Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul Chinei 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cunoscuta întrebare : cine credeți că va fi campionul ?
Mark Williams
7%
 7%  [ 2 ]
Mark Selby
46%
 46%  [ 12 ]
Shaun Murphy
11%
 11%  [ 3 ]
Jack Lisowski
3%
 3%  [ 1 ]
Marcus Campbell
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
26%
 26%  [ 7 ]
Stephen Maguire
3%
 3%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 26

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cadou de consolare pentru fanii lui Selbs (probabil, mai neconsolați decât el) : vreo 200+ pozișoare într-un album beijinghez realizat acum două zile. Dacă Judd & Jack au fost la un showroom Ferrari, Mark & Vikki au fost în vizită la Mini și, mai ales, la marca mea favorită, Jaguar. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot sa cred ca Selby a ratat break-ul maxim.Am vazut lovituri mult mai grele reusite pentru a incheia un astfel de break.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ptr bila neagra ratata, cred ca a pus prea mult efect dreapta la lovitura de la bila roz.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ohh dear...ce mai veste Surprised Acum nah..ce sa mai zic, bine ca-i merge jocul si atmosfera se vede ca e foarte buna prin partea locului.
Multumesc mult pentru poze dna. Clara, sunt tare haiosi amandoi Wink Momentan nu am apucat sa vad nimic din turneu,acum sa caut si eu nemernicul de frame cu pricina..off of Crying or Very sad



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Frame-ul cel nemernic deja a fost adus aici de către Redboy Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=879

Vestea bună pentru fanii lui Selbs este că, după acest meci din optimi, leicesterianul a redevenit Numărul 1 mondial – în clasamentul provizoriu, evident, fiindcă, de fapt, în clasamentul oficial (cel rezultat în urma revizuirii generale din data de 10 decembrie 2012), Mark nici n-a încetat să ocupe această poziție. Wink

În ceea ce mă privește, ziua parcă a devenit și mai frumoasă după ce Jack Lisowski s-a calificat în primul său sfert de finală pro ! Bineînțeles, va avea de jucat în calificările pentru Crucible. S-ar putea reîntâlni, acolo, tot cu Mark Davis. Sper într-un rezultat similar (că același scor n-are cum că fie). Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au rămas numai opt competitori, adică a venit vremea pollișorului nostru : pe cine vedeți campion 2013 ?

Forumul nostru e deștept și când trec, aici, numele candidaților la titlu, intră în acțiune comportamentul smart, care completează numele „abonaților" la poll îndată ce tastez prima literă. De data asta, a trebuit să scriu întreg numele, atât în cazul lui Jack, cât și în cel al lui Marcus. Presupun că mai ales cel dintâi nume va fi memorat, fiindcă sper să-l regăsim de multe, multe alte ori în asemenea pollișoare. Wink

Ladies & Gents, poftim la vot ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun Murphy președinte! Votat!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Mar 2013, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a plăcut, azi, una dintre replicile scurte & casante care sunt specialitatea lui Shaun Murphy (băiat mai educat și mai bun vorbitor decât alți snookeriști) – de data asta, nu atât la adresa ziariștilor, cât a arbitrilor : „Jack Lisowski o să fie pe-aici mult timp de-acum încolo așa că lumea ar trebui să-nvețe să-i pronunțe corect numele." Wink Laughing

Frumos și puternic careul (nu știu dacă-s popi sau ași, dar sigur nu-s valeți) : semifinaliștii de la Beijing sunt patru dintre primii cinci din clasamentul mondial al momentului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013, 8:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

com`on Maguire, neil him Taz



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013, 13:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cineva a incurcat borcanele aici dar si celelalte site-uri, care au afisat invers ordinea disputarii semifinalelelor. Sad Din ce am prins eu, de la scorul de 3-1 imi pare in forma buna Selby 8) Ieri nu a avut o prestatie foarte convingatoare si scorul a fost cam drastic cu Williams dar azi a jucat mult mai bine impotriva lui Shaun. Deja devine un clasic Selby-Neil,mi-ar place mult sa il vad pe Maguire ca adversar Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca as prefera o finala intre Maguire si Selby.Pe Robertson l-am tot vazut in sezonul acesta, dar pe Maguire nu l-am mai vazut asa de des, desi a castigat un turneu.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013, 19:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selby-Neil un clasic Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cate ocazii de a castiga un turneu a ratat Neil in ultima vreme, as zice ca Selby este favorit, dar nici nu as fi surprins daca ar pierde.
In opinia mea , cei doi sunt alaturi de Ronnie(daca va fi in forma) favoritii principali la titlul de campion mondial anul acesta.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Mar 2013, 12:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înțeleg că prietenii noștri de la Eurosport au aflat ce discută soții Selby între ei – teren nesigur pentru presupuneri & speculații. Laughing Laughing Mai sigură este informația (reală, aceasta) că, din păcate pentru el și pentru fanii lui, Mark suferă, de ieri, de toxiinfecție alimentară. E sub tratament, dar nici pe departe în forma necesară susținerii unei finale. Deh, ai cam zice că, după atâtea călătorii prin zonă, bagi seamă ce-ți priește și ce nu-ți priește, mai ales înainte de un meci important. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Mar 2013, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ouuuch Sad Acum se explică starea sa în arenă și acele ratări din prima sesiune, evident nu-i în apele lui. Nasol moment,iar dacă nu ști sigur ce minune ai farfurie și cum a fost pregatită de la maestrul cuțitar, măcar înainte de finală, cum bine spuneți ar fi fost mai înțelept să aleagă un KFC sau vreun restaurant european,ceva..zic Razz

Oricum, îmi pare că a mai reglat ceva la pauză, arată mai bine acum Smile Doamne ajuta !

GO MARK !!!



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul Chinei 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community