Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine, cine, cine credeți că are șanse mai mari la titlu?...
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
15%
 15%  [ 3 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
85%
 85%  [ 17 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertsonul mioritic a fost avertizat și, oricât de greu i-ar veni să creadă + oricât de mult mi-ar displăcea mie să dau oamenii afară, fapt este că încă și mai mult îmi displace să mă confrunt cu lipsa de (ca să zic așa) sensibilitate.

La următoarea "cascadă" de fleacuri, Robertson va fi expulzat.


___________________________________



Dr.Killjoy a scris:
Robertson a scris:
Adi4Ebbo: Neil cu Ebdon sunt prieteni.acum 2 zile a zis pe twitter ca mananca cu el numai banane.


Multi jucatori sunt prieteni unul cu altul, cum e si in cazul de fata, daca asa e. Totusi nu vad legatura intre postarea ta si meciul pe care il disputa. O face diferenta faptul ca mananca impreuna numai banane. Ramane de vazut in favoarea cui.

edit: De acord cu ce a spus gi0nel in prima parte a postarii.


La precedentul turneu în China, Neil s-a intoxicat cu nu mai știu ce păpiță autohtonă, iar la Chengdu, în mijlocul (!) țării, bucătăria are un foarte pronunțat specific local, drept care australianul s-a hotărât să nu mănânce decât mere și banane.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Mie 30 Oct 2013, 11:11, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

foarte inspirat Ebdon.... off ma doare inima cand il vad... ultimele 2 jocuri a fost un chin Very Happy. Am avot emotii la fiecare lovitura (nu sunt obisnuit cu el sa faca break-uri mai mari de 30-40.)

In acest joc 7 a cam dat cu bata-n balta. Se face 4-3 pt Neil si o sa vedem un macel. Oricum am avut parte de o dimineata excelenta. 3 jocuri castigate de ebdon + un break de 134 Shocked (nici acum nu pot sa cred ca am asistat la asa ceva)

eu zic sa-l lasam pe Robert Smile toti mai gresim Smile

Ceva s-a intamplat cu Peter... a atacat 2 lovituri ce nu trebuiau atacate. Ma omoara presiunea... imi vine sa schimb canalul. Nu cred ca Neil poate pierde... iar daca avem decisiv (nu prea cred) o sa mor aici

edit: inca o gresala .... off. Neil a fost bun cu el si l-a lasat si in acest joc sa aiba o sansa !! acum vine si inchide masa Sad.

@Clara

Pai se potrivesc... Neil cu bananele , Peter cu morcovii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Clara: Nu cunosteam aceasta "peripetie" a lui Neil. Una peste alta, Robertson (cel de pe forum) postase doar asa, de dragul unei noi postari.

In fine, Peter duce scorul la 4-3. Neasteptat de buna evolutia lui.
Edit : In pofida scepticismului lui Adi Wink , Peter reuseste sa duca scorul la 5-3.
Fantastic ce meci ! Era si pacat sa nu fie joc decisiv.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată Dr.Killjoy la Mie 30 Oct 2013, 12:45, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 11:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hufff ce face Ebdon.

4-3 dar acest joc 7 a fost castigat cu mare noroc. Sincer sa fiu ma astept ca Neil sa revina de la vestiar foarte puternic.

Cum in fotbal nu exista echipa care sa castige toate meciurile... la fel si in Snooker ! nu exista jucator care sa castige toate jocurile. Peter are deja 3 jocuri consecutive ! deci trebuie sa piarda si o va face chiar in acest moment.

E randul lui Neil sa castige 3 jocuri al rand... 6-4 pentru Neil !! Ebdon si-a folosit deja praful magic ! acum e randul blondului Smile. pfff chiar imi pare rau ca pierde la 4. Era mai bine daca pierdea la 1 sau 2! asa o sa fie distrus Sad off

.

Il face suc de morcovi ....

edit: ce face??? off ! o sa fie 4-4 ! si acum apare si aceea ocazie de break maxim pt Neil. Il simt !! off o sa-l coste scump aceasta decizie.
OK, m-a linistit repede Neil....dar tot 4-4 o sa fie. offf

edit2: ma omoara !!!. Cum sa ataci asa? Peter cred ca s-a lasat laut de val si o sa fie drastic pedepsit de australian. pacat... putin mai multa atentie si poate avea o sansa la victorie ! asa meciul e jucat.

edit3: Neil este fenomenal ... simte masa perfect ! numai langa manta ii lasa bila alba. Ce jucator !! formidabil se vede ca e nr 1 mondial.
Peter se pare ca si-a pierdut forma de moment (eu ii zic praf magic).... E momentul ca Neil sa umble si el la punguta cu praf. Ce rau imi pare ca Ebdon nu poate sa castige Sad

Daca avea un alt adversar poate trecea mai departe , dar Neil e formidabil.

edit4: se pare ca mai avea putin praf... dar va spun eu ! 6-5 pt Neil se termina ! Peter nu poate trece de aceasta bariera psihologica !! O sa mature cu Peter pe jos in aceasta a 2-a parte a reprizei secunde.

Pacat ca e asa aproape , dar Neil nu o sa se lase !! 2 jocuri rapide pt Australian... 5-5 dupa care presiunea o sa-l faca pe Ebdon sa se ascunda dupa tac Sad
OFF si era asta de aproape . Il mananca ! tineti minte ce va spun ! deja Peter e luat de val... o sa atace si o sa atace si o sa piarda. Off offf. Deja a spart foarte prost.

edit: ce cadou face Ebdon !!! nu-mi vine sa cred ce a facut. Acum Neil.... e cu bila alba intre bilele rosiiii! Sansa de 147 si de 5-4 dupa care 5-5 si 6-5 pe Neil.... Ma omoara presiunea ! stiu ca pana la urma Peter pierde.

A decis sa nu mearga pe 147... dar tot are castigat jocul... pfff !! Macar sa-l bata repede sa nu-mi mai dea atatea emotii pt ca finalul este previzibil.

Peter a fost un fel de Mos Craciun in acest joc... se repeta situatia de la 1-1 cand Neil a profitat si dupa a maturat masa !!
Acum o sa mature masa cu Peter Sad

edit....

OFFFF !! OFFF

Acest joc a fost singura sansa lui Ebdon acum e o masa de antrenament. Mor....ce ocazie ! a fos la o bila distanta de a castiga. offf Sad((( mor.

edit: 5-4 pt Ebdon , dar e gata !! Nu mai are nici macar o sansa !! jocul trecut a fost decisiv. Peter este distrus in acest moment... nu stiu daca va mai putea sa-si revina. A fost la un cm distanta. OfFFF !! MOR MOR MOR.

Ce face Ebdonatorul Sad Nu mai pot sa ma uit la meci pt ca stiu ce urmeaza ! o masacrare a lui Peter. Off am mai vazut acest film

edit: ce decizie proasta a luat ebdon !! nu trebuia sa accepte refacerea !! asa Neil a aratat ca el e seful la masa ! si ca se intampla ce vrea el. Inca o lovitura la moralul lui Peter. offf ce rau imi pare ca a fost atat de aproape !

Nu pot sa cred ca de bine simte Neil masa ! un adevarat campion. Merita sa castige !! si o sa o faca. Astept cu mari emotii meciul lui Neil cu Ding ! o sa fie un regal al snookerului.

Clatite il face pe Peter Sad Cum spuneam ! Peter greseste ! nu mai este in meci dupa ce a ratat acolo. Il distruge Neil.... foarte rapid. ACUM INCHIDE MASA si se termina.

edit: A ratat... cat ghinion are Neil ! dar o sa castige ! peter nu poate inchide masa sau face un break bun. Acum o sa rateze si se termina totul ! ce pacat !! off off off

edit: cum spuneam.... a ratat si gata ! bila alba intre bilele rosii ! Neil poate incerca si un 147 pt ca are spatiu de "manevra"

5-5 ! un decisiv in care Neil are un moral de fier iar Peter un moral de
lemn. Cum spuneam... si-a terminat praful magic acum 2 jocuri , iar Neil si-a gasit punguta cu praf.

edit

Ce a facut..... DOAMNE ! cat de mult a gresit Peter in acest frame mai ales pe final. Din pacate chiar nu mai pot sa cred ca ar avea macar o sansa. Dupa 2 jocuri pierdute din 2 greseli imense nu ai cum sa mai castig.
Cat sa mai fie sansa cu tine? off off offf offf .

Nu mai pot..... nici nu ma pot uita la decisiv.




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Mie 30 Oct 2013, 12:47, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
JuddTfan
A super fan


Data înscrierii: 04/Mai/2013
Mesaje: 80

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce a trebuit Peter sa rateze acea bila roz ? Sad Pentru prima data in viața mea il susțin . Cam greu in joc decisiv sa câștige Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Australian Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui JuddTfan Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma pun sa dorm ! nu pot sa ma uit la decisiv mai ales ca stiu ca Peter nu are sanse.

Imi vine sa plang de ciuda ca a ratat 2 mari ocazii Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

gooo neil..ce meci Evil or Very Mad Evil or Very Mad

edit: asa noroc pe ebdon n am mai vazut in viata mea.las-o balta !decat sa vad un meci slab impotriva lui junhui.mai bine nu ma uit.o sa i dea 6-0.


Sus
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci care a avut de toate. De mult nu am mai vazut un meci atat de bun si de tensionat, cu multe rasturnari de situatie. Felicitari amandurora !
Succes lui Peter pe mai departe.

edit: @ Robertson : Mai bine nu mai posta pe forum, in maniera in care o faci de obicei.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi mai esti in viata? Laughing Superb meci, ce tensiune si pt prima data am tinut si eu cu Peter, ca vorba aceea cu capra vecinului, daca a plecat Ronnie, de ce sa nu plece si Neil.... Embarassed Ce surprize, s-ar fi asteptat careva ca Perry sa-l bata pe Allen? Cred ca Ding poatre face tripla, la cat de aerisita e partea lui de tablou....
Clara cred ca totusi Robertson al nostru s-a conformat! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent meci, într-adevăr. Total contraindicat persoanelor cu probleme cardiace. 8) Cred că Adi a reușit să supraviețuiască - mă și-ntreb ce-ar fi făcut dacă n-ar fi avut ocazia de a se exterioriza aici, printre cei care-l înțeleg. Laughing

Da, Robertson s-a conformat, rămâne de văzut pentru cât timp.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 13:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ebdon! In ciuda catorva greseli tactice, a reusit o victorie mare. Cumva reuseste mereu sa-l "macine" pe Neil, care ii da mai multe ocazii ca altor jucatori.

Am uitat sa fac o observatie la finalul meciului de ieri, Liang-O'Sullivan. Reactia de final a lui Liang a fost pentru mine ceva foarte neasteptat de la el, care e de obicei un gentleman perfect. Meritata victorie, dar urat gest de final.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In limbajul eliptic al Twitterului, Neil a ținut să spună că lui Peter nu i se poate reproșa nimic fiindcă (el, Peter) se investește în fiecare lovitură ("îl costă câte o jumătate de litru de sânge") și "se numără printre cei mai mari jucători din toate timpurile". Apoi recunoaște că (el, Neil) a avut șansa lui, în decisiv, dar că a avut și ceva ghinion. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am si eu ceva de postat.daca am voie..ce a spus Allen pe twitter,acum cateva minute:

Mark Allen ‏@pistol147 30 Oct
Been a pro for 9 years as that's the worst run of luck I've ever seen. Relentless for 10 frames. Can't win events without a bit I'm afraid!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson, ai voie să postezi atât timp cât te conformezi tuturor regulilor cărora ne conformăm și noi, toți ceilalți.

În legătură cu Mark Allen, deh, uită-te și tu la scorurile de frame. Am pus breakurile cele mai mari reușite de irlandez - evident, în frame-urile în care a ajuns să puncteze.

Allen 4-6 Perry 7-123(63, 60), 1-102(102), 63(29)-33, 18(11)-79, 114(57)-11, 0-105(105), 77(76)-36, 59(47)-61, 60(30)-30, 0-70

Nu știu cât o fi noroc și cât o fi programul "lejer" de antrenament... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acum m-am trezit si m-am dus sa verific scorul !! EBDON !!!

Sa-mi spuna cineva ca nu visez altfel incep sa dansez prin casa Majoreta Majoreta

EBDOOOON! Very Happy

WOW! chiar nu-mi vine sa cred ca Peter a reusit sa treaca de Neil. Daca ma uitam la decisiv probabil ca pierdea sau muream eu in pat. Sper sa vad o reluare cu acest decisiv altfel mor.

Chiar daca maine o sa fie facut chiftele de Ding..... aceasta victorie ramane ! una de referinta in cariera lui. O victorie care vine intr-un moment foarte dificil pentru Peter care sincer sa fiu credeam ca o sa se retraga ! sper ca aceasta victorie sa-i dea putere sa mearga mai departe ! a aratat ca mai este un jucator de nivel bun Smile doar ca nu se "gaseste"

Sa fie oare de vina tac-ul? am vazut ca l-a schimbat .... sa fie oare de vina continetul? vad ca in China joaca bine (mai mereu).

In final trebuie sa spun ca nu pot sa cred !! am dormit 4 ore sau mai mult... timp in care am visat ca au castigat aman2 (atat Ebdon cat si Neil). Probabil asta e si problema ! la meciul cu Joyce la fel am facut,.

edit: inca tot nu mi-am revenit Smile. Pot spune ca am avut o dimineata superba !! am vazut break de peste 100 din partea lui Peter plus o serie de jocuri castigatoare , iar acum fiindca am mers la somn am si o dupa/amiaza superba !! pt ca am vazut scorul.

Maine la ce ora joaca Peter?

edit2: Clara ... multumesc mult ca ai postat ce a spus Neil ... in cazi ca afli ceva despre ce a declarat Peter... te rog sa postezi. MS Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community