Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine, cine, cine credeți că are șanse mai mari la titlu?...
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
15%
 15%  [ 3 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
85%
 85%  [ 17 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 18:34    Titlul subiectului: Re: Discuții Răspunde cu citat (quote)

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/545/s3qq.png/[/img] Embarassed Embarassed


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

waaaaa !! ebdon castiga Shocked Shocked . Am iesit de pe livescore.... probabil ca atunci cand ma uit eu... pierde.

Oricum o sa-l faca cartofi prajiti Neil Sad Sad Sad Nu are nici cea mai mica sansa. Daca castiga 1 joc ! e sarbatoare.

Din pacate nici norocul nu mai e de partea lui Ebdon !! nu putea si el sa joace mai departe cu un Wenbo , Muflin sau Xintong.

Offff..... ce rau imi pare ca joaca cu Neil , o sa-l bata asa rau Sad . Sa speram ca poate e televizat meciul .... cu siguranta nu o sa dureze mult Smile

Stie cineva cand si la ce ora joaca Smile ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
JuddTfan
A super fan


Data înscrierii: 04/Mai/2013
Mesaje: 80

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 20:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter joaca cu Neil mâine de la ora 8:30 ( cea a României ) dar nu stiu daca va fi sau nu televizat acest meci .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Australian Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui JuddTfan Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 20:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

JuddTfan a scris:
Peter joaca cu Neil mâine de la ora 8:30 ( cea a României ) dar nu stiu daca va fi sau nu televizat acest meci .


Ora României 8.30
Neil Robertson – Peter Ebdon
Mark Allen – Joe Perry
Graeme Dott – Kurt Maflin
Zhao Xintong – Marco Fu



Cred ca o sa fie Live... e cel mai sonor meci. Oricum o sa fie la una din cele 2 mese televizate. Chiar daca nu e live pe eurosport (poate o sa fie meciul chinezilor) cu siguranta e stream.

Deci am sa vad masacrarea lui Peter ! in direct..... off offf. sunca il face. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
mihtudor
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Sep/2010
Mesaje: 214

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de ce spui ca-i cel mai tare? adica si graeme cu kurt o sa fie meci frumos zic eu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2012, Campionatul Mondial 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihtudor Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihtudor a scris:
de ce spui ca-i cel mai tare? adica si graeme cu kurt o sa fie meci frumos zic eu.


pai cum sa nu fie cel mai tare? vorbim de 2 campioni mondiali. Din pacate unul dintre ei e pe sub masa acum Sad

abia astept meciul de maine Smile chiar ma pregatesc sa ma culc ! ca sa treaca timpul mai repede. A trecut mult timp de cand nu l-am mai vazut pe Ebdon la eurosport.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mar 29 Oct 2013, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marco Fu e sigur transmis.ca joaca cu chinezul ala.dintre allen si neill.sa vedem pe cine transmit..cred ca pe neil..totusi e nr 1 mondial Smile


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 8:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson a scris:
Marco Fu e sigur transmis.ca joaca cu chinezul ala.dintre allen si neill.sa vedem pe cine transmit..cred ca pe neil..totusi e nr 1 mondial Smile


Nu avea cum sa fie transmis in europa.


Oricum ii rog pe cei mai sensibili sa nu se uite la acest meci (Neil-Peter). Australianul o sa-l faca piure pe englez. Daca Peter castiga 1 joc e sarbatoare. Deja a ratat o bila neagra de pe punct ! pe care doar el o putea rata , iar acum pierde bila alba.

Offf !!! il distruge Neil Sad 6-0 / 6-1 maxim 6-2 (asta daca vrea Robertson). Deja a lasat o pozitie de antrenament ! si se face 1-0 pt Neil.


edit: 1-0 pt Neil ! dupa un joc extrem de rapid. Practic a durat 15-20 min. Neil are un joc foarte frumos Smile in aceasta dimineata (la noi) il bate pe Ebdon si fara tac Sad

In acest moment nici sTrump nu-l poate bate pe blond. Cred ca o sa avem cel putin o incercare de Maxim. Peter o sa-i lase o masa usoara in cel mai scurt timp.

Va rog sa urmariti dupa maxim 3 lovituri ... pierde bila alba ! si rateaza. (maxim 3 lovituri ! de cele mai multe ori 2). Vai !!! ce lovitura rateaza Shocked Shocked 2-0 Confused Dupa acest joc 2 ... o sa aiba moralul la pamant ! Avea sansa sa egaleze dar a dat cu piciorul.... off sper totusi sa castige un joc Very Happy sa fiu Happy

edit: 1-1.... nici nu stiu cum s-a ajuns aici Shocked Neil... e baiat generos si a zis sa-l lase sa castige si el 1 joc Smile Simte ca nu are cum sa piarda acest meci... daca nu era sigur de victorie niciodata nu ataca bila roz. Asta e motivul pt care il apreciez pe Neil .... face si suporterii adversarului sa-l iubeasca Smile

Ma bucur ca acest meci e comentat de Sorin..... exact de el aveam nevoie Rolling Eyes Sper ca pe E1 de la 9:45 sa fie Marius sau Daniel.....

edit2: am fost pana in bucatarie ! si deja vad ca Neil e cu masa larg deschisa ! 2-1 fara probleme. Offffff sper ca Ebdon sa mai castige un joc , dar nu cred. 6-1

Pana la urma ! Peter a zis sa-i faca cadou jocul 3 ! exact cum a facut Neil cu jocul 2. Ce sansa a ratat Peter Rolling Eyes

Meciul este gata.... cand pierzi o asemenea ocazie nu ai cum sa castigi. pffffff


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 391

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 10:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Totusi, Ebdon are sansa lui. Mai ales daca il prinde pe Robertson intr-un joc tactic mai incalcit, in opinia mea, e favorit. Din cate vad, pana acum, nu pare sa greseasca atat de mult, pe cat o facea in ultima vreme, nici tactic, dar nici la break-building, chiar daca nu a avut break-uri consistente pana acum,in meci. Iar, in plus de asta, ultimele 2 titluri, le-a castigat in China, cu toate ca nu mai avea constanta si jocul pe care le etala in vremea lui de glorie.

@ Adi4Ebbo

Intr-adevar ai dreptate. Si Neil nu rateaza. Daca va continua tot asa e clar rezultatul. Totusi eu mai cred inca in sansa lui Peter. Conteaza mult cum va incepe a 2-a repriza.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată de către Dr.Killjoy la Mie 30 Oct 2013, 10:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dr.Killjoy a scris:
Totusi, Ebdon are sansa lui. Mai ales daca il prinde pe Robertson intr-un joc tactic mai incalcit, in opinia mea, e favorit. Din cate vad, pana acum, nu pare sa greseasca atat de mult, pe cat o facea in ultima vreme, nici tactic, dar nici la break-building, chiar daca nu a avut break-uri consistente pana acum,in meci. Iar, in plus de asta, ultimele 2 titluri, le-a castigat in China, cu toate ca nu mai avea constanta si jocul pe care le etala in vremea lui de glorie.

nu a gresit mult ... pana acum. Deja a facut un alt cadou. A ratat complet lovitura de buzunar si se face 3-1. Oricum e cam imposibil ca Ebond sa lege 2 jocuri castigate ! deci daca Neil se duce la 3-1 e si castigator. Oricum eu sunt bucuros ! dupa mult timp il vad live pe tv ! plus ca a castigat un joc ! cu o mare sansa sa-l castige si pe al 2-lea.

Oricum tactica lui Neil e foarte buna ..... il lasa pe Peter sa intre primul in joc pt ca stie ca o sa rateze !! nu are cum sa inchida jocul dintr-o singura vizita ! iar pe final dupa ce masa se deschide vine si inchide jocul.

Neil e favorit la castigarea turneului.... daca trece de Ding nu are cum sa piarda. In partea superioara sunt jucatori slabutzi.

edit: stie cineva cine este domnisoara arbitra de la masa nr 1 Smile cu siguranta nu este Ivy Razz

edit2: superb break-ul lui Neil... 3-1 dar putea sa fie 4-0 sau 2-2. Este echitabil (chiar daca nu-mi place) Neil a facut cadou jocul 2 , iar Ebdon jocul 3.

Imi place la nebunie cum se misca Neil.... a fost o prima repriza extrem de rapida practic in mai putin de 1 ora si 45 min s-au jucat 4 jocuri Shocked

Dupa pauza ma astept ca Neil sa inceapa tare ! sa faca 4-1 dupa care 5-1 si poate Ebdon sa mai castige un joc. Oricum... snitel englezesc il face dupa pauza.
Daca Ding trece de Stevens... cred ca o sa avem finala in sfeturi !! un sfert de finala intre cei mai in forma 2 jucatori ai momentului.

Ce meci , ce spectacol ... trebuie sa-mi cumpar floricele Wink

edit3: am trait sa o vad si pe asta Shocked joc castigat dintr-o vizita + break de peste 100 + inchidere de masa din partea lui Peter Shocked Cred ca este cel mai mare break al sau din ultima perioada.

Oricum si la 3-2 meciul este jucat.... Neil e intr-o forma incredibila si are un moral puternic !! il macelareste....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 10:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo: Neil cu Ebdon sunt prieteni.acum 2 zile a zis pe twitter ca mananca cu el numai banane.


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Adi - noroc că îți cunosc stilul melodramatic de mai demult Smile altfel aș fi crezut că Ebdon joacă penibil și că e doar o întâmplare că se află în fața unei mese de snooker. Când colo, ce să vezi, face un break de peste 130, și e condus doar cu 2-3 de numărul 1 mondial.
Asta îmi aduce aminte de Ilie Dobre, care cu ceva ani în urmă, în comentariul de la radio al unui meci al echipei FC Argeș (contra Celtei Vigo parcă) jubila la un gol dat de ai noștri timp de vreo 20 de secunde. Imediat apoi însă s-a corectat, spunând că nu, mingea a trecut de fapt peste poartă. Cam așa și tu "Peter nu joacă nimic, Peter e slab, o să piardă la 0." Uite că e 2-3 și chiar acum e la masă pe un nou break consistent.

Robertson-ul mioritic bate record după record. Combo bonus pentru postări consecutive. +2 la armură.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012


Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Mie 30 Oct 2013, 10:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter it's on fire !! cred ca visez Shocked

Insa Neil o sa arunce o galeata cu apa peste el Sad 3-3 , dar simt ca o sa se termine 6-3 pt Neil. Un jucator formidabil... nu poate sa piarda acest meci. A intrat putin mai relaxat in aceasta repriza , dar o sa revina puternic Smile.


@Robert.

Momentan Peter doar cu mancarea se mai ocupa... daca juca in acest an cum a jucat in aceste 2 jocuri ... mai castiga si el ceva Smile. Oricum stai linistit ... favoritul tau nu are cum sa piarda !! e prea bun si in prea mare forma. jocul lui Peter e un foc de paie. Dupa pot manca banane impreuna Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca nu se potriveste Robertson-ul mioritic pe-aici.

Pe mine personal ma deranjeaza dar e doar parerea mea.

@Adi, stau si ma uit cum joaca Ebdon si incerc sa inteleg ce-ti place asa mult la stilul de joc al dansului. Sigur are ceva ticuri care banuiesc ca tu le cunosti si cu acelea il poti recunoaste dintr-o suta de jucatori.

Joaca bine, daca va castiga, va ajunge sa joace cel mai probabil cu Ding, sa vezi acolo macel englezesc cum spui tu hehe Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 391

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson a scris:
Adi4Ebbo: Neil cu Ebdon sunt prieteni.acum 2 zile a zis pe twitter ca mananca cu el numai banane.


Multi jucatori sunt prieteni unul cu altul, cum e si in cazul de fata, daca asa e. Totusi nu vad legatura intre postarea ta si meciul pe care il disputa. O face diferenta faptul ca mananca impreuna numai banane. Ramane de vazut in favoarea cui.

edit: De acord cu ce a spus gi0nel in prima parte a postarii.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community