Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Liga națională
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Sezonul național 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 10 Mai 2013, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.ustream.tv/channel/fedsnookrom



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 10 Mai 2013, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma uit chiar acum Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 10 Mai 2013, 18:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

momentan... se vede foarte prost (la aceasta ora)

edit: stiti cumva cam cat este media unui joc ? cred ca trece lejer de 30 min Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Actualizat tabelul etapei (pagina precedentă). Finala a fost câștigată de Mario Amza cu 6-4, în fața lui Andrei Orzan. Arbitrul finalei a fost Alex Crișan.

Cifrele etapei a 5-a:
- 23: numărul de break-uri de 30(+) puncte (cele mai multe ale sezonului);
- 3: numărul de break-uri de 50(+) puncte (listă actualizată aici pe forum);
- 75: cel mai mare break al sezonului - Mario Amza;
- 2: a doua finală (consecutivă) Mario Amza - Andrei Orzan, a doua victorie Mario;
- 9: numărul de meciuri consecutive câștigate de Mario Amza.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

urmatoare etapa are loc?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile Da, are loc destul... Etapa a 6-a va fi în perioada 12-16 iunie. Sunt 10 etape per sezon, aproximativ una pe lună. În perioada iulie-august e pauză pentru Cupa României și/sau alte turnee internaționale.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Iun 2013, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ETAPA a VI-a



Runda 1

Marco Mucci (40) 3-1 (33) Valentin Militaru
Sorin Crăciun 3-2 Ștefan Posea
Mihai Vladu 3-0 Mihai Meseșan
Radu Vilău 3-1 Marius Ancuța
Ivan Redak 2-3 Florentin Ciobanu
Radu Aștefănoaie 3-1 Laurențiu Bănescu
Cristian Chircu 3-2 Horia Câmpeanu
Marcel Bera 3-0 Emilian Cristea


Optimi

Daniel Bontea 3-1 Marco Mucci
Sorin Crăciun 3-1 Paul Croitoru
Cosmin Constantin (35) 3-2 Mihai Vladu
Babken Melkonyan 0-3 Radu Vilău
Mario Amza 3-0 Florentin Ciobanu
Rareș Șinca (57) 3-0 Radu Aștefănoaie
Toma Marinescu 3-1 Cristian Chircu
Andrei Orzan (46) 3-1 Marcel Bera



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 14 Iun 2013, 16:16, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 13 Iun 2013, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=44831#44831

He he. Asta da veste buna. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 14 Iun 2013, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sferturi

Daniel Bontea 4-0 Sorin Crăciun
Cosmin Constantin 3-4 Radu Vilău
Mario Amza 0-4 Rareș Șinca
Toma Marinescu 3-4 Andrei Orzan



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 15 Iun 2013, 12:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci maine il vedem pe Daniel live la Digisport. Oare o sa avem comentariu , arbitru si scor pe ecran?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 8:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arbitru, 100% - Marius Ene va arbitra ambele semifinale.
Comentariu - mai mult ca sigur. Scor - ei bine, cred că DigiSport a reușit să pregătească și un pahcet grafic, chiar dacă poate vor mai fi mici probleme, ca la început.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tin sa le multumesc celor de la DigiSport pentru acest frumos cadou. Sa vezi snooker romanesc la tv... E un sentiment aparte. Very Happy

Gata. Le urez multa bafta domnului Bontea si lui RVI. Very Happy (desigur, si celorlalti doi semifinalisti, Andrei Orzan si Rares Sinca)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pot sa spun? superb!

Sunt umit de calitatea transmisiei! si nu ma refer la claritatea imaginii ci la modul in care este filmata masa.
Pastrand proportiile cred ca transmisia Digisport se poate compara cu transmisia Eurosprot / BBC.
Nu ma asteptam de la digi un post care nu are experienta sa fie atat de buni chiar am vazut unghiurii de filmare foarte spectaculoase.

Cat despre meci cred ca Daniel a fost putin emotionat de prezenta camerelor de filmat, a pus putina presiune pe el adica banuiesc ca dorea sa presteze un snooker de mare calitate.

Oricum excelent! Comentatorul primului meci nu a fost extraordinar anticipand gresit loviturile dar fata de cei 2 de la eurosport (Costin si Sorin) a fost impecabil plus ca are o voce placuta.

Cred ca FRSnooker ar trebuii sa profite de aceasta colaborare cu Digisport si sa programeze etapele la un interval mai mic.

Si in final vreau sa vorbesc si de organizare! foarte buna cred ca in curand o sa apara sponsorii pentru ca sa apari pe un panou care este filmat non-stop timp de 3-5 ore este extraordinar! si inca ceva! am vazut ceva doamne si domnisoare in public Very Happy banuiesc ca sunt implicate in federatie Very Happy
Ca o conculzie ! transmisie buna! meci ok! comentator ok! si avem si fete frumoase care vin la snooker Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca ti-a placut, Adi.

Am vazut si eu acum a doua semifinala. Chiar peste asteptari. Comentariu placut, filmarea de calitate, si un meci foarte foarte bun.

Interesant ca baietii au considerat ca am jucat tactic. Chiar vreau sa va spun ca nu am jucat niciodata atat de ofensiv ca astazi. Am atacat tot ce am putut, si, cu o doza consistenta de noroc, am castigat. As zice ca cel putin doua jocuri din cele 5 castigate au fost din noroc.

Mai departe... mai vedem...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 15 Iun 2013, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Ma bucur ca ti-a placut, Adi.

Am vazut si eu acum a doua semifinala. Chiar peste asteptari. Comentariu placut, filmarea de calitate, si un meci foarte foarte bun.

Interesant ca baietii au considerat ca am jucat tactic. Chiar vreau sa va spun ca nu am jucat niciodata atat de ofensiv ca astazi. Am atacat tot ce am putut, si, cu o doza consistenta de noroc, am castigat. As zice ca cel putin doua jocuri din cele 5 castigate au fost din noroc.

Mai departe... mai vedem...

aaa deci tu esti Radu! bine de stiut.

A fost o semi-finala frumoasa! bravo! mult succes maine sper sa avem o finala la fel de frumoasa ca aceste 2 semi-finale.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Sezonul național 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community