Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul indian
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 19:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara , imi mentin parerea. La 3-1 a avut foarte mare noroc . de exemplu la 3-2 a vrut sa obtina un snooker si a trimis bila in buzunar plus alte momente. A pierdut de N ori controlul bilei albe. Doar experienta a facut sa ramana in joc.... Mehta a avut cateva sanse sa inchida jocul insa s-a pierdut.

Iar acel 127 din decisiv pleaca de la o gresala a lui Peter care nu este atent la traseul de intoarcere al bilei albe si comite fault.

Meciul a fost destul de slab cu exceptia a 2 frameuri... ultimul frame si al 4-lea cand Mehta a avut o evolutie fluenta. Ebdon a stat putin mai bine la capitolul siguranta , dar sa fim seriosi... un jucator de calibrul lui Peter nu are voie sa piarda in fata lui Mehta.

Meciul a fost comentat de 2 indieni care dupa parerea mea au fost foarte foarte buni cu Ebdon. Sunt foarte dezamagit de joc si rezultat (nu ca am pierdut la pariuri... oricum am pariat catvia zeci de lei). Insa sunt si fericit ca am reusit sa-l vad dupa o lunga perioada de timp. Nu stiu care e urmatorul turneu , dar sper sa mai am ocazia sa-l vad. Sincer sa fiu cred ca e ultimul an al lui in competitie. Astept din moment in moment sa-si anunte retragerea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Oct 2013, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Album Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151612877557062.1073741852.10215162061&type=1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Oct 2013, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link pentru meci are cineva Question

Frumos album , mulțumim dna. Clara Wink



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Oct 2013, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel postat de Adi4Ebbo (Thanks, Ady ! ) Arrow http://www.frombar.com/20131014/vv525b5b1d7f0e50.73306262-663103.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Oct 2013, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da,vă mulțumesc .. însă pe cele clasice le știam deja (frombar,stopstream,sportlemon,haha..plus alte 2,3 cu acceasi sursa, inclusiv un site de live betting ), păcat că în seara asta nu au funcționat neam Sad
Chiar să nu vezi nimic de acolo e tare neplăcut. Eu personal speram la mai mult profesionalism din partea lor, tocmai pentru că sunt la început dar nah..acum ar fi bine să-și rezolve problemele măcar pentru restul săptămânii.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

toate linkurile de pe net vad ca sunt in alb-negru? nici nu-mi vine sa ma uit la asa ceva ....



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in viata mea nu am mai vazut asa indian norocos..cine sa uitat la mehta cu williams stie despre ce e vorba..doar in el mai stateam la pariuri..nu mi vine sa cred.


Sus
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in viata mea nu am mai vazut asa indian norocos..cine sa uitat la mehta cu williams stie despre ce e vorba..doar in el mai stateam la pariuri..nu mi vine sa cred.


Sus
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Norocul face parte din joc , am vazut meciul ,si pot spune ca si Mark a avut in anumite faze noroc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.qqzhibo.com/channel/sinuoke.html

S-au stricat niscaiva simetrii : pe de o parte, scorul întâlnirilor dintre Neil Robertson & Ding Junhui era, până azi, 7-7. Pe de altă parte, palmaresul impecabil al lui Michael White în fața lui Stephen Maguire devine, acum, 2-1.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e incredibil Maguire.numai reveniri spectaculoase din partea lui.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Oct 2013, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultimii patru : Nr (provizoriu) 4, Ding Junhui v Nr 68, Robbie Williams, care e debutant într-o semifinală a unui turneu de puncte și Nr 5, Stephen Maguire v Nr 66, Aditya Mehta, la rândul lui, debutant într-o semifinală a unui turneu de puncte.

În orice caz, pentru turneu, pentru public, e foarte bine că a ajuns în semifinale și un jucător indian, iar între Pankaj (care, atunci când e cu spatele la zid, joacă precum Rory McLeod / Rod Lawler) și Aditya (care are un joc mult mai deschis & spectaculos), s-a calificat cine era de preferat să se califice. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 18 Oct 2013, 10:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se cam vede ca e un turneu de puncte cu jocuri pana la 4, exceptie finala...

Ce mi-a placut cel mai mult cel mai mult pana acum la acest turneu a fost comentariul. Unul dintre comentatori nu are "screw" in vocabular, si reuseste mereu sa fie foarte amuzant:

Foarte relaxat: "He has no easy position... He has to pull back..."
Ebdon executa lovitura. Comentatorul, panica, panica, panica: "Pull back! Pull back!"
Dupa lovitura, mult mai relaxat: "He pulled back...".

Poate ca am ras mai mult decat trebuia, dar ajuta si accentul.




Ultima modificare efectuată de către RVI la Vin 18 Oct 2013, 15:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 18 Oct 2013, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci jur.asa norocos ca Mehta asta eu n am mai vazut decand ma uit la snooker.e incredibil.

Mesaj editat pentru limbaj mai puțin elegant decât e cazul în acest loc internetic.


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 18 Oct 2013, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E treaba lui ce mănâncă; dacă vrea, poate să ia și steluțe la micul dejun. În altă ordine de idei, de când ai venit, Cosmin Robertson, ai adus un limbaj de "peluză" pe forum. Ce se întâmplă, normal nu poți să-ți prezinți ideile?



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul indian Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community