Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Iun 2013, 14:31    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

În primul rând, pumnii strânși pentru jucătorii și arbitrii noștri care participă la această ediție a seriei. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 6 Iun 2013, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s-au dublat premiile in eptc-uri!!! din puntu meu de vedere e ceva super important nu stiu daca a observat cineva. De fapt pffff...''la noi se joaca de placere si pt competitie..banii sunt pe locul doi''. O ipocrizie in Romania asta de ma doare capu. Si 99,9% din jucatori ..nu au bani sa se duca la concursuri. BRAVO BRAVO BRAVO!!!!


Sus
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 7 Iun 2013, 5:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu chiar dublat, dar au crescut bine. De la 70.000 , la 125.000 Euro. Nu prea ne afecteaza pe noi, ca jucatori, ca e cam greu de ajuns la "struguri" la PTC-uri, dar .... La mai mult...

Tiberiu a pierdut ieri cu 4-0. Nu imi facuse o impresie asa buna Joe Steele, chiar credeam ca putea sa castige cateva jocuri un jucator roman in fata lui.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 7 Iun 2013, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din cate am vazut mai sunt jucatori romani, ceea ce salut din toata inima..crezusem ca e numai Tiberiu Teodoru. Jucatori romani prezenti mai sunt Cosmin Constantin ,Rareș Șinca si Paul Croitoru, sper sa nu fi gresit. Daca vreunul dintre ei citesc aici...i-as ruga sa ne spune macar in mare cam cat costa cu tot cu deplasare, hotel, mancare acest turneu per persoana. Cred ca sunt foarte importante aceste informatii sau curiozitati pt fanii lor sau pt alti jucatori din Romania . Multumesc anticipat!


Sus
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 7 Iun 2013, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai intai de toate: Bravo Paul! A reusit sa castige un joc in fata lui Jamie Cope. Uau!
http://livescores.worldsnookerdata.com/Matches/Result/13359?matchId=179718

Restul baietilor au cam luat-o la zero, deocamdata. Mai avem sperante cu Toma.

La intrebare pot sa iti raspund si eu, sentence. Am fost anul trecut. Intrarea este 100 de lire, transportul 150 de lei (cu masina, noi am fost 4). Cazarea intre 70 si 150 de lei pe zi, depinde cat esti de pretentios. Bilete la meciuri nu ai nevoie ca jucator. Mancare si bere... depinde de fiecare.

Un total as zice de 1200 RON. De aici poti sa mai adaugi, bineinteles... Fiecare cu gusturile lui. Eu prefer berea, si e destul de ieftina la Sofia...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 9 Iun 2013, 8:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cateodata chiar ii invidiez pe arbitrii nostri... Cum o fi sa arbitrezi un meci Higgins-Higginson, si apoi un Higgins-Brecel... Bravo Alex!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Iun 2013, 11:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alex va arbitra si finala. Bravo lui ! Very Happy 8) 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Iun 2013, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alex, felicitări ! Applause și Majoreta (Nu că m-aș mira de altceva decât de faptul că, din când în când & pe alocuri, valoarea este totuși recunoscută.)


____________________


Mrs Hendry, zău că abia îndrăznesc să mă apropii și să postez după tine de când ai un asemenea avatar. Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Dum 9 Iun 2013, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Alex va arbitra si finala. Bravo lui ! Very Happy 8) 8)

Chiar deschisesem pagina cu gândul să întreb!
SUPER VESTE!!! Applause Yeah

O întrebare: este vreun site unde sunt anunțate atfel de informații (programul arbitrilor)? Am tot căutat de-a lungul timpului, dar fără succes.

Mersi de info și duminică plăcută tuturor Smile

PS: O poza cu Alex de la Sofia:



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 9 Iun 2013, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa da. 3 jocuri consecutive dintr-o vizita... Asa arata John Higgins in forma.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Iun 2013, 10:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Alex ptr finala !!! Felicitari si celorlalti arbitrii romani asemenea !!!

Cu aceasta ocazie as vrea sa-l felicit pe Paul Croitoru ptr frame-ul castigat pe merit in fata lui Jamie Cope (doar o rosie pe masa, si inchidere de masa), chiar mai mult de atat scorul trebuia sa fie 2-2, dar cand dai la hit & hope (frame-ul 4, dupa un snooker foarte bun reusit de Paul in spatele bilei albastre) iar norocul tine cu jucatorii mai buni ...nu prea ai ce sa-i faci. Cred ca este primul frame castigat de un roman in fata unui jucator profesionist intr-un meci oficial.

Ceilalti jucatori, atat Tiberiu cat si eu am fost foarte aproape sa le luam un frame de fiecare, dar n-a fost sa fie. Rares nu prea a avut sanse cu David Grace (venea la masa si reusea breakuri de 70, 80, 100+) iar meciul dintre Andrew Higginson si Toma Marinescu nu l-am urmarit.

Felicitari tuturor ptr prestatie si devotament !!! Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
paul_croitoru



Data înscrierii: 11/Iun/2013
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar 11 Iun 2013, 9:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai intai de toate: vreau sa-i multumesc lui Radu pentru felicitari .... UUAAAAUUUUU!
VAAAAIIII dar ce avem noi aiiiiiceaaa ... ceilalati baieti au luat-o la zerooo..... they must reaaaaly SUUUCKK .... probabil n-au avut noroc sa pice cu gareth allen sa ia si ei un frame ... si sa se mandreasCA CA i-a stricat masa ..... UUAAAAUUUUUUU!!!! (BTW afghanistanu a avut 3-0 cu el la mondiale )
Am si un mesaj pentru Tibi : ESTI VARZA .... n-ai fost in stare sa iei un frame
chiar daca ... ATOTSTIUTORU' ..... DUMNEZEU' SNUCARISTIC ... a concluzionat ca un jucator roman ar fi putut sa castige cateva jocuri in fatza lui ..... de exemplu ... ammm .. lets seeeee ... locu 147 in campionatul national .. .. ca sa nu mai zic .. de RVI (care a castigat frame de la gareth allen ) .. care l-ar fi batut cu 3 breicuri de 147 si unu de 155 ...
OHHHH WAIT .. THERE IS MOOOOOORE
FOLLOWING YOU LOGIC(sau ce o fi aia ) .... anu trecut gion highinz ar fi trebuit sa castige macar cateva framuri lui giad shtramp ... he must realy suck .. also ....
Un mesaj pentru D-na profesoara : Imi cer scuze .. dar brown nosing is not my thing ... si imi creste tensiunea cand vad ca cineva terfeleste in raha..... I mean ... mocirla sportul asta pe care cu toti il iubim ...
LA ANU SI LA MULTI ANI pentru toti iubitorii de online-snucar ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui paul_croitoru Trimite mesaj privat
pmndaniel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2012
Mesaje: 134

MesajTrimis: Mar 11 Iun 2013, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări Paul pentru frame-ul câștigat împotriva lui Jamie Cope, o super-performanță!!! Felicitări tuturor pentru participare și experiența obținută. Eu, unul, abia aștept să vă văd la o masă televizată în Main Tour Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pmndaniel Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 11 Iun 2013, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant limbaj si eticheta pentru un jucator, Paul... O dovada scrisa bine, ca nu papionul te face domn...

Chiar nu am reprosat vreunui jucator ca a pierdut la zero, doar constatam un fapt. Daca atunci cand te felicita cineva reactionaezi asa, oare cum reactionezi cand esti criticat...

Pe Tiberiu in nici un caz nu l-am ciritcat, doar ca Steele era in opinia mea cel mai accesibil adversar. I-am tinut pumnii, la fel ca si celorlalti jucatori romani, doar ca nu a fost sa fie.

De final, te rog, nu mai vorbi de logica. Daca tu aia intelegi din ce am scris, e problema ta, dar aia din cauza altor frustrari, nu o pune pe seama logicii. Si ca tot vorbesti de terfelit, cred ca tocmai ai aratat aici destul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
paul_croitoru



Data înscrierii: 11/Iun/2013
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar 11 Iun 2013, 23:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand vreau sa stii ca n-am nimic cu tine ... si acum raspunsul :
AWWWWWW .. ce dragutz .. m-ai jignit in moalele .... capului.... scopul meu in viatza e sa fiu domn cu tine. Limbajul meu te deranjeaza ... ce mai conteaza continutul.
O constatare ... so swwwwweeett .. o constatare ar fi .. X vs Y 1-2 ... nu si impresii personale de 2 lei ... btw ...
pana si la noi sunt meciuri de 4-0 .. ca sa nu mai zic vs un profesionist ... iar faptul ca nu a luat ..
nu inseamna ca nu ar fi putut lua (acel jucator sau altii cum ar fi RVI (care a castigat un frame de la what's his face .. or name)).
Super concluzie ai tras ... faptul ca am reactionat "asa" este o consecinta a faptului ca m-ai felicitat tu .. SEEK HELP
Nu l-ai criticat pe Tibi .. doar ai descris anuminte evenimente cu un aer superior ... si ce inseamna "cel mai accesibil adversar" dupa tine ?
totusi e vorba de jucatori profesionisti .. sau aproape .. nu d-alde croitoru si vilau Wink .. tu crezi ca daca pui neagra pe manta .. hop si framu ..??
Ma bucur ca le-ai tinut pumnii deoarece au fost de mare folos .. nu tre sa le tii pumnu bre .. daca se poate sa nu mai faci remarci de genu "au cam luat-o la zero" ar fi giugiuc, parfum .. and all that crap.
btw .. apropos de logica .. au luat-o sau nu la zero .. au "cam" luat-o nu prea merge.
De final vorbesc de ce vreau io .. si inca ceva .. apropos de frustrari .. nu eu ma laud pe forumuri ca ce tare sunt ca stric coloratele si enervez jucatorii
Si ca tot vorbesti de papion .. te mai cuprinde ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui paul_croitoru Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 1 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community