Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul mondial 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2013 ?
Ronnie OSullivan
60%
 60%  [ 36 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
3%
 3%  [ 2 ]
Judd Trump
8%
 8%  [ 5 ]
Ricky Walden
3%
 3%  [ 2 ]
Michael White
3%
 3%  [ 2 ]
Ding Junhui
11%
 11%  [ 7 ]
Barry Hawkins
10%
 10%  [ 6 ]
Voturi totale : 60

Autor Mesaj
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 7:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunata victorie, superb meciul !Ce-isi poate dori mai mult un privitor de snooker decat o astfel de finala.
Despre Roonie s-au spus multe si frumoase laude de colegii de forum asa ca nu mai adaug decat ca sunt meritate si sunt bucuros ca sunt contemporan cu astfel de legende sportive.
Cineva spunea ca snookerul privit la televizor este diferit de alte sporturi pentru ca fiecare dintre noi jucam odata cu cei de la masa. Fiecare lovitura o percep ca si cum asi executa-o eu chiar daca nu am tinut niciodata tacul in mana.
Toata stima pentru Barry care a facut un meci magnific si daca aseara in fata lui nu ar fi fost Ronnie ar fi castigat sigur .De altfel,numai privind pe cine a eliminat in tururile anterioare e suficient sa-i admiri performanta.Sper sa fie si in sezonul viitor printre protagonisti.Finala pe care mi-am dorit-o intre Ronnie si Robertson a fost inlocuita cu una care mi-a facut uitata dorinta.Foarte frumos !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 8:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s-a cam terminat inca un CM Crying or Very sad
a fost ok, m-as fi asteptat sa fie o lupta ceva mai dura, am mizat ca Selby, Robertson , Mark Allen sa rupa norii; poate doar Trump mi-a confirmat asteptarile; dar e bine cand cel cu care tii castiga, si Ronnie a fost si va fi favoritul meu de fiecare data cand a jucat/ va juca

ca sa fiu totusi obiectiv Ronnie a avut un parcurs mai usor decat as fi crezut; Campbell, Bingham, Ali Carter sunt jucatori buni dar Higgins, Ding, Robertson sau Selby sau Maguire i-ar fi pus mai multe probleme cred; Trump a fost greu de ucis 4 Very Happy iar Hawkins a fost o surpriza placuta

de fapt au fost si alte surprize placute la acest CM: tanarul White, blajinul Walden dar si veselul Poomjaeng

raman cu speranta ca o sa-l mai vad pe Ronnie cum se joaca cu bilele, si ca sa citez de pe pagina Worldsnooker ce a mai zis printre altele:

"I just do not know what is going to happen because things are always changing. Come December or January I will have a much better idea of what I will be doing."

__________________
PS ce aiurit pot fi, de abia acum mi-am dat seama de unde vine nickul MissChigwell

LOL



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 10:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

....aseara am uitat sa punctez!! raman la parerea ca Barry trebuia sa mai aiba macar inca un joc.

Cum a spus si Ronnie (small tournaments) deci sansele sa-l vedem la UK sunt minime......

Oricum sa trecem la urmatorul sezon Very Happy primul turneu este cel din Australia?? poate ajunge si Peter pe acolo Rolling Eyes

@Bleic

de un ti-ai dat seama? LOL


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai citeam articolul despre victoria lui Ronnie
http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~2204168,00.html
si am dat de
Three weeks ago, Chigwell's O'Sullivan stated his goal of winning the event while in his 40s.
si am cautat pe net Rolling Eyes



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 12:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mac1951ro a scris:
Ce-isi poate dori mai mult un privitor de snooker decat o astfel de finala.


Poate o finala mai echilibrata, in care nu stii de la bun inceput cine o sa castige, si nu se intampla nimic care sa te faca sa te indoiesti pe tot parcursul meciului...
Poate mai mult de doua meciuri bune la un Campionat Mondial...

Dar poate cer eu prea mult...

O finala care mai scoate acest campionat din umbra, dar nu suficient. Barry a facut un meci bun. A gresit mai mult decat trebuia si i-a facut cadou vreo doua jocuri lui Ronnie, dar aia e. O'Sullivan a jucat excelent, mai bine decat in orice meci la acest campionat.

Dar pe total un campionat slabut, la fel ca si anul trecut, cu nu mai mult de doua meciuri bune. Pacat de greselile pe care l-a facut Barry. A avut un traseu mult mai greu si, parerea mea, merita sa castige, dar nu facand astfel de greseli contra unui jucator mai bun. Pacat...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~2957060,00.html
Daca clasamentul sezonului care incepe in cateva saptamani( ciudat nu, pana acum 3 ani ar fi inceput in septembrie Laughing ) s-ar face pe baza premiilor castigate Ronnie ar fi numarul 1 mondial.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai nu inteleg ce legatura are clasamentul banilor? cum sa se faca un clasament al incasarilor? avem chiar aici un exemplu cat de prost poate sa fie un asemenea clasament... cum poate cineva sa lipeasca 1 an si sa fie pe primul loc? nu are logica un astfel de clasament.....
PLus ca un jucator care aduna puncte turneu de turneu poate sa fie depasit de unul care are noroc si castiga sau ajunge intr-o semi-finala.
Alt exemplu e Ebdon care a jucat mediocru acest an si totusi confrom acelui clasament se afla pe locul 16 doar pentru ca a castigat China Open si a reusit o finala in Australia si cel mai important o semi-finala la International Open.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa ne convingem de aceste minunatii...
...cand va aparea draw-urile calificarilor pentru Wuxi Classic si Australian Open.Aveti putintica rabdare pana se va termina Q School si desemna toti noi jucatori care intra in circuitul mondial pentru viitorul sezon.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa fie cu adevarat SUPER noul clasament, cand vor organiza americanii primul turneu in Vegas, cu premii probabil de 4-5 ori mai mari decat Campionatul Mondial, chinezii vor organiza si ei un turneu sa il intreaca, iar la Crucible vom avea tot mai multe optimi White-Poomjaeng, pentru ca jucatorii de top nu isi vor mai da interesul atat de mult...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
O sa fie cu adevarat SUPER noul clasament, cand vor organiza americanii primul turneu in Vegas, cu premii probabil de 4-5 ori mai mari decat Campionatul Mondial, chinezii vor organiza si ei un turneu sa il intreaca, iar la Crucible vom avea tot mai multe optimi White-Poomjaeng, pentru ca jucatorii de top nu isi vor mai da interesul atat de mult...


Nu se va intampla asa ceva in viitorul apropiat.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
RVI a scris:
O sa fie cu adevarat SUPER noul clasament, cand vor organiza americanii primul turneu in Vegas, cu premii probabil de 4-5 ori mai mari decat Campionatul Mondial, chinezii vor organiza si ei un turneu sa il intreaca, iar la Crucible vom avea tot mai multe optimi White-Poomjaeng, pentru ca jucatorii de top nu isi vor mai da interesul atat de mult...


Nu se va intampla asa ceva in viitorul apropiat.

ce te face sa crezi ca nu o sa avem snooker in vegas??? crezi ca nu se gaseste un cazino acolo care sa ofere cateva sute de mii pentru reclama si spectatori care sa-si lase banii la ei acolo?

Sau o firma comunista din china care sa-i puna lui Hearn 1 milion pe masa pentru reclama? si "onoarea' de a fura campionatul mondial britanicilor?

Snooker nu poate sa mai existe doar in Regat.... in urmatorii ani (2-3-5) o sa se exstinda in principal acolo unde sunt bani.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cate vad clasamentul...
...aparut in site-ul forului suprem are o singura menire anume sa il tina pe Ronnie O'Sullivan in postura de numar unu mondial cel putin un deceniu!!!
Asta tocmai cand acesta parasise si Top 16...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Dupa cate vad clasamentul...
...aparut in site-ul forului suprem are o singura menire anume sa il tina pe Ronnie O'Sullivan in postura de numar unu mondial cel putin un deceniu!!!
Asta tocmai cand acesta parasise si Top 16...


Mda, totul este intr-adevar o conspiratie. Nu gaseau alta solutie sa il urce din nou pe prima pozitie, asa ca au inventat un nou clasament si l-au rugat frumos pe Ronnie sa castige de 2 ori consecutiv campionatul mondial ca sa aibe efectul scontat noul clasament. Stii care e paradoxul? Campionul mondial al ultimelor 2 editii e pe locul 19 in momentul asta, iar in fata sa sunt jucatori care n-au castigat in ultimii 2 ani nici macar un turneu. Asta da clasament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o nelamurire, sau mai bine zis doresc raspuns la o disputa cu un prieten, si anume:
- odata ce O'Sullivan a castigat campionatul mondial, automat el este cel mai bun jucator din lume? Se mai tine cont de clasamentul provizoriu, in care Mark Selby e primul, si de celelalte turnee de snooker ale sezonului tocmai incheiat?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 7 Mai 2013, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul mondial 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50  Următoare
Pagina 47 din 50

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community