Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul indian
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Aug 2013, 14:22    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Aștept confirmare pentru puncte și premii. Wink

Vor fi șase wildcarduri, cel puțin la această primă ediție a turneului. Ar fi fost prea nedrept ca indienii să fie introduși direct în noua restricționare a numărului wildcardiștilor după ce chinezii au profitat ani întregi de sistemul cu opt coborâți cu hârzobul în fazele finale. Wink

Deocamdată, la New Dehli și la Bangalore, se desfășoară calificări pentru viitorii wildcardiști. În fiecare dintre aceste centre, tinerii jucători se întrec pentru câte patru locuri. Cei 4 + 4 calificați vor disputa o nouă rundă contra primilor opt din clasamentul național al Indiei, iar primii șase vor beneficia de râvnitele wildcarduri.

La Le Meridien Hotel, se va juca pe patru mese și, începând cu șaisprezecimile, vor fi televizate live toate meciurile (de către unul dintre cele mai mari canale de sport din India, dar încă nu a fost precizat anume care).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Dum 11 Aug 2013, 12:03    Titlul subiectului: Re: Discuții Răspunde cu citat (quote)

as vrea sa pun ceva la pariuri.ceva meciuri de jucat?


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a castigast Ebdon ? minunte Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Sep 2013, 0:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La o oră cam târzie, ieri, au fost anunțate numele celor șase jucători indieni care au primit wildcard. Rămâne să se tragă la sorți cine cu cine joacă în Runda wildcardurilor.

De la stânga spre dreapta : Sundeep Gulati, Faisal Khan, Dharminder Singh Lilly, Kamal Chawla, Manan Chandra și Shivam Arora




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 14 Sep 2013, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au fost trase la sorți meciurile Rundei wildcardurilor :

Rod Lawler – Kamal Chawla
Jeff Cundy – Sundeep Gulati
Anthony McGill – Shivam Arora
Robbie Williams – Manan Chandra
Paul Davison – Faisal Khan
Liam Highfield – Dharminder Lilly
.


_______________________________________


Jucătorii deja "wildcardați" – care, adicătelea, deja au jucat o dată cu protejații gazdelor, drept care, până la sfârșitul sezonului, nu mai pot fi puși într-o atare situație defavoriza(n)tă Wink :

Rod Lawler
Jeff Cundy
Anthony McGill
Robbie Williams
Paul Davison
Liam Highfield
Xiao Guodong
Cao Yupeng
Martin Gould
Andrew Higginson
Ryan Day
David Gilbert
Mark King
Joe Perry
Mike Dunn
Michael White
Jimmy Robertson
Reanne Evans
Vinnie Calabrese
Adam Duffy
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 23 Sep 2013, 23:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am o sigura intrebare.... care au fost criteriile cand s-a tras Last 64?? sunt unele meciuri extrem de dificile si altele extrem de simple.

Mai exact:

In Last 64 Ebdon joaca Mehta dupa care poate juca cu invingatorul dintre Miah-Chen Zen. In schimb Selby in primul tur o sa joace cel mai probabil cu Highfield dupa care mai mult ca sigur cu Williams.


Ding se afla intr-o situatie asemanatoare cu a lui Peter.... daca trece de Pinches o sa joace cu invingatorul dintre Joyce-S.O'Sullivan.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 24 Sep 2013, 1:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi, eu n-aș fi așa convins de victoria lui Peter în fața lui Mehta. Da, pleacă într-adevăr cu prima șansă, dar mie nu-mi pare că ar avea un meci ușor. Să fii doar pregătit pentru orice, să nu ai un șoc în caz de insucces Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 13 Oct 2013, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Adi, eu n-aș fi așa convins de victoria lui Peter în fața lui Mehta. Da, pleacă într-adevăr cu prima șansă, dar mie nu-mi pare că ar avea un meci ușor. Să fii doar pregătit pentru orice, să nu ai un șoc în caz de insucces Smile

un soc din partea lu' Peter? Niciodata... pacat ca nu joaca si romani cu el ca am avea si noi o sansa sa avem cateva meciuri castigate in fata unui fost CM.

Cu toate astea , in nebunia mea am pariat pe Ebdon care are 1.96 cota. Niciodata n-am castigat de pe urma lui , dar de pierdut s-a mai intamplat, nici acum nu cred ca o sa castig dar l-am pus asa din orgoliu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 1:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Retrageri

Liam Highfield s-a speriat că vine ciclonul (despre care, dacă se informa, afla că n-ajunge până la Delhi).
Kyren Wilson și-a dislocat un umăr și e cătrănit că ratează o ocazie tocmai când se simte "pe val".
David Gilbert s-a retras pentru a participa la înmormântarea celui mai apropiat prieten.
Ali Carter nu se simte suficient de bine ca să facă o călătorie lungă.
Anthony Hamilton e deprimat.
Nu știu de ce s-au retras Yu Delu și Tony Drago.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In aceasta situatie am si eu o nelamurire draga Clara in sensul ca nu stiu daca acesti jucatori care calificati pentru turul al doilea insa retrasi mai primesc sau nu cele 2000 lire sterline premiul primit de invinsii in turul al doilea sau nu mai primesc nimic nefacand deplasarea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Depinde dacă justificarea prezentată de fiecare este recunoscută de WPBSA ca fiind suficient de justificatoare. Dacă nu, nu numai că nu primesc punctele și premiul : ceea ce primesc este câte o amendă 250 lire.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ahah il vad pe Peter live (stream) deci cine vrea sa-l vada poate sa acceseze urmatorul link: http://www.frombar.com/20131014/vv525b5b1d7f0e50.73306262-663103.html

(poate imi spuneti cine comenteaza ca nu stiu)


edit: ce-mi face ebdon Crying or Very sad se intampla ceva cu el. Isi pierde concentrarea si rateaza Sad offffffff.

Plus ca joaca cu tacul de rezerva.

edit: doamne ... rateaza bila neagra de pe punct dintr-o pozitie ideala. Iar comentatorii fac misto de el ca e vegetarian. Spune ca a venit cu o multime de valize pline de mancare Rolling Eyes. Repet , era intr-o pozitie ideala , pt moment m-am gandit chiar la un 147.
E clar ! meciul e pierdut.

Mehta zici ca e pe DURACELL !! topaie dintr-o parte in alta.

Oricum am impresia ca joaca la "misto" da in bile ... zici ca le loveste cu ciocanul. Sincer... cred ca intentionat joaca asa... vrea sa plece repede acasa.

edit2: doamne , iar a ratat bila neagra. PE asta o bagam si eu... chiar legat la ochiiii. Era cazut practic in buzunar.

Cred ca Peter joaca la pariuri.... nu ai cum sa ratezi asa ceva.... a 3-a oara cand rateaza o lovitura de amatori. Daca era Lee... probabil ca era suspendat 150 ani. Dupa care cand ramane in snooker loveste suficient de tare cat sa il faca pe Mehta sa accepte si sa joace o lovitura usoara.

E incredibil .... repet e incredibil ce se intampla. Nu cred ca un jucator ca Ebdon poate juca asta slab. 2-0 pt Indian.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multam fain Clara pentru clarificare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

3-1 pt Mehta... sa fim seriosi. Niciodata nu o sa poata castiga Ebdon 3 jocuri la rand.

edit: 3-2 dupa un joc chinuit castigat de Ebdon... care a jucat la fel de prost. Acum in jocul 6 a gresit , iar Mehta o sa inchida masa. Sad(


edit2: printr-o minune 3-3 , dar dupa un joc foarte slab al lui Mehta !! si unul la fel de slab al lui Ebdon. N-are nici macar o sansa sa castige in decisiv. Pacat de Peter Crying or Very sad

edit3: 4-3 pt Mehta..... Peter a jucat extrem de prost !! chiar nu am cuvinte. Exceptand experienta care l-a facut sa ramana in meci.... restul au fost la pamant. CHiar nu cred ca mai poate castiga un meci.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zău că mi se pare exagerat să spui c-a jucat "extrem de prost" un jucător care a revenit în meci și a egalat la 3, după ce fusese condus cu 3-1. Mehta avea de partea lui "râul & ramul" ca să nu mai zic de vârstă. În decisiv, Peter n-a avut nicio șansă : i s-a administrat un 127 fluent, ca să nu fie dubii. Sincer, dacă aș fi fan Ebdon, aș fi mai degrabă mândră decât supărată în legătură cu meciul de azi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul indian Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community