Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul galez 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine vedeți campion 2013, la Newport ?
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
34%
 34%  [ 11 ]
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
12%
 12%  [ 4 ]
Judd Trump
28%
 28%  [ 9 ]
Pankaj Advani
3%
 3%  [ 1 ]
Stephen Maguire
21%
 21%  [ 7 ]
Alan McManus
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 32

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2013, 21:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Momente/perioade de 99% au mai fost, Răzvan. Au mai existat meciuri în care echilibrul să se fi rupt și să se fi marcat multe puncte „fără replică”. N-am văzut însă procentajul la sfârșitul meciului. Oricum, cred că a fost unul foarte ridicat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 9:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum favoritii se respecta, unii dintre ei aratand chiar o forma ft. buna, breakuri mari, victorii rapide...cred ca va fi un turneu de o foarte buna calitate...eu mizez pe Ding si pe John Higgins in mod deosebit la aceasta competitie, sunt in forma buna amandoi, au foame de rezultate:).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai dreptate Daniel, dl. Marius Ancuța a comentat meciul Selby-Davis .. my bad Smile

Greu să dai un pronostic pentru favoritul la trofeu,sunt mulți pretendenți în formă. Să vedem acum și primu tur pe tabloul principal..presimt niște surprize Razz



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am apucat sa vad si eu ceva din Welsh. Mai exact ultimul joc al meciului John Higgins - Gareth Allen. Foarte interesanta ultima lovitura a lui Higgins, cand a ratat bila roz de pe punct in drumul spre un century. O pozitie foarte asemanatoare cu cea din care a ratat in jocul decisiv contra lui Mark Davis. Oare si acum a banuit Mario un blat?...
O fi ramas John cu frica pentru acea bila roz de pe punct?

Aparent nu l-am invatat destul pe Gareth (haha)... Speram mai mult de la el, dar ma bucur ca l-a scos pe Rory McLeod.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

KenDo il invinge pe Higgins. Wasn't expecting that! Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 20:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma bucur ca merge mai departe Ken dar Higgins n-a jucat la nivelul lui..



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgins nu prea mai joaca la nivelul lui de ceva vreme... Nu imi placea in mod deosebit de el, dar e un mare campion, si cand pierde, nu pot sa nu remarc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mulți (inclusiv în spațiul brit), azi este Lăsata secului, o zi care se mai numește, acolo, Marțea clătitelor. E ziua care precedă prima zi din Postul Paștelui (care primă zi de post, la rândul ei, este cunoscută sub numele de Miercurea cenușii). De obicei, Marțea clătitelor se cam întâmplă să cadă în timpul Openului galez și atunci, la Newport, jucătorii respectă plăcuta tradiție de a mânca, la cel puțin o masă, numai clătite. Așa și în acest an. Evident, aceia dintre ei care au avut meci, nu și-au mai stropit clătitele cu diverse licori mai intens alcoolizate. Înainte sau după meci, puțini au rezistat tentației clătitelor – între acești puțini, Mark Allen. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 8:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Surprize mari in aceasta faza,si nu prin prisma numelor care au pierdut ci prin prisma celor care au castigat.Deci la Murphy si Higgins chir nu ma asteptam,ca sa nu mai spun de Hawkins care rateaza bila de 3-1 pe care in mod normal o reusea dupa 2 ani de nesomn si cu ochii inchisi si apoi se prabuseste total.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 9:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a dezamagit Higgins, era unul dintre jucatorii de la care aveam asteptari mari, dar ma bucur ft. tare pt Doherty, care in ultima vreme joaca la un nivel multumitor Smile (daca nu ma insel a jucat o semifinala de PTC acum vreo 2 luni)...mie nu mi se pare ca au fost asa de multe surprize, in general la snooker o parte din favoriti nu trec de primul tur Confused ...poate acum a dezamagit Murphy, alta data ne-a surprins neplacut Trump, sau Williams, sau altii...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 10:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar de ce vezi doar partea goala...
...a paharului in privinta lui J.Higgins si nu pe cea plina?Spun asta deoarece fata de mastersul german scotianul a progresat ceva deoarece acum s-a calificat pe tabloul principal ne mai find eliminat in turul de calificare acum luand ca zestre 1400 puncte nu doar 575!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Dar de ce vezi doar partea goala...
...a paharului in privinta lui J.Higgins si nu pe cea plina?Spun asta deoarece fata de mastersul german scotianul a progresat ceva deoarece acum s-a calificat pe tabloul principal ne mai find eliminat in turul de calificare acum luand ca zestre 1400 puncte nu doar 575!!!


Oh yeah ! Laughing Laughing Tha's the spirit. Smile

Uh... Eu n-am vazut nimic inca, dar Neil si-a platit o parte din datoria inchipuita fata de mine ieri. Lol. Numa el ca in rest n-am avut tupeu si mai bine ca n-am avut. Dupa cum spuneam pentru mine Higgins nu mai reprezinta nimic sigur. Fara a face vreo aluzie, ca sa fie clar. Smile

Problema e ca mi-ar placea sa il mai vad jucand la cel mai bun nivel al sau. Poate la Mondial... Cine stie ?

Interesanta treaba cu clatitele, Clara. Smile Thanks !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 12:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mie se pare ca baietii nu prea "au pus osul" la aceste turnee. Parca nu erau asa interesati sa castige. Poate ii deranjeaza ca trebuie sa joace calificari, nu stiu...

Tineretul se chinuie, e si normal, ca au o ocazie buna cu aceste turnee. Ma astept sa piarda si Williams cu Milkins, Walden cu Ford, si poate chiar Dott cu Fergal, dar asta nu prea cred.

E un fel de PTC mai banos si mai punctat aces Welsh Open acum.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Radem noi de Higgins, dar parca vad ca va ajunge din nou campion mondial Rolling Eyes Wink.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2013, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar mai este posibilitatea pentru John de a pasi pe calea deschisa la finalul sezonului trecut de compatriotul sau mult mai celebru Stephen Hendry!
Oare Selby este prezent la disputa cu J.Perry?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Openul galez 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 3 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community