Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine, cine, cine credeți că are șanse mai mari la titlu?...
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
15%
 15%  [ 3 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
85%
 85%  [ 17 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A, nu ne referim cu siguranta la acelasi. In jocul decisiv al meciului Fu-Perry, cel din urma se afla intr-un snooker foarte dificil, a lovit cu doua mante si a sters mai intai bila neagra, dupa care a lovit bila rosie. A fost o pauza si o discutie (pe care nu am auzit-o), dupa care Fu a venit la masa si a jucat de unde a ramas ila alba.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cred că trebuie să verificăm fiindcă nu sunt convinsă că ne referim la același fault. Cel despre care vorbesc eu (la bila maro atinsă din greșeală) a rămas nesemnalat, dar Neil a întrebat în jur dacă Jan s-a răzgândit cumva și am impresia că nu de faultul la bila maro era vorba, ci de unul ulterior.

La bila maro a fost semnalat faultul. Eu am auzit cum a spus fault si 4 pct. pentru Joe. Ce-i drept au aparut mai tarziu pe tabela de scor


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
legal_snooker



Data înscrierii: 01/Mai/2013
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Faza ciudata intr-adevar. Asa cum spune si RVI, Perry era in snooker, a ratat o data , dupa care la a doua incercare a lovit puternic cu doua mante si a atins aproape simultan bilele neagra si rosie, insa bila neagra prima totusi, iar Jan a anuntat fault. Perry a parut mirat, i-a spus lui Jan ca nu i s-a parut fault, Jan a verificat o reluare oficiala cu incetinitorul dupa care i-a spus lui Perry ceva de genul: "yeah, you're right, I correct my decision". Marco nu a protestat. Insa din reluare se vede mult mai clar ca bila neagra a fost atinsa prima.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui legal_snooker Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iată aici secvența cu faultul din jocul decisiv:

Faultul la bila neagră

... ouch, ce greșeală.... Într-adevăr, anunță inițial fault, Joe se miră, Jan spune "cred că a atins întâi bila neagră", apoi roagă pe cineva să verifice. Apoi întreabă "crezi că bila roșie?", după care schimbă decizia. Problema e: dacă ar fi atins întâi bila roșie, ea ar fi plecat înspre bila albastră, nu spre partea opusă. Chiar și ștearsă foarte fin, bila roșie s-ar fi deplasat puțin înspre acea direcție. Îmi place însă că Marco Fu a rămas impasibil și și-a văzut de treabă. Nu-mi place dacă iar a fost un fault făcut de el și neanunțat. Nu ar fi la prima ispravă.

În altă ordine de idei: tribune arhi...goale. Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stateam si ma gandeam la finala...

Marco face breakuri mari fara probleme dar in semifinala nu a reusit nici macar unul, a castigat pt. ca Joe nu a avut un nivel mai ridicat decat el.

Finala s-ar putea consuma la foc automat, cu breakuri mari de-o parte si de alta (daca va fi cu Ding, daca nu... Laughing )

Si-apoi nu cred ca sa fie in stare de prea multe breakuri mari Marco, pur si simplu. Dar mai mare dragul cand vad cum isi taraste tacul dupa el si baga cate bile poate, si cand greseste, greseste si adversarul si isi revine. Daca da peste Ding nu prea in forma, are sanse Marco Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FU o sa castige (sper) Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 20:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding e pe val, sper sa isi mentina forma buna aratata in ultimele luni si sa castige si acest turneu Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Iată aici secvența cu faultul din jocul decisiv:

Faultul la bila neagră

... ouch, ce greșeală.... Într-adevăr, anunță inițial fault, Joe se miră, Jan spune "cred că a atins întâi bila neagră", apoi roagă pe cineva să verifice. Apoi întreabă "crezi că bila roșie?", după care schimbă decizia. Problema e: dacă ar fi atins întâi bila roșie, ea ar fi plecat înspre bila albastră, nu spre partea opusă. Chiar și ștearsă foarte fin, bila roșie s-ar fi deplasat puțin înspre acea direcție. Îmi place însă că Marco Fu a rămas impasibil și și-a văzut de treabă. Nu-mi place dacă iar a fost un fault făcut de el și neanunțat. Nu ar fi la prima ispravă.

În altă ordine de idei: tribune arhi...goale. Smile


nu afecteaza cu nimic... este o gresala absolut normala. Se poate intampla oricui.

Jan e n arbitru extraordinar Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A treia finala la rand intre doi jucatori asiatici.Ding are sansa sa devina primul jucator de la Stephen Hendry in 1990, care sa castige mai mult de doua turnee la rand ( Hendry a castigat 5 la rand in acel an).
Ding este impresionant in ultima vreme.Va fi interesat de urmarit daca poate sa-si mentina aceasta forma pana la UK Championship si Masters, dar mai ales pana la CM.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 2 Noi 2013, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:


nu afecteaza cu nimic... este o gresala absolut normala. Se poate intampla oricui.

Jan e n arbitru extraordinar Smile


Ai interpretat greșit ce am scris eu - mi-ai atribuit altă tonalitate decât cea intenționată, eu fiind mult mai neutru. Ăsta e dezavantajul unui forum/chat.

[calm și necombativ] Da, o consider o greșeală mare, dar ce am scris apoi a fost doar o relatare a ceea se auzea din arenă. Și eu îl consider un arbitru bun, și într-adevăr, se poate întâmpla oricui. Asta nu face însă cu nimic mai mică greșeala. Iar de afectat, afecta puțin, pentru că avea posibilitatea să-l pună să repete.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Dum 3 Noi 2013, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, nivel foarte ridicat de joc pana acum. Sper sa poata continua.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Dum 3 Noi 2013, 14:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfff, aproape Marco... oricum mai era si albastra si nu se stia oricum... mai bine ca a ratat neagra Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Noi 2013, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe rusește Arrow http://ru.justin.tv/snookerroom



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 3 Noi 2013, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fufus e aproape Smile ..... sper sa nu se ajunga in decisiv. Ding imi pare un jucator foarte solid in momentele deosebit de importante.


Hai MARCO !!!! Majoreta


edit: ce snookere reuseste Ding Sad ! Hai marco

edit2: SI eu care credeam ca Niculescu vorbeste mult ..... rusul nu a tacut 3 secunde. A mai si zis idioto idioto idioto... am crezut ca injura pe cnv dar se referea ca bila a trecut aproape Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Noi 2013, 17:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Măiastră lovitura prin care Ding a reușit snookerul la bila roz, la 8-8. Lovitura turneului, aș zice. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community