Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Masters 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 2:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu conditia să știi să ți-i cîștigi & pastrezi !!!... Laughing Mă întreb, totuși ... Presiunea așteptărilor/sperantelor acestor fani poate să și inhibe. Am văzut foarte mulți sportivi care nu au putut să se desfășoare tocmai atunci cînd evoluau ( nu mă refer doar la snooker, de aceea nu spun "jucau" ) "acasă". Se blocau. Necum sa gaseasca puterea psihica necesara unei asemenea reveniri...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 2:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, e adevarat ca unii sportivi nu se simt in largul lor si simt o anumita presiune cand evolueaza in fata propriilor suporteri, dar pentru majoritatea sportivilor acei suporteri le ofera un plus de incredere care in multe cazuri ii ajuta sa castige.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce spuneti de meciurile de astazi?
Eu imi doresc victorii pentru Ken Doherty, Ronnie O'Sullivan si John Higgins. Are cineva alte preferinte? Laughing



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Ce spuneti de meciurile de astazi?
Eu imi doresc victorii pentru Ken Doherty, Ronnie O'Sullivan si John Higgins. Are cineva alte preferinte? Laughing


Eu sunt de acord in totalitate. Mai ales in ceea ce-l priveste pe Ronnie O'Sullivan. Abia astept sa vad meciul! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Lucrurile au reintrat in ordinea lor normala !!! Fiindca, dupa meciul acela din Malta, imi cam spuneam ca lumea snookerului își ieșise din țîțîni !... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2005, 20:47    Titlul subiectului: Victoria lui Ronnie O'Sullivan Răspunde cu citat (quote)

Da, Ronnie este el, desi Dott a fost si el foarte bun. Au fost cateva ratari de ambele parti, dar parca Dott a ratat mai mult decat in meciul cu Maguire.

Eu nu pot sa spun decat ca sunt foarte fericita de victoria lui Ronnie! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Am avut incredere in el si am avut dreptate de data asta. La meciul din Malta am avut cam multe emotii chiar de la inceput. Cred ca am simtit si eu nervozitatea lui.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 11:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vom avea un sfert de finala Ronnie vs. Ding. Palpitant meci, dar cred ca se va pierde micutul chinez in fata monumentului Ronnie. Remarca lui Ancuta cum ca daca Ronnie sau Dott, daca ar juca precum au facut-o aseara, nu le da nici unuia sanse in fata lui Ding mi s-a parut complet neavenita.
Asa ca, pregatiti-va pentru episodul 2: Ronnie va bate la "galbejit". Very Happy, Doherty trebuiie razbunat. Very Happy

Stie cineva ce meciuri avem dupa-amiaza si deseara? Vreau sa-l vad pe Mark Williams live..



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
radu_grig
Fan


Data înscrierii: 20/Ian/2005
Mesaje: 23
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 14:43    Titlul subiectului: scor uimitor Răspunde cu citat (quote)

Am un rezultat pentru voi: Ken Doherty-Ding Junhui s-a incheiat.....suspans...1 la 6!!! Chinezul a jucat "jos palaria"; nu a ratat nici o lovitura cu efect lateral de exemplu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui radu_grig Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
radu_grig
Fan


Data înscrierii: 20/Ian/2005
Mesaje: 23
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 14:52    Titlul subiectului: 141 Răspunde cu citat (quote)

Ca sa nu mai spun ca Ding a realizat cel mai mare break din turneu, de 141 de puncte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui radu_grig Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hendry vs. Lee 6-1 Laughing

In seara asta il vad si pe Mark live, dupa atata timp..nici nu-mi mai aduc aminte cand l-am vazut ultima data.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rezultatul cel mai previzibil cu putinta. Pacat ca acel mic carambol cu bila albastra ne-a stricat bucuria de a vedea un 147 ! ( Ce au oare snookeristii nostri de isi tot schimba, daca nu naravul, macar parul ?!... Stephen Lee usor decolorat !!!... Wink E, in fond, singurul context in care numele lui se poate intilni cu adjectivul/aici, adverbul "usor" !... Laughing )

DECI, STEPHEN-JOHN !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci, o mica recapitulare, s-au disputata toate meciurile din optimi, cu exceptia unuia singur: M. Williams vs. A. McManus.

Si situatia arata cam asa pentru sferturi:

Davis vs. Ebdon
Higgins vs. Hendry
White vs. Williams/McManus (sa speram ca Williams totusi)
O'Sullivan vs. Ding

Pronosticuri, ceva? Cam ce rezultate prevedeti sau mai bine zis, la ce rezultate sperati, ca pana la urma asa e mai corect. Laughing
Eu imi doresc ca semifinalele sa se dispute intre Davis si Hendry (un meci al legendelor inca in activitate), iar o a doua intre Ronnie si Williams (intre, probabil, cei mai talentati jucatori in activitate, e stiut faptul ca nici nu se inghit cei doi, ce superba ar fi o asemenea semifinala).



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Este incredibil cati fani poate sa aiba. Pur si simplu fanii nu l-au lasat sa piarda! Cand ai asa niste fani este aproape imposibil sa pierzi.

Bine.... asta doar daca nu joci cu Ronnie... pe care il doare in pix de cati fani ai... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (vezi 1/2 de la Mastersul de anul trecut)



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:

Eu imi doresc ca semifinalele sa se dispute intre Davis si Hendry (un meci al legendelor inca in activitate), iar o a doua intre Ronnie si Williams (intre, probabil, cei mai talentati jucatori in activitate, e stiut faptul ca nici nu se inghit cei doi, ce superba ar fi o asemenea semifinala).


1. vezi ca "superb" e superlativ si nu are grad de comparatie. Mr. Green (da... ma simt despteapta in dupa-amiaza asta Laughing Laughing Laughing Laughing just kidding)
2. meciul Hendy-Davis era si printre preferintele mele... pentru ca in eventualitatea castigarii de catre Davis, atunci... acea bila rosie ar capata brusc un sens (stiti voi... the masterplan 8) ). Dar dupa asta m-am uitat mai bine pe tabloul principal si mi-am dat seama ca Higgins ar trebui sa iasa din carti pentru asta, si la forma buna pe care tocmai si-a regasit-o si la cat de bine il prinde atitudinea de invingator... Si, in plus.. asta da scalp de atarnat la portile cetatii in ziua de azi. Mr. Green
3. iar de partea cealalta il vreau pe Ronnie, evident... chiar si ras in cap



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2005, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci Steve Davis - Stephen Hendry e ceva mai rar de vazut decit intilnirea scotiana Stephen - Higgie. Mi-ar placea si mie foarte mult ! Mi-ar parea insa rau de iesirea din joc a "baiatului de portelen"...

( Smaranda draga Laughing , cred ca nu erai atenta !... Laughing Laughing Laughing Possy nu a pus "superba" nici la gradul comparativ - "mai"/"mai putin superba"Pfui1 ! Shocked - nici la superlativul relativ - "cea mai superba" Pfui2! Shocked - si nici la cel absolut - "foarte superba" Pfui3! Shocked Deci e OK ! Laughing Laughing Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Masters 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community