Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul galez 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine vedeți campion 2013, la Newport ?
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
34%
 34%  [ 11 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
12%
 12%  [ 4 ]
Judd Trump
28%
 28%  [ 9 ]
Pankaj Advani
3%
 3%  [ 1 ]
Stephen Maguire
21%
 21%  [ 7 ]
Alan McManus
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 32

Autor Mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2013, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar iata ca P.Ebdon s-a straduit din greu sa iti faca in necaz si a reusit pana la urma!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2013, 23:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred asa ceva.... tot respectul pt Advani dar cred ca daca juca cu oricare alt jucator din top32 nu avea sanse. Ebdon e la pamant (nu prea inteleg de ce! a avut un sezon destul de bun avand o finala si o semi-finala la activ).
Sunt foarte suparat am asteptat sa-l vad si degeaba !! sper macar ca in china sa faca ceva si sa-si salveze sfarsitul de "an" ca altfel pleaca din top50.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2013, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ohhh, ce frumos ! Mark Selby are meci cu marele Steve pentru .. calificari,ce-i drept Laughing ! Eu nu-mi aduc aminte de cei doi să se fi întâlnit până acum, cred că e primul meci, nu ?

Sper să avem o nouă săptămână cu snooker de calitate Wink



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20160
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Feb 2013, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu e primul meci și, până acum, scorurile au fost cât se poate de răspicate : Mark a câștigat cu 6-0 un meci din Premier League 2008, iar acum hăt, 13 ani, Steve a câștigat, cu 5-0, un meci din China Open 2000.

Pentru amândoi, Openul galez are o semnificație aparte : în cazul lui Mark, fiindcă a fost primul său titlu la un turneu de puncte, iar în cazul lui Steve, fiindcă a fost ultimul.

Ieri, sâmbătă, Mark a susținut, la Weymouth, o seară demonstrativă în cursul căreia a marcat vreo cinci breakuri 100(+), patru dintre ele în frame-uri consecutive și, în general, a cucerit pe toată lumea (The Dorset Echo).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru informații dna. Clara Smile Ehh..a trecut ceva vreme de atunci,deasta nu știam eu .. și de meciul din premiere league habar nu aveam.

Asta înseamnă că Selby are ocazia azi să recupereze la categoria turneelor de puncte Razz E foarte bine pentru el că se prezintă și la seri demonstrative. Puțină relaxare sper sa-i prindă bine și să ne arate și nouă niște break-uri mari Wink

L.E. Arată foarte bine arena și mesele,îmi place atmosfera 8) Vor fi televizate toate meciurile, în sistem roll-on roll-off ?



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 14:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact asta mă întrebam și eu. La cum arată programul, sper că așa va fi.

EDIT: A prins cineva începutul transmisiunii pe Eurosport 2? Mă tem că s-a întors Costin Gheorghe.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding este in mare forma, si asta de ceva timp...eu cred ca este unul dintre principalii favoriti la acest turneu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Vallentin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Noi/2011
Mesaje: 324
Locație: Lugoj

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca primul meci Ding vs Dechawat Poomjaeng o fost comentat de Sorin Niculescu , din cate am vazut.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2012, Masters 2016, Mastersul european 2016, UK Championship 2017, Masters 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vallentin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20160
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 15:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:
Vor fi televizate toate meciurile, în sistem roll-on roll-off ?


Cu plăcere, Skorpyo. Da, e un fel de roll-on roll-off, pentru sesiunea de după-amiază din primele zile. BBC Wales nu mai transmite toate meciurile – politica centrală ajunsă și la postul galez (autonom, dar nu independent față de BBC Londra) însă Eurosportul poate să transmită toate meciurile.

________________

Necăjit Ian Burns că Eurosportul i-a greșit numele care, acum, ar putea fi tradus în românește prin denumirea mușchiului pe care ședem. Laughing




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 17:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vallentin a scris:
Cred ca primul meci Ding vs Dechawat Poomjaeng o fost comentat de Sorin Niculescu , din cate am vazut.

Primul, da. Dar de la 15.30 încoace, tot Costin Gheorghe e la microfon pe ESP2.

Clara White a scris:

Necăjit Ian Burns că Eurosportul i-a greșit numele care, acum, ar putea fi tradus în românește prin denumirea mușchiului pe care ședem.

Ei, dacă ne uităm mai în grabă așa și nu am auzit încă de Ian Burns, riscăm să citim Bums în loc de Burns Very Happy

EDIT: Scuze Clara, mi-am dat seama ulterior ca e intepretabil gresit ce am scris; nu la tine ma refeream, ci la cei care au realizat grafica pt Eurosport. Lor li se adresa cititul numelui in graba si redactarea gresita.




Ultima modificare efectuată pmndaniel la Lun 11 Feb 2013, 20:30, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20160
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

„Ei", poza mi se pare clară, iar numele rămân scrise cu majuscule, indiferent dacă ne uităm în grabă sau nu. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate cel / cea care a realizat grafica ESP avea numele scris fara majuscule si in graba a citit si redactat gresit textul pe grafica (la acea persoana ma refeream). Mai devreme, Judd Trump a fost prezentat John Trump Very Happy




Ultima modificare efectuată de către pmndaniel la Lun 11 Feb 2013, 20:30, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

,,Magistral și nimic mai mult !!! '' - Daniel Bontea - comentariul perfect al prestației lui Selby de azi, la un moment dat a avut 99% procentaj de buzunar Very Happy !
Știu că e meci scurt de best of 7, totuși, nu se întâmplă des să vedem o asemenea cifră .. Applause

Mi-a plăcut și M.J. Williams azi, a arătat mult mai bine decât la ultimele turnee.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu Marius a fost la meciul Steve Davis - Mark Selby?
Oricum, foarte promitator acest Mark Selby, nu ca n-ar fi deja mare Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 20:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A mai avut cineva procentaj de 99% sau am asistat la o premiera?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul galez 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 2 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community