cucerit complet de cateva luni,poate ma ajuta Clara cu informatii suplimentare,in masura timpului disponibil,evident.
Multumesc anticipat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 14:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

2-2 la pauza. Deocamdata, un ritm foarte placut in aceasta semifinala. Prima am ratat-o. S-a tinut tare Allen in acest debut de meci, insa nu il vad si castigand...

@zenart - http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=37177#37177 . Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos Redboy,
Am urmarit,m-a delectat,dar tot nu m-am lamurit daca are verigheta sau nu...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, arbitrul finalei de mâine va fi Colin Humphries, care sper că nu se va mai încurca în bile precum la Crucible 2010, când, evident, Ronnie O'Sullivan n-a fost deloc dispus să sesizeze umorul situației. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 2 Mar 2013, 16:02, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte tare faza de la Crucible ...,insa eu tot pe Ivy as fi vrut sa o vad la finala de maine...

Si ca veni vorba de finala,ei bine,Stevens mi i-a eliminat pe toti cu care votasem eu,Murphy,Maguire,Judd,asa ca pastrand regula voi vota cu toata inima cu Mark Allen.
La ce snooker a prestat azi,ar merita sa isi apere titlul,desi o zi nu seamana cu alta,vorba lui



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imperial Mark, o victorie pe deplin meritată. Execuții impecabile, indiferent de dificultate, lovituri scurte sau de distanță abordate fără greș.
Felicitări, Mark Allen! Applause
Nu a fost să fie finala sperată de mine. Pînă la urmă, tot răul spre bine: aș fi fost "un ochi plînge și-unul rîde" în dorita finală.

De-acum, vînt din pupa și toate pînzele sus pentru Matthew! după care... Party Party Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu e verighetă, Zenart, dar ar trebui să pun aici un ”încă” despre care nu se știe cât va dura. Cu alte cuvinte, fata e logodită.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 16:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La poporul chinez (și prieten) o fi valabil obiceiul cu furatul miresei? Rolling Eyes

OT: Mi-a plăcut în mod special Ivy, atunci cînd Mark se apleca spre masă pentru a executa unele lovituri: aceasta ridica autoritar mîna cu palma de-un alb înmănușat, atrăgînd astfel atenția celor doi spectatori din sală să nu facă vreun zgomot al cărui ecou ar fi putut deranja jucătorul aflat la masa de joc. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi facura o deosebita placere...
...atat prima sesiune de ieri a sferturilor cat si ambele semifinale in privinta rezultatelor intalnirilor care au triat serios prin pronosticurile date in concursul Oscue de participanti.




Ultima modificare efectuată Ocnenodis hg la Sâm 2 Mar 2013, 18:25, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca cei din sala sunt salbatici, altfel nu imi explic cum nu se controleaza desi arbitrul le face atatea observatii...desi sunt doar 3 spectatori, fac o galagie de parca ar fi 300 Confused ...sa nu mai zic de insecte, e chiar penibila organizarea turneului.Bravo Matthew!!!Sper sa fie momentul tau de glorie Very Happy Very Happy Very Happy !!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant ce s-a intamplat in semifinale! Nu prea ma asteptam nici la victoria lui Matthew, nici la a lui Mark Allen!
Felicitari celor doi! Si in finala: hai Matthew! (desi la pronostic l-am dat castigator pe Mark! Smile )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nu, nu e verighetă, Zenart, dar ar trebui să pun aici un ”încă” des
pre care nu se știe cât va dura. Cu alte cuvinte, fata e logodită.


Multumesc frumos Clara pt informatii,m-am linistit.Daca e doar logodita e ok,avem experienta in domeniu... Wink

Eu imi doresc pt maine o finala total dezechilibrata,in care Mark Allen sa zburde,sa isi apere titlul clar.
Insa nici o zi nu seamana cu alta...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2013, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Țin să precizez că de când cu noul sistem de punctaj de la Oscue, am procentaj mare-mare până la sferturi - semifinale, de unde nu mai reușesc nici un pronostic. Păi, tocmai Higgins care zburda în arenă mai ceva ca insectele toată săptămâna? Rolling Eyes

În altă ordine de idei, vorba colegului hunt3r, nu am mai văzut demult o mână de oameni așa indisciplinați la un turneu de puncte. De la PTC Bulgaria, dar totuși acolo era o etapă de PTC. Mie unul nu mi se pare o reușită imensă acest turneu... Or fi făcut ei un complex frumos, or fi măturat pisicile cu o lună înainte să aterizeze Mark Allen, dar parcă numai atmosferă de turneu de puncte nu e. Poate pentru imagine și sponsori e bun...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul mondial de la Haikou 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community