Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
Trimis: Lun 2 Sep 2013, 9:14 Titlul subiectului: Meciuri și rezultate |
|
|
FINALELE EDIȚIILOR TRECUTE
2008 SangSom 6-RED International Ricky Walden 8-3 Stuart Bingham
2009 SangSom 6-RED World Grand Prix Jimmy White 8-6 Barry Hawkins
2010 SangSom 6-RED World Championship Mark Selby 8-6 Ricky Walden
2012 SangSom 6-RED World Championship Mark Davis 8-4 Shaun Murphy
FORMATUL
În grupe, meciurile se dispută în formatul best of 9 (primii patru clasați în fiecare grupă se califică în șaisprezecimi). În șaisprezecimi și optimi, meciurile sunt mai lungi – best of 11, sferturile și semifinalele – best of 13, iar finala – best of 15.
PREMIILE
Campionul : 2 000 000 THB [azi, 2 septembrie, 1 liră sterlină = 49,95 THB (principala unitate monetară thailandeză se numește baht sau Thai Baht)]
Finalistul : 800 000
Semifinaliștii învinși : 400 000
Sfertfinaliștii învinși : 200 000
Optimi : 100 000
Șaisprezecimi : 50 000
Fond total de premiere : 6 000 000
.
GRUPELE 2013
Grupa A
Issara Kachaiwong (Thailanda)
Mark Davis (Anglia)
Cao Yupeng (China)
Dom Dale (Țara Galilor)
Chaouki Yousfi (Maroc)
Gary Wilson (Anglia)
Grupa B
Kristjan Helgason (Islanda)
Andrew Higginson (Anglia)
Noppon Saengkham (Thailanda)
Mark Selby (Anglia)
Ahmed Galal (Egipt)
Adrian Ridley (Australia)
Grupa C
Darren Morgan (Țara Galilor)
Neil Robertson (Australia)
Amir Sarkhosh (Iran)
Joe Perry (Anglia)
Dechawat Poomjaeng (Thailanda)
Jimmy White (Anglia)
Grupa D
Judd Trump (Anglia)
Robert Milkins (Anglia)
Passakorn Suwannawat (Thailanda)
Hossein Vafaei Ayouri (Iran)
Laxman Rawat (India)
Robert Murphy (Irlanda)
Grupa E
Shaun Murphy (Anglia)
Mark Williams (Țara Galilor)
Thepchaiya Un-Nooh (Thailanda)
Vinnie Calabrese (Australia)
Omar Al Kojah (Siria)
Robin Hull (Finlanda)
Grupa F
Ratchayothin Yotharuck (Thailanda)
Stephen Maguire (Scoția)
Muhammad Majid Ali (Pakistan)
Alex Borg (Malta)
Ken Doherty (Irlanda)
Matthew Stevens (Țara Galilor)
Grupa G
Stuart Bingham (Anglia)
Mohamed Al-Joker (EAU)
Mohammad Rais Senzahi (Afganistan)
John Higgins (Scoția)
Thanawat Thirapongpaiboon (Thailanda)
John Whitty (Anglia)
Grupa H
Barry Hawkins (Anglia)
Ricky Walden (Anglia)
James Wattana (Thailanda)
Muhammad Asif (Pakistan)
Andrew Pagett Țara Galilor)
Steve Davis (Anglia)
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
Trimis: Mie 4 Sep 2013, 19:18 Titlul subiectului: |
|
|
CLASAMENTUL ÎN GRUPE
Grupa A
Dom Dale (Țara Galilor) 4 puncte
Gary Wilson (Anglia) 4
Mark Davis (Anglia) 3
Issara Kachaiwong (Thailanda) 2
Cao Yupeng (China) 2
Chaouki Yousfi (Maroc) 0
Grupa B
Andrew Higginson (Anglia) 5
Mark Selby (Anglia) 4
Noppon Saengkham (Thailanda) 3
Kristjan Helgason (Islanda) 1
Ahmed Galal (Egipt) 1
Adrian Ridley (Australia) 1
Grupa C
Neil Robertson (Australia) 5
Dechawat Poomjaeng (Thailanda) 4
Joe Perry (Anglia) 2
Jimmy White (Anglia) 2
Amir Sarkhosh (Iran) 1
Darren Morgan (Țara Galilor) 1
Grupa D
Robert Milkins (Anglia) 5
Judd Trump (Anglia) 4
Robert Murphy (Irlanda) 2
Laxman Rawat (India) 2
Hossein Vafaei Ayouri (Iran) 2
Passakorn Suwannawat (Thailanda) 0
Grupa E
Mark Williams (Țara Galilor) 4
Shaun Murphy (Anglia) 4
Robin Hull (Finlanda) 3
Thepchaiya Un-Nooh (Thailanda) 2
Vinnie Calabrese (Australia) 2
Omar Al Kojah (Siria) 0
Grupa F
Matthew Stevens (Țara Galilor) 4
Ken Doherty (Irlanda) 4
Stephen Maguire (Scoția) 4
Ratchayothin Yotharuck (Thailanda) 2
Alex Borg (Malta) 1
Muhammad Majid Ali (Pakistan) 0
Grupa G
John Higgins (Scoția) 5
Stuart Bingham (Anglia) 4
Mohammad Rais Senzahi (Afganistan) 2
John Whitty (Anglia) 2
Thanawat Thirapongpaiboon (Thailanda) 1
Mohamed Al-Joker (EAU) 1
Grupa H
Ricky Walden (Anglia) 3
Andrew Pagett (Țara Galilor) 3
Steve Davis (Anglia) 3
James Wattana (Thailanda) 3
Barry Hawkins (Anglia) 2
Muhammad Asif (Pakistan) 1
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|