Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

ROK STARS Snooker Legends
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 17:40    Titlul subiectului: ROK STARS Snooker Legends Răspunde cu citat (quote)

Ce sexy e Michaela imbracata asa Laughing .... apropo totul se termina intr-o zi?


Ma bucur ca eurosport a achizitionat drepturile pentru acest show... senzational sa vezi asa multi campioni la masa .... plus ca avem si spectacol


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, thanks Adi, am vazut acum mesajul si am deschis imediat TV-ul. L-am prins chiar pe Ronnie cum termina un break de peste 100.

EDIT: Un century si din partea lui Jimmy ca sa nu ramana mai prejos. Applause Superb! Very Happy Nici nu stiu de cand nu il mai vazusem pe Jimmy...




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Sâm 11 Mai 2013, 18:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dat fiind faptul ca Ronnie e prezent cei de la OVAL vodka "ii sponsorizeaza" pe tot cei din echipa Angliei si a Irlandei de Nord.....

Pun pariu ca cel mai fericit e Jimmy Laughing


edit: John Virgo nu prea se aude bine pentru ca cei de la Eurosport folosesc propii comentatori dar daca am avea BBC l-am auzii perfect.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce dor mi-era de Hendry....
Placuta revederea cu toate aceste LEGENDE!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai avem si maine Very Happy ... cred ca o sa avem si Live.

Jimmy a jucat foarte bine pacat ca nu-l mai vedem in pe tabloul principal. Poate ajunge in Australia... din cate imi amintesc acum 1 an au lipsit cativa din top 16 Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si avem iar Snooker!!! in seara asta Very Happy... LIVE. Pt moment am crezut ca o il avem comentator pe Niculescu dar m-am calmat rapid.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oho... urmează și un meci Stephen Hendry - Jimmy White... Very Happy



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Oho... urmează și un meci Stephen Hendry - Jimmy White... Very Happy


exact ... momentan avem in reluare Ronnie - Hendry

edit: cred ca si meciurile de simplu ar trebuii sa se joace BO3 cu joc decisiv la bila neagra. Asa pot black se termina prea repede si nu ne putem bucura din plin de aceste meciuri senzationale pe care nu stim cat timp o sa le mai putem urmarii pentru ca timpul nu asteapta pe nimeni.

edit2: superb !! ce meciuri frumoase......cred ca Ebdon ar avea o sansa daca ar merge sa joace in circuitul legendelor... ma gandec ca nu ar avea probleme mari cu Denis si Cliff ca in rest Jimmy il bate Very Happy.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cea mai proasta decizie... sa o lase pe Michaela sa-si schimbe tinuta Sad Confused

acum areta a waitress


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte tare si amuzanta competitia. Ms. Adi ca ai deschis topic p-aici, altfel nu stiam de el. Am prins si eu azi de la scorul de 10-9 pt. Anglia si Irlanda de Nord si au fost interesante. Mi-au placut interactiunile dintre John Virgo si jucatori. Super tare ideea de a comenta live astfel incat sa auda toata sala si jucatorul de la masa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grozavă ideea acestui turneu, cred că și jucătorilor le-a plăcut deși s-a întins pe parcursul câtorva zile. Mi-a adus cumva aminte de Cupa Mosconi, păstrând proporțiile.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut foarte tare atmosfera.... mult mai placut sa vezi astfel de meciuri in care jucatorii sunt relaxati , cred ca am avea nevoie de putina relaxare si la evenimentele din main tour.
Sigur nu sunt de acord sa le transformam in circ dar prea multa incrancenare strica, la un moment dat cred ca in China in pauza dintre jocuri la boxe era muzica si un joc de lumini interesant....

Cat strict despre acest turneu.... am numai cuvinte de lauda! formidabila treaba reusita de cei de la eurosport impreuna cu ROK. Nu avem ocazia sa vedem in fiecare zi astfel de jucatori la masa ! unde jucatorii au fost destul de competitiv chiar si cei mai in varsta ca Cliff care la varsta sa a reusit un senzational break de 52 (in putin peste 8-9 minute xD)
Eu unul as vrea sa vad meciuri din circuitul legendelor (sper ca eurosport sa faca cumva si sa gaseasca o fereastra pentru acest tip de competitii)
Comentariile lui Virgo au fost si sunt superbe! si trebuie sa remarcam ca si Marius a avut inspiratia necesara sa nu comenteze foarte mult peste el! (chiar daca unii poate s-au deranjat ca mai intervenea sa traduca! trebuie sa intelegem ca eurosport romania se adreseaza in primul rand romanilor si aici ii includ si pe cei care nu stiu engleza foarte bine)


Si inca o mica precizare! chiar daca a fost o competitie amicala cei din echipa Angliei si a Irlandei de Nord nu au fost foarte fericiti ca au pierdut xD (mai ales pe mana lui Ronnie Mr. Green )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poze:

Day 1: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200460522930067.1073741855.1066660939&type=1

Day 2: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200465571456277.1073741857.1066660939&type=1

+ o foto de colectie pe care o aminteam la topicul poze: https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/942684_10200465613857337_1575819480_n.jpg

Laughing Laughing

P.S. Eu am pierdut turneul asta... A zis MC ceva, dar nu mi-a picat fisa.

Daca gaseste cineva inregistrare va rog sa o postati. Poate a inregistrat acel nene care a inregistrat si CM, nu mai stiu care era link-ul. Pe youtube nu pare a fi momentan.

Merci.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 10:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am prins si eu un pic din turneul legendelor duminica noaptea. Foarte faina atmosfera, jucatorii cordiali. Cred c-ar face foarte bine snooker-ului si pe viitor genul asta de promovare. Fara incrancenare, vechi rivali discutand amical. Superb.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 13:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu m-am uitat constiincioasa si sambata si duminica. Sambata volumul comentariului lui John Virgo era mult redus, duminica si-au mai revenit.

Notez incantarea domnului Ancuta pe cand comenta evolutiile lui Jimmy. Applause Si faptul ca Jimmy a avut cateva momente de maxima inspiratie.

Momentul hihi: zice Virgo "Yeah, builders' snooker, botch it and leg it!". Adica ceva de genul "Snooker de amatori, da-o-n bara si tai-o de-acolo!"

Teribil ce m-am emotionat urmarindu-l pe Cliff Thorburn. Care, tremurand putin si trebuindu-i aproape 40 de secunde pentru o lovitura, a facut breakuri de 60+ si 70+. Mare domn! Jos palaria!

Apropo, domnule Ancuta! Este Cliff THORBURN, nu THORNBURN, ca nu e personajul din Shogun! Evil or Very Mad
Si inca o chestie: tocmai pe cand comentatorul susura ca evolutii ca a lui Cliff se puteau vedea si in Campionatul National, face The Grinder un break de 70+. Sa nu fim rai, desigur, dar...commentator, please!

In rest, mare bucurie de a juca, orgoliul unei evolutii cel putin decente din partea tuturor, competitivitate, final la bila neagra, sutare din greu, buzunare cat galeata (cum altfel ar fi intrat niste bile de-a lungul mantei laterale care muscasera din ea cu mile inainte de tinta), imagini savuroase din culise, Michaela imbracata foarte fain...si faultul la bila alba al lui Ronson care a adus victoria echipei adverse. Hihi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community