Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 48, 49, 50  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul mondial 2013
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2013 ?
Ronnie OSullivan
60%
 60%  [ 36 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
3%
 3%  [ 2 ]
Judd Trump
8%
 8%  [ 5 ]
Ricky Walden
3%
 3%  [ 2 ]
Michael White
3%
 3%  [ 2 ]
Ding Junhui
11%
 11%  [ 7 ]
Barry Hawkins
10%
 10%  [ 6 ]
Voturi totale : 60

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu inteleg de ce toata lumea cauta sa afle cel mai bun din lume . cel mai bun din toate timpurile , cel mai cel mai cel mai etc.....

Aceeasi problema o avem si la Tennis cu Sampras - Nadal - Federer - Agassi si la F1 cu Senna - Schumacher - Fanggio si la Fotbal cu Pele - Maradona - Messi , Cristiano , Ronaldo , Zidane.....

Pana la urma nu inteleg asta... de ce nu ne putem bucura ca suntem sau am fost contemporani cu toate aceste genii ale sportului? Credeti ca e nevoie de un clasament ca Ronnie sa se considere cel mai bun? sau ca Selby sa se considere cel mai bun?
Dupa parerea mea si ma refer acum la snooker! nu exista cel mai bun din lume! exista un grup format din 3-5-8 jucatori care sunt foarte buni si cel mai in forma dintre acestia castiga. (acest lucru se verifica in majoritatea sporturilor! in special in tennis de care s-a vorbit aici).


--------
si despre clasamentul din tennis.... foarte greu ajungi nr 1 fara sa castigi un Grand Slam .... a fost Wozniacki dar nu a rezistat! daca verificati in istorie in proportie de 90-95% majoritatea care au fost nr1 au si in palmares un astfel de turneu..... daca prinzi un sezon bun poti sa ajungi nr 1 fara sa castig un grand slam dar trebuie sa castigi alte evenimente mai mici plus macar cate un sfert / semi finala la toate grand slamurile.... plus ca anul viitor trebuie sa-ti aperi punctele iar daca nu pariticipi in 4 saptamani din nr1 ajungi nr 50.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu era vorba despre "cine e cel mai bun din istorie, ca ce vrei tu: palmares, bani, talent, etc". Ci disputa era despre faptul, daca Ronnie e, in momentul de fata, cel mai bun jucator al sezonului? Iar argumentul pro, era ca da, este cel mai bun jucator al sezonului pentru ca a castigat campionatul mondial, iar argumentul contra, era ca, Ronnie nu e cel mai bun jucator al sezonului, doar pentru ca a castigat campionatul mondial; pentru ca, sa fii cel mai bun dintr-un sezon presupune sa ajungi, ca la finalul sezonului sa fii clasat intru-un clasament pe prima pozitie; ca altfel, s-ar juca numai campionatul mondial, si cu asta basta, nu ar mai exista "dispute", despre una sau despre alta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
plus ca anul viitor trebuie sa-ti aperi punctele iar daca nu pariticipi in 4 saptamani din nr1 ajungi nr 50.


In tenis daca lipsesti 4 saptamani si esti in primii 10 nu cobori mai mult de 3-4 pozitii, in snooker e de ajuns sa nu joci la unu doua turnee ca o iei la vale in clasament. Selby e cel mai bun sezon al sezonului, si atat deocamdata.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie O'Sullivan a cîștigat cel de-al cincilea titlu mondial din carieră și a intervenit în dezbaterea "cine e cel mai bun jucător de snooker din toate timpurile"

"Pentru mine, cel mai bun jucător din toate timpurile este Stephen Hendry. Pentru mine, nu va mai exista niciun jucător ca Stephen Hendry în circuitul profesionist, el era pur și simplu extraordinar. Nu vorbesc numai de jocul lui, ci și de atitudine, de felul în care aborda jocurile. E echivalentul lui Phil Taylor, Tiger Woods sau Michael Schumacher. Oameni ca ei marchează sportul din care fac parte și vin o singură dată în istoria disciplinei.

Eu sînt un fel de Alex Higgins, numai că am reușit să cîștig mai multe titluri și am reușit să bag mai multe bile. Nu sînt o mașină și, sincer, nici nu intenționez să fiu", a explicat Ronnie O'Sullivan, cu trofeul de la Crucibile pe masă.

Stephen Hendry este cel mai titrat jucător din istoria snookerului. Scoțianul care s-a retras în 2012 are 7 trofee la Crucible, cu două peste Ronnie, iar colecția de recorduri e lungă cît o pagină de wikipedia. Alex Higgins, supranumit Uraganul, a fost unul dintre cei mai talentați jucători din istoria snookerului, dublu campion mondial, dar risipitor și cu probleme mari în viața personală.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm, intrebarea nu era "Cine e cel mai bun jucator de snooker din istorie?", ci nelamurirea era legata de sezonul tocmai incheiat (2012-2013), si anume: odata ce Ronnie a castigat campionatul mondial, automat e considerat/sau devine cel mai bun jucator din sezon, doar pentru ca a castigat aceasta editie de campionat mondial? Asta pentru ca, daca te uiti la situatie, el a castigat cel mai "tare din parcare" turneu de snooker, dar pe de alta parte, Selby e numarul 1 in clasamentul general al sezonului. Daca o astfel de "nelamurire" nu poate fi clarificata, fiind vorba doar de un sezon, atunci e clar ca nu se va gasi niciodata raspuns la intrebarea ta, anume: cine e cel mai bun jucator de snooker din istorie?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pjanooo a scris:
daca te uiti la situatie, el a castigat cel mai "tare din parcare" turneu de snooker, ...


Foarte interesant formulat. Campionatul Mondial este acum cel mai bine cotat turneu, avand 10000 de puncte pentru castigator si 250000 de lire. Dar, peste cativa ani, cand punctele nu vor mai fi in discutie, oare "cel mai tare turneu" va fi cel din Vegas, Abu Dhabi sau sau cel din Tokyo, turnee cu premii de 7 cifre... ?

Daca va ajunge CM un turneu mititel in cele probabil cateva zeci de turnee bine platite, vom putea spune ca un jucator e cel mai bun pentru ca a castigat turneul din capitala Emiratelor Arabe?

De-asta va spun ca un turneu are valoare intriseca, nu generala, indiferent cat de bine platit sau punctat ar fi. Campionul mondial nu este cel mai bun jucator, ci doar campionul mondial. Si anul acesta este Ronnie O'Sullivan.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pjanooo, eu am inteles discutia voastra! Nu stiu daca voi, sustinatorii lui Mark Selby, intelegeti ca el nu poate fi considerat cel mai bun jucator al anului numai cu UK castigat El ocupa pozitia de lider datorita prezentei sale la multe turnee, la unele din ele jocul lui lasand chiar de dorit! Pe de alta parte, si sustinatorii lui Ronnie pot demonstra greu ca el este cel mai bun jucator al anului, dar au ca atu faptul ca titlul de campion mondial le bate pe celelalte ca importanta, ca meciurile sunt lungi si, deci, mai greu de castigat, si ca ronnie a demonstrat in astea cateva meciuri un joc bun si destul de spectaculos, ceea ce nu se poate spune despre jocul lui Mark din ultimul an. Asa ca probema ramane deschisa, iar Mark ar trebui sa se adune daca vrea sa fie campion mondial, altfel va face parte din grupul de jucatori considerati buni, dar care nu au comfirmat niciodata la campionatul mondial. Cinstit, eu nu-l vad luand vreun titlu de campion, d-apoi cinci! Si nu-l comparati va rog cu Jimmy White, pentru ca jocul lui Jimmy era mult mai spectaculos si mai riscant!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:

Daca va ajunge CM un turneu mititel in cele probabil cateva zeci de turnee bine platite, vom putea spune ca un jucator e cel mai bun pentru ca a castigat turneul din capitala Emiratelor Arabe?


Din moment ce actualii sustinatori ai lui Ronnie, se bazeaza pe faptul ca acesta e cel mai bun jucator al sezonului, doar pentru ca a castigat cel mai important turneu, chiar nu vad ce impediment ar avea sustinatorii celui ce va castiga cel mai important turneu din acel viitor, sa il proclame pe acela ca fiind cel mai bun, chiar daca acela nu va fi participat decat la acel turneu. Practic nu trebuie sa teoritizam prea mult cu comparatii din trecut sau cu altele dintr-un posibil viitor, ci sa ne uita strict la cazul de fata. Inca o daca, ma repet, din moment ce nu se poate stabili care e cel mai bun jucator dintr-un sezon (cel de pe prima pozitie a clasamentului genereal, sau cel ce castiga cel mai important turneu) cum putem sa ne dam seama despre trecut, unde "cantitatea" de informatie de care trebuie tinut cont e infinit mai mare decat cea care e luata in considerare pentru un sezon, sau, sa discutam despre jucatori/evolutii/turnee probabile - poate nu se schimba nimic major, si lucrurile raman la fel si pentru viitor, sau - poate ca, tinand cont de istoria campionatului mondial, acesta va fi tratat ca atare, si va ramane cel mai prestigios din toate punctele de vedere, si in viitor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pjanooo a scris:
serbanm, intrebarea nu era "Cine e cel mai bun jucator de snooker din istorie?", ci nelamurirea era legata de sezonul tocmai incheiat (2012-2013), si anume: odata ce Ronnie a castigat campionatul mondial, automat e considerat/sau devine cel mai bun jucator din sezon, doar pentru ca a castigat aceasta editie de campionat mondial? Asta pentru ca, daca te uiti la situatie, el a castigat cel mai "tare din parcare" turneu de snooker, dar pe de alta parte, Selby e numarul 1 in clasamentul general al sezonului. Daca o astfel de "nelamurire" nu poate fi clarificata, fiind vorba doar de un sezon, atunci e clar ca nu se va gasi niciodata raspuns la intrebarea ta, anume: cine e cel mai bun jucator de snooker din istorie?


mai omule eu nu inteleg unde vrei sa ajungi? Cel mai bun jucator al sezonului?? eu nu stiu de unde le scoateti.....
Daca pana acum se cauta cel mai bun jucator din istorie cel mai talentat acum a aparut si cel mai bun jucator al sezonului.....
Nu ai cum sa desemnezi un jucator! pentru ca nu exista! fiecare jucator a avut momentul / momentele sale de gratie cand a fost cel mai bun......
Selby e nr 1 mondial pentru ca a jucat bine si a fost constant! Ronnie e campion mondial deci nu vad de ce fiecare trebuie sa fie inclus intr-o categorie sau alta.

@teddy

Nu ai dreptate... depinde cand lipsesti... Daca in tenis esti de exemplu castigator la French Open si Wimbledon si lipesti exact perioada Iunie-Iulie poti lejer sa iesi din top 10 pentru ca pierzi din start 4000-4500 puncte. Dar daca poti de exemplu sa lipsesti dupa Australian Open cand nu sunt asa multe evenimente si daca nu esti castigator al acestora nu ai ce sa pierzi. In tenis clasamentul e foarte bun.

Participi undeva? castigi? anul viitor esti nevoit sa-ti aperi punctele? asa si in snooker!! jucatorii sa participe unde vor pentru ca anul viitor sunt nevoiti sa-si apere punctele altfel raman fara.

edit: CM nu o sa ajunga un turneu mititel... o sa se faca in asa fel in cat sa fie un turneu special care sa conteze mai mult.
Plus ca cine pune 2 milioane pe masa o sa aiba campionatul mondial (deci daca vreun cocalar-milionar din Romania se decide sa ii puna lui Hearn 2 milioane si sa-i garanteze ca face asta cel putin 3-5 ani ... Romania o sa fie gazda campionatului mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
pjanooo, eu am inteles discutia voastra! Nu stiu daca voi, sustinatorii lui Mark Selby, intelegeti ca el nu poate fi considerat cel mai bun jucator al anului numai cu UK castigat


Mark Selby a fost castigatorul Masters si UK in acest sezon. Avea o sansa de tripple-crown, lucru pe care O'Sullivan nu l-a realizat in toata cariera sa...

Nu stiu exact cine sunt sustinatorii lui Mark Selby de care vorbesti, eu unul nu am fost niciodata (nu stiu de pjanooo). Imi place jocul lui si recunosc ca este numarul unu mondial in acest moment. La fel cum recunosc ca Ronnie este campionul mondial. Asta nu ma face un sustinator al niciunuia.

serbanm a scris:
El ocupa pozitia de lider datorita prezentei sale la multe turnee, la unele din ele jocul lui lasand chiar de dorit!


Daca luam in calcul si "unele turnee" ... Pai de jocul lui O'Sullivan ce sa mai zicem? El nici macar nu s-a prezentat. Au fost amatori care au jucat mai bine ca el la acele turnee... El s-a prezentat la un PTC in Septembrie , unde a fost invins de Simon Bedford, actualul loc 85 in clasament daca nu ma insel.

serbanm a scris:

Cinstit, eu nu-l vad luand vreun titlu de campion, d-apoi cinci!


Asta e doar o rautate copilareasca. La fel pot spune si eu ca nu-l vad pe Ronnie in stare de Tripple Crown. Aia e o distinctie rezervata jucatorilor de clasa...


P.S. : Genial, Adi!!! Sa avem turneul bulibasei, la noi, in Romania. Ar fi legendar.... Si sa plateasca in aur , la kilogram...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Nu stiu daca voi, sustinatorii lui Mark Selby, intelegeti ca el nu poate fi considerat cel mai bun jucator al anului numai cu UK castigat


1. Nu sunt sustinatorul lui Mark Selby, un altul este jucatorul meu preferat, + Ronnie, care cred eu ca, lasand la o parte "problemele" sale, e cel mai, cum zic englezii "naturally gifted" jucator, probabil din toate timpurile.
2. Asta era intrebarea: poate fi Ronnie considerat cel mai bun al anului, doar cu campionatul mondial castigat, iar pana la acest turneu, el neparticipand la niciun turneu? Iar asta cu faptul ca Selby a jucat asa si pe dincolo, nu sta in picioare; pentru ca si Ronnie, sa fim seriosi, daca ne uitam la 2 meciuri, cele cu Bingham si cu Trump, putem trage niste concluzii, anume: Bingham, de vreo 1 an si jumatate are un joc destul de consistent, asta vazandu-se si prin faptul ca e in primii 10 in acel clasament, la meciul cu Ronnie a fost de nerecunoscut, tremura ca o "piftie", era nelinistit, era terminat de miza partidei, si de numele adversarului; si vorba lui Marius Ancuta, la inceputul ultimei sesiuni: "Ronnie ar mai juca, dar nici Stuart nu-l ajuta". Iar despre meciul cu Trump, parerea mea e ca Judd putea sa il invinga pe Ronnie, dar nu cu atutudinea pe care a avut-o, anume: deschide Ronnie, Judd ataca, indiferent de pozitia bilei albe, rateaza lovitura de buzunar, sparge manunchiul, si ii lasa lui Ronnie masa la dispozitie. In atare conditii, cred ca l-ar fi invins pe Trump si Poomjaeng sau cum il cheama.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:


P.S. : Genial, Adi!!! Sa avem turneul bulibasei, la noi, in Romania. Ar fi legendar.... Si sa plateasca in aur , la kilogram...


trist dar e posibil (cu toate ca la nivelul IQ-ului "milionarilor" din romania! snookerul este o pierdere de timp) dar daca nu se gaseste vreun "Jiji" in romania! o sa se gaseasca un "Trump" prin america sa un "Mohammed" prin Orient.
Cu toate ca cele mai mari sanse sa aiba un astfel de turneu o are cea mai democrata tara! (china)

edit: apropo de disputa asta... eu zic ca e o pierdere de timp! e ca aia cine e cel mai bun motoclist? (ei au 2 CM).
Tot nu inteleg de ce cautam sa-i acordam cuiva titlul de cel mai bun jucator al momentului, anului , sezonului , jumatatii de sezon s.a.m.d

Ce e asa greu de priceput ... sunt 8-10 jucatori foarte foarte buni care in orice moment pot sa bata pe oricine totul depinde de forma.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:

mai omule eu nu inteleg unde vrei sa ajungi? Cel mai bun jucator al sezonului?? eu nu stiu de unde le scoateti.....


Banuiesc ca te-ai prins ca nu vorbim aici sa descoperim noi viata extraterestra, sau nu suntem aici sa trimitem rachete in spatiu, ci doar vorbim amical, zic eu, despre, daca exista un - cel mai bun jucator al sezonului. Si cred ca da, se poate spune daca exista un astfel de jucator, pentru ca, daca exista intrebarea mai generala cu privire la "cel mai bun din toate timpurile", nu vad de ce nu s-ar putea raspunde la o astfel de intrabare ca a mea. Fiecare vine cu parerea sa, tinand sau nu cont de favoritii sai, sau de alte lucruri...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pjanooo a scris:
Adi4Ebbo a scris:

mai omule eu nu inteleg unde vrei sa ajungi? Cel mai bun jucator al sezonului?? eu nu stiu de unde le scoateti.....


Banuiesc ca te-ai prins ca nu vorbim aici sa descoperim noi viata extraterestra, sau nu suntem aici sa trimitem rachete in spatiu, ci doar vorbim amical, zic eu, despre, daca exista un - cel mai bun jucator al sezonului. Si cred ca da, se poate spune daca exista un astfel de jucator, pentru ca, daca exista intrebarea mai generala cu privire la "cel mai bun din toate timpurile", nu vad de ce nu s-ar putea raspunde la o astfel de intrabare ca a mea. Fiecare vine cu parerea sa, tinand sau nu cont de favoritii sai, sau de alte lucruri...

pai tu pui intrebarea si tu iti raspunzi..... ce logica aplici tu pentru a desemna cel mai bun jucator al sezonului?
Vad ca mai sus ai scris ca Judd poate sa-l bata pe O'Sullivan daca nu ataca fiecare bila! pai poate dar nu a facut-o ... asa daca o dam cu "poate" ajungem la N raspunsuri.
Si Ebdon poate sa-l bata pe O'Sullivan! si Hawkins si Carter si Bingham si Selby si Higgins! dar nu au facut-o... la acest turneu,

Snookerul nu este un "campionat mondial" pe etape in care fiecare castiga un numar fix de puncte in functie de locul pe care-l ocupa in fiecare etapa... doar asa am putea spune "el e cel mai bun jucator al sezonului"
In snooker putem spune cine a fost cel mai in forma sau cine si-a mentinut mai bine forma pe tot parcursul sezonului sau cine a fost cel mai constant!
Daca maine incepe alta editie de CM si o castiga Dale inseamna ca Dale este cel mai in forma jucator la ora actuala! si merita sa titlul de "cel mai bun jucator al momenteului"
Deci Ronnie pana la urmatorul turneu care incepe in Iunie-Iulie este cel mai bun jucator pentru ca el este castigatorul ultimul turneu disputat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 8 Mai 2013, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt destul de in varsta si urmaresc snooker de destul timp incat pot sa spun ca ar trebui sa iubim mai mult snookerul si mai putin pe cei ce-l joaca! Sa apreciem mai mult jucatorii care ne ofera meciuri frumoase si nu pe cei care ar fi putut sa ni le ofere!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul mondial 2013 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 48, 49, 50  Următoare
Pagina 49 din 50

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community