Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Stephen Lee
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noi necazuri Arrow http://www.westerndailypress.co.uk/Snooker-ace-Stephen-Lee-charged-police-fraud/story-21080617-detail/story.html

(Detalii despre ceea ce înseamnă "fraud by representation" Arrow https://www.askthe.police.uk/content/Q680.htm )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat, asa se intampla cand acesti jucatori se asociaza cu persoane "urate". Nu am urmarit pas cu pas cazul, dar din cate am inteles sumele primite de Lee erau undeva intre 15-40.000 lire. Daca pentru banii astia si-a riscat viitorul familiei....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Mai 2014, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De data asta e altceva : cine a făcut plângere penală împotriva lui a reclamat un fapt legat de vânzarea unui tac.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 15 Mai 2014, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre Stephen...

Mesaj postat acum 5 minute pe facebook!

"Well just got the out come off my appeal ..... No change .... WS did what they want with no evidence ..... I shouted for a couple of hours still didn't listen to facts..... Well done Barry Hearn you won this bent hearing from the start when you got your QC in to chair the hearing .... Let's see if you can win high court which the police dropped against me...... Any way Barry Hearn is calling me a cheat about time I have my say!!!!! Jesus"

O zi frumoasă tuturor!



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Mai 2014, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din păcate pentru el, procesele au loc în tribunale, nu pe FB / Twitter. În tribunale se prezintă probele și se susțin pledoariile. Azi, așa cum era de așteptat având în vedere conținutul dosarelor, apelul a fost respins și de acest al treilea judecător.

Comunicatul WPBSA (plus rezumatul prin documente al cazului) Arrow http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~3833767,00.html

Cu tot cu noile cheltuieli de judecată, suma pe care trebuie s-o plătească Stephen Lee a urcat la 105 000 lire.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 15 Mai 2014, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt curios cât de departe va merge cu toată nebunia asta!
Sincer, oricât de mult mi-a plăcut "jucătorul" Stephen Lee, nu mai știu ce să mai cred despre "omul" Stephen Lee. Încă mai am momente când îmi doresc ca tot ce s-a întâmplat să fie doar un negru și odios coșmar. Voi urmări în continuare evoluția situației, dar sentimentul de comiserație începe să dispară cu fiecare astfel de notificare.

Încă un mesaj postat pe facebook acum două ore despre cartea pe care Stephen intenționează să o scrie:

"My book will tell all what the players are like and how bent world snooker are Barry Hearn and his yes men brown noses ...... Bent promotor I'm going to rate all the players as well any good or complete toss pots!!!!on and off the table..... Tell it how it is!!!!! Names will be in there as I'm now going bankrupt so try and sue me all the best !!!!!! .. All bent promotors and bent players that have never been pulled up as there's never no evidence to prove it Nigel mawer is Barry hearns puppet yes Barry 3 bags full!!!!! Your scum the way you have treated me ......."



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Mai 2014, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sub orice critică. Mă rog, circumstanța atenuantă (sau agravantă ?...) ar fi că rareori postează treaz. Rolling Eyes

Să mai adaug că și până acum a încercat să-și vândă story-ul la toate gazetele din Regat, luându-le la rând. Nici măcar cele de scandal nu s-au arătat interesate. Acum ar fi vorba, pasămite, de o carte. E ușor de imaginat la ce procese de calomnie ar trebui să se aștepte. Asta dacă mai gândește cât de cât, dacă vodca a mai lăsat ceva întreg în biata-i cutie craniană.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 17 Mai 2014, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu stiu cum sa cataloghez ce face Lee, cred ca e pur si simplu prost, si-mi asum aceste cuvinte.

Faptele sale sunt clare si evidente, nu poate sa existe indoiala cand ala pariaza si dupa ii da o parte din bani. Nici nu vreau sa discut despre cat de nebuni au fost, aia ii transferau banii sotiei lui Lee prin banca. Adica sa fie siguri ca lasa urme.

Sa revin la atitudinea lui Lee, cum am spus, cred ca e destul de prost. Cand esti intr-o asemenea situatie, nu te apuci sa faci pe razboinicul, adopti o atitudine umila si speri la clementa.


N-am urmarit foarte atent ce posteaza el, dar mereu am crezut ca o sa fie primit inapoi si cred cu tarie ca acest lucru era posibil. Daca omul avea o atitudine normala, isi cerea scuze si statea in banca lui. Fac pariu cu oricine ca peste 2-4 ani primea sansa sa revina, un fel de "gratiere" (tot e la moda acest cuvant in zilele astea).

Gaseau ei un motiv pentru care sa-l ierte dupa o anumita perioada, probabil se legau de situatia materiala si lucruri umanitare.

Practic el din primul minut a crezut ca e destept, iar ceilalti sunt niste prosti. Daca citesti presa britanica te crucesti, la fiecare 10 cuvinte vorbite cu el, spune ca vrea bani ca sa continue discutia. Daca pe aici probabil ca primea ceva banuti, acolo aia chiar daca sunt disperati dupa publicitate, nu accepta sa fie luati drept prosti.

Personal cred ca isi merita soarta, sper sa nu mai aud de acest personaj, pot sau macar as putea accepta ca a facut lucruri cu pariurile, dar nu accept nesimtirea de care da dovada. Adica tocmai el se gaseste sa vorbeasca de moralitate?

Si la cata prostie are in cap, nu cred ca se lasa pana nu intra si pe la puscarie. Destul ca reusit sa le distruga viata copiilor, vrea sa-i termine definitiv. Sa-ti "amputezi" familia pentru cateva zeci de mii cand banii respectivi ii putea castiga in cateva luni, penibil.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Iun 2014, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri, 3 iunie, s-a decis ultima sancțiune pecuniară aplicată lui Stephen Lee : alte 20 000 lire care, adăugate zecilor deja dictate spre plată, ridică suma datorată la 125 000 lire. Aceste 125 000 trebuie achitate în interiorul unui termen de 28 de zile. Decizia va apărea pe site-ul oficial, în cursul zilei.

Cealaltă problemă – un caz simplu de înșelăciune (că acesta este termenul tehnic românesc) în legătură cu vânzarea unui tac – a fost dat un termen pe data de 9 iunie.


Arrow http://www.inside-snooker.com/snooker/2014/5/15/inside-snooker-stephen-lee-special

______________________

Decizia publicată pe site-ul oficial, azi, 4 iunie Arrow http://www.worldsnooker.com/staticFiles/c/c2/0,,13165~180748,00.pdf



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2014, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre povestea cu tacul, dragă Clara, Stephen a postat pe facebook, acum 10 minute, următorul mesaj prin care cred că ne "luminează":

"Well the guilty plead was honest as I took the money from a fan and I new that I had a plan to be out in hong kong in march to meet with him my self and hand the cue over and have a frame with him......"

Cum ar spune un mare clasic în viață: Așa ceva...



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Iun 2014, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tavy, thanks for the update. Din păcate, ăsta e numai vârful aisbergului și măcar e vorba de unul dintre tacurile lui. Stephen s-a apucat să vândă tot felul de piese pe care le prezintă ca fiind „de colecție” – numai că nu sunt. Ba un tac care i-ar fi aparținut lui Fred Davis, ba altul care ar fi fost al lui Alex Higgins etc. Doar că, în Regat, încă mai sunt în viață persoane care știu foarte exact câte tacuri a avut Fred Davis sau Alex Higgins și care a fost, ulterior, soarta absolut fiecăruia dintre ele. Ăsta e, așa, un simplu exemplu.

Justificarea de pe FB e năuci-halucinantă, dar ea ne aduce la acea ridicolă (și totuși repetată) tentativă de a „scuza” matrapazlâcul cel mare (cu pariurile & blaturile) prin faptul că, vezi Doamne, câștigul ar fi fost mic. Păi, să ne înțelegem : omul nu e condamnat pentru că e imbecil, ci pentru că e necinstit. Partea cu micimea câștigurilor ține de prima vină, noi nu ne ocupăm decât de cea de-a doua. Rolling Eyes

Și fiindcă toată lumea s-a lămurit (sper) cum stau lucrurile, să mai adaug și eu că prima oară când am auzit critici în legătură cu comportamentul lui Stephen a fost cam acum vreo 16 ani, când, deși tocmai câștigase primul lui titlu pro, a refuzat să restituie niște bani împrumutați de la un alt jucător – acesta din urmă, ajuns, pe neașteptate, la mare strâmtorare. Cel păgubit s-a plâns (deși nu în justiție), iar în timp, s-au mai adunat și alte situații similare...

Iar tu, Tavy, meriți un avatar nou. Wink Laughing


_________________________________


Azi, amenda de 1 815 lire e un mizilic... Arrow http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/snooker-player-stephen-lee-court-3665647



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 17 Iun 2014, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu vad cum ar scapa fara puscarie. Imi era simpatic asa ca jucator, dar omul este un escroc innascunt.
Asa se intampla cu toti cei care ajung sa aiba pe mana bani multi fara sa aiba o educatie in aceasta privinta si fara sa cunoasca valoarea lor.


Daca la inceput am crezut ca poate o sa fie iertat Barry, fiind impresionat de situatia sociala, dar fiindca omul e si nesimtit, nu prea mai cred asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Aug 2014, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragă Clara, îmi cer scuze dacă te deranjez, însă crezi că mă poți ajuta un pic?!! Am văzut pe facebook că Stephen participă între 16 - 23 August 2014 la un turneu de 9 Ball în Malaezia, 6th GOLDEN BREAK 9 Ball Championship 2014, dar nu găsesc rezultatele și sunt curios ce a făcut! Poate și niște informații despre turneu în sine...
Îți mulțumesc mult!



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 20 Aug 2014, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tavy, se pare că Stephen va juca doar mâine.
tabel



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Aug 2014, 8:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Tavy, se pare că Stephen va juca doar mâine.
tabel


Mulțumesc mult, Mihai! Să înțeleg că prin acel "doar" nu-i dai prea multe șanse lui Stephen să meargă mai departe! Razz Laughing



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 4 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community