Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine, cine, cine credeți că are șanse mai mari la titlu?...
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
15%
 15%  [ 3 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
85%
 85%  [ 17 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ebdon a ajuns anul trecut in SF la acest turneu, nu ?
Ding si Wenbo se descurca foarte bine in ultima vreme, ar fi un meci foarte interesant intre cei doi. Sau de ce nu un meci intre Ebdon si Dott Yawnee Yawnee Laughing



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Ebdon a ajuns anul trecut in SF la acest turneu, nu ?
Ding si Wenbo se descurca foarte bine in ultima vreme, ar fi un meci foarte interesant intre cei doi. Sau de ce nu un meci intre Ebdon si Dott Yawnee Yawnee Laughing


Nu cu Dott Sad .... Dott il bate usor pe Peter (are ceva special cand joaca cu el) imi amintesc ce s-a intamplat la Crucible, dar degeaba ma gandesc eu la Dott cand Ding il face tocanita pe Peter Sad Sad (dar ce mai conteaza? a trecut de Neil Wink )

Anul trecut a pierdut in semi-finala cu 9-1 in fata lui sTrump..... de obicei in China cine il bate pe Ebdon ajunge ori in semi-finala ori castiga. Tot anul trecut la Wuxi !! Bingham a trecut de Peter in primul tur si a ajuns pana in finala.

Se pare ca meciul se joaca la ora 13:30 (sper sa fie live ! integral si sa nu fie comentat de Niculescu Rolling Eyes ) Sandi cred ca a venit si cu noroc Smile

Si tot de la Daniel am aflat ca Peter in acest sezon a castigat doar 8000 de lire (as vrea si eu sa pot spune ca am castigat doar atat) dar pt Peter e putin !! se pare ca prin aceasta victorie reuseste sa castige 17,500 lire !.

edit3: huh ! mi-am mai revenit putin asa ca mai completez mesajul.

Peter dupa pauza a avut o evolutie solida chiar si atunci cand a pierdut acele jocuri a construit break-uri frumoase. De peste 50 puncte ! lucru rar... in ultima perioada l-am urmarit cu o atentie deosebita si nu a realizat astfel de lucruri. Este cel mai bun meci al sau de la finala cu Maguire cand a reusit 3 sau 4 de peste 100 si nici atunci nu a avut un joc asa fluent.

Azi am vazut un meci in care Ebdon a jucat foarte bine ! asta e si motivul pt care nu pot sa-mi revin. Daca castiga chinuit dupa o serie de break-uri mici ! eram mai rezervat , dar asa nu-mi vine sa cred ca la masa a fost Peter.

Sper sa mentina acest ritm pe toata durata sezonului (chiar daca maine o sa fie batut mar de Ding). Sper pt el si pt mine sa ajunga la UK ! daca nu gresesc de 3 ani nu a mai ajuns pe acolo !

Azi l-am simtit foarte competitiv !




Ultima modificare efectuată Adi4Ebbo la Mie 30 Oct 2013, 17:10, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
edit2: Clara ... multumesc mult ca ai postat ce a spus Neil ... in cazi ca afli ceva despre ce a declarat Peter... te rog sa postezi. MS Smile


Pe scurt, Peter a zis că :
- a încercat să-și impună un ritm mai rapid, mai ales c-a primit mesaje care-i atrăgeau atenția asupra faptului că face impresie mai bună dacă joacă un pic mai repede
- s-a simțit într-adevăr competitiv
- tehnic, nici el, nici Neil nu erau în formă maximă, dar au făcut un meci antrenant, pe care publicul l-a găsit captivant
- s-a antrenat intens, atât la snooker cât și la înot (ca întotdeauna)
- speră să fi depășit problemele din sezonul trecut (când a suferit din cauza musculaturii grumazului & spatelui)

E de urmărit ce preferințe culinare are Adi după mâncarea în care zice el c-ar urma Peter să se transforme în meciul care vine – nu mai verific, dar am impresia că azi am citit despre piure, cartofi prăjiți, chiftele & tocăniță. Acum, ies și eu de pe forum fiindcă, brusc, parcă mi s-a cam făcut foame. Laughing

Album https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151640910847062.1073741858.10215162061&type=3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 30 Oct 2013, 17:11, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pt declaratii , poze ! si pofta buna ! Smile

edit: apropo de poze Laughing Cine zicea ca fetele din China nu sunt frumoase Razz Razz ? Am vazut ca atat sTrump cat si Ronnie aveau gatul rupt dupa o plimbare cu domnisoarele Smile (care erau foarte dragutze)

In caz ca stie cineva.... il rog sa-mi spuna cine a arbitrat meciul dintre Wenbo si celalalt chinez.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi de ce esti asa de neincrezator in sansele favoritului tau?
Totusi a jucat destul de bine azi si daca joaca la fel si maine o sa ii puna probleme si lui Ding Smile (sigur ca nu imi doresc acest lucru) Very Happy

Fi si tu mai optimist, totusi a jucat destul de bine Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de meciul cu Neil (mai glumim putin... abia maine incep emotiile)

Dupa victoria in fata lui Neil de la China Open 2010! Peter a facut spectacol la conferinta de presa. Eu nu ma pricep la muzica asa ca nu pot sa apreciez demonstratia , dar poate se pricepe cineva pe aici (in special doamnele si domnisoarele Smile ele mereu au ureche muzicala ).



http://www.youtube.com/watch?v=1BQ9wnmXn_Q (sper sa aiba cineva curiozitatea si sa dea click)

http://www.youtube.com/watch?v=kyYMESKNb2A

edit: am pus si al 2-lea link, este aceeasi chestie doar ca are un intro mai lung.. alt motiv e ca primul poate sa nu mearga (am dat de 3 ori click si doar de 2 ori a mers) ; (in primul sunetul e mai bun)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile Păi Adi, Peter nu e la prima "ispravă muzicală":

Peter Ebdon - The Fall of Paradise



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da , dar sa faci asta la conferinta de presa trebuie sa ai curaj Smile... cu voea.... Rolling Eyes (nu ma pricep sa o apreciez Smile )

Am vazut acum jocul decisiv ....a fost Shocked Shocked. Probabil ca daca ma uitam live muream !! plus ca nu cred ca mai rata Neil Smile

Astept meciul de maine... voiam sa fie dimineata Smile asa o sa am emotii toata dimineata Very Happy .... bine ca meciul e ca si jucat ! Ding o sa fie mai mult atent la ce se intampla la masa cealalta... sa vada cu cine joaca in semi-finala. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 30 Oct 2013, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
In final trebuie sa spun ca nu pot sa cred !! am dormit 4 ore sau mai mult... timp in care am visat ca au castigat aman2 (atat Ebdon cat si Neil). Probabil asta e si problema ! la meciul cu Joyce la fel am facut,.

edit: inca tot nu mi-am revenit Smile. Pot spune ca am avut o dimineata superba !! am vazut break de peste 100 din partea lui Peter plus o serie de jocuri castigatoare , iar acum fiindca am mers la somn am si o dupa/amiaza superba !! pt ca am vazut scorul.

Maine la ce ora joaca Peter?
-----------------
Am vazut acum jocul decisiv ....a fost Shocked Shocked . Probabil ca daca ma uitam live muream !!

Cuvintele astea însumează cam tot omule Laughing Adi,sincer îți spun, devii foooooaaarte foarte obositor prin grămada asta infinită de comentarii melodramatice, cu iz gastronomic (mai nou) și focusate asupra eternului fost campion mondial.
Eu scriu aici de mai bine de 2 ani și încă nu le văd deloc utilitatea pentru noi,cei care suntem membrii ai acestui minunat forum pentru că iubim prea mult sportul ăsta, și bineînțeles că mulți dintre noi avem cate un jucător sau mai mulți pe care îi simpatizăm și pentru care "tremurăm" de emoții și jubilăm la o mare victorie. Ei bine dacă ești "infectat de microb" asta este normalitatea, din punctul meu de vedere, dar .. de aici și până la a scrie romane cu "pierde,ahh da,daaa garantat pierde acum cand are x frame-uri avantaj..nu are nici cea mai mica șansă ... vaiii,vai de ce, nu se poate asa ceva, cum de a intors meciul si a castigat Ebdonatorul Surprised .. SERIOUSLY ??!

Get a life man !

P.S. Nota 10 pentru penultima postare MihaiMese ! Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 5:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:


Get a life man !


You mad bro? (vad ca e la moda sa vorbim english)


Sa revin on.... Dupa acest turneu Ding trece pe locul 3 in clasamentul mondial pe puncte (nu stiu cand se face actualizarea...)

O alta mutare frumoasa o poate face Marco... care daca castiga maine (azi) urca cel putin un loc. Nu stiu daca am calculat bine , dar cred ca si Dott daca castiga poate sa intre iar in top 16.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 11:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link bun pt. meciul lui Marco va rog


edit: am gasit acuma Razz

Let's go Marco Arrow



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil meci la Selby..imi pare rau pt el.merita victoria Sad .


Sus
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marcoooo Very Happy

Nu am avut taria sa ma uit la ultimul frame dar o sa recuperez la fel ca Adi.

Am stat pana la 5-5 si mi-am cautat de lucru, era prea mare stresul Very Happy.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am dormit cam mult , dar m-am trezit la timp sa vad victoria extraordinara a lui Marco. Sunt cativa jucatori la ora actuala care lovesc asa natural Smile.

Mereu l-am "iubit" pe Marco .... dupa Ebdon e favoritul meu Smile. Sper sa faca castige acest turneu Smile.

Acum incep emotiile..... sper ca Ebdon sa mentina ritmul lui Ding si sa castige macar 1-2 jocuri , dar nu prea cred. Ding e in mare forma... puteam avea un meci extraordinar intre el si Neil.

Apropo de meciuri.... pt mine o surpriza placuta este Joe Smile nu ma asteptam sa treaca de Day.

aa si inca o precizare la meciul Ebdon-Ding..... cred ca o sa fire un meci destul de rapid cu o diferenta mare , dar si pt ca Ebdon are un ritm mai rapid.

edit: deja e 1-0. Apropo... vad o mare asemanare intre cele 2 meciuri de azi. Ambele un jucator mai "calm" (Peter si Dott) si ambele au 2 chinezi care sunt in mare forma in acest moment. Insa nu cred ca o sa avem o semi-finala intre cei 2 asiatici. Dott imi pare destul de motivat si concentrat.

edit: Shocked Shocked Ding nu rateaza nimic .... zici ca e pe baterii. Sper ca Ebdon sa revina la stilul foarte lent pt ca altfel risca sa piarda la 0... asa poate castiga si el 1-2 jocuri. Pana acum Ding l-a facut piure de legume Sad

edit2; N-am vazut pe nimeni in ultima vreme sa joace cum a jucat Ding in aceste 2 jocuri Nu pot sa cred cum reuseste orice lovitura din orice pozitie.... iar cand rateaza are si putin noroc. Nici kick-urile nu mai sunt ce au fost .... a avut 3 sau 4 , dar nu a avut nici cea mai mica problema sa treaca peste ele.

Simt miros de 6-0/6-1. Ding e incredibil..... saracul Ebdon e facut piftie. Deja imi vine sa sting televizorul.... nu pot sa cred ca nu rateaza !! nu a ratat o bila cand jocul inca nu era castigat.... are un control pe bila alba de zici ca si-o pune cu mana.

Fantastic....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 14:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter are sansa lui. Daca reuseste sa fragmenteze jocul si sa-l scoata pe Ding din mana eu il vad castigand. Desigur, cu conditia sa aiba un joc bun si "la buzunar".



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community