Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine, cine, cine credeți că are șanse mai mari la titlu?...
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
15%
 15%  [ 3 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
85%
 85%  [ 17 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acest joc 3 e decisiv ! daca Peter il pierde atunci o sa piarda la 0. Daca il castiga are o sansa sa mai castige 1-2 jocuri deci sa fie un 6-3/6-2 pt Ding.

Pana acum Ding e fenomenal !! si nu glumesc. Baietelul asta mic joaca superb..... imi vine sa-i rup tacul Laughing

Meciul are un ritm bun ... destul de rapid ! acest joc a fost putin mai lung dar nu e o mare problema. Chiar si asa mai lung ... nu s-au intarziat loviturile ... au fost doar 2 cand aman2 au avut nevoie de 1-2 minute. In rest un joc tactic foarte bun. Pacat ca Ebdon nu a executat usor lovitura la bila roz.


edit: 2-1 dupa un joc foarte disputat ! sper sa mai castige macar un joc pana la fina , dar nu cred. Ding e furios Smile sa-l pedepseasca Smile

Daca Ding intra in break greu sa mai poata rata ! sansa lui Peter e la inceput de joc ....... deja dupa 3-4 lovituri Ding intra intr-un ritm nebun.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

offf off maiculiță..dacă nu l-aș ști mai bine pe Selby, aș putea pune mana pe biblie și urla : blat !
Cât de neatent poate fi uneori omul ăsta...n-o să uit meciul prea curând Mad
La cel mai bun din 11,să ai 5-3 și 60-27 in jocul 9,cu 35 ramase pe masă și să pierzi frame-ul pentru un punct ,cand îți mai trebuia o singură bilă și apoi meciul ... alți peri albi Zid !!! Vorbea Daniel la un moment dat de constanța salvatoare a lui Selby .. hah,poate aia din amintiri

De-o vreme încoace s-a întors snooker-ul cu fundu'n sus și nu e o priveliște frumoasă !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu Selbs, aceeași problemă dintotdeauna (am impresia că recunoștea chiar el acest lucru, în urmă cu câtva timp) : alegerea loviturilor în sensul menținerii echilibrului între jocul ofensiv și cel defensiv. Mark se plasează destul de des (prea des, după părerea mea) în postura de a opta (neinspirat) pentru prudență. Nici vorbă să-l învinuiesc de "joc negativ", dar pare a nu-și da seama că și excesul de prudență constituie un risc. Dacă, azi, ar fi folosit în mod mai agresiv ocaziile din frame-ul al 9-lea, e foarte probabil că ar fi câștigat cu 6-3.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce prostie a facut Ebdon.... Zid .... nu pot sa cred. La 2-2 poate avea o sansa. Cum sa risti o asemenea lovitura? nici pe playstation nu poti face asa ceva.

La fel a facut si in meciul cu Neil la 5-3 ... cand mai avea nevoie doar de o singura bila alba ! pozitia era asemanatoare doar ca era pe manta superioara si mai aproape de buzunar... atunci a pierdut jocul pt 1 punct or so.

Ce prostie ! nu ma asteptam din partea lui sa faca asa ceva.... si-a schimbat stilul , dar intr-un sens negativ (in unele momente). Inca nu-mi revin dupa prostia pe care a putut sa o faca.... nici nu stiu daca mai conteaza acest joc 5.... pt ca Ding o sa revina cu forte proaspete ! asa un 2-2 il ajuta sa mai traga de timp ! sa-l enerveze putin pe Ding.... asa daca castiga primele 2 jocuri (aproape sigur le castiga) meciul e terminat.

Ce rau imi pare...... Crying or Very sad meciul este jucat .... sper ca Peter sa mai castige un joc.... 6-2 este onorabil.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 15:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sustin ce am afirmat inainte. Si ieri, Robertson il conducea cu 3-1 si apoi se stie ce a urmat. Ce-i drept, Ding nu e Robertson, dar ramane de vazut ce va fi pana la urma.

@Adi: Curios faptul, ca desi esti "4Ebbo", de fiecare data cand joaca, iti vezi favoritul invins intr-un mod umilitor (dupa cum reiese din postarile tale).

Edit: De acord cu cele spuse de tine,Adi. Insa se vede, ca daca Ding nu reuseste sa puncteze la inceput, si jocul se prelungeste, acesta incepe sa greseasca (mai ales la loviturile de siguranta) si Ebdon are sansa lui. E drept insa ca lui Ebdon nu ii mai merge jocul ca ieri, cu toate ca a beneficiat si de lovituri norocoase. Raman la parerea ca daca jocurile devin lungi si incalcite, Ding isi va pierde ritmul si in cele din urma Ebdon va profita de ocazii.

Edit 1: Se pare ca Ding se lasa prins in jocul care ii place cel mai mult lui Ebdon si nu cred ca ii face bine deloc.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată Dr.Killjoy la Joi 31 Oct 2013, 16:42, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 31 Oct 2013, 16:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Dr.

Il stiu pe Peter.... nu mai e ce a fost Smile degeaba zic eu ca bate si ca face cand el pierde. Asa prefer sa fiu realist Smile.

Si norocul tot de partea lu' Ding este.... nu mai pot de emotii. Am senzatia ca rateaza fiecare bila.

Sper sa mai castige macar un joc .... macar 1.

In rest comparatia cu meciul cu Neil nu cred ca se poate face. Neil a fost putin relaxat dupa 2-0. Ding a fost foarte concentrat si a pierdut jocul dupa o lupta tactica ! Nu-l vad pe Ebdon sa castige acest meci sau sa mai castige 2-3 jocuri consecutive. Ieri a fost un miracol..... in acest moment Peter nu poate lega 2 jocuri castigate.
Pierde foarte des bila alba ... reuseste lovituri grele , dar rateaza lovituri usoare ! nu este inspirat in momentele decisive.

Dupa maxim 3 lovituri a pierdut bila alba !! si urmeaza o ratare.

Inca o precizare.... Ding e diabolic intre bilele rosii..... un fel de Ronnie Smile doar ca acum e in mare forma ! plus ca a riscat aiurea si in acest joc 5 ! si se face 4-1 ! chiar daca a avut sansa sa faca 3-2 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

edit: iar a pierdut jocul la ultima bila rosie !! nu mai pot sa ma uit de nervi. A dat cu piciorul la ultima sansa... la 4-1 il bate Ding si fara tac........

edit2: a castigat cu mare noroc acest joc ! sincer sa fiu nu merita Ebdon sa castige. A avut N ocazii , dar nu a putut sa inchida jocul.

Sincer sa fiu... nu sper ca ebdon poate intoarce pt ca e imposibil. Daca in meciul cu Neil era o sansa pentru ca jocul ii mergea acum nu are sanse.
A revenit la jocul care l-a adus pe locul 29... breakuri de maxim 30-40 pcte ! pierderi succesive ale bilei albe !!
Ieri a jucat frumos... a avut lovituri curate ! un joc aerisit ! acum e la limita si sincer sa fiu norocul nu poate sa fie la infinit cu tine. Cred ca meciul o sa se termine in maxim 1ora si 30 min. Un 6-2 categoric .... insa sunt multumit ca Peter a castigat 2 jocuri dar evolueaza foarte slab. Imi pare rau sa o spun dar Peter nu are sanse. Ding cred ca o sa vina foarte relaxat de la cabine !! Pare un timp rabdator !
Daca era Maguire... atunci da ! sau Williams. Se face 4-2 si dupa Peter o sa fie facut suc de portocale. Daca tot pierde sper sa o faca dupa jocuri lungi ca sa-l mai vad pe la TV ! ca dupa acest turneu nu o sa mai apara pana prin primavara.

EDIT: Incredibil ce prostie a facut... a lasat un mare "tort" pt Ding. Cum sa spargi pachetul? Sincer vad un break de peste 120 din partea chinezului. Ce prostie a facut Ebdon... dupa ce a muncit atat de mult jocul precedent... acum il face cadou pe asta. OFFFF

La 4-2 nu mai e nimic de facut.... nici acum nu-mi vine sa cred ce a facut in jocul precedent. Practic si-a anulat toate sansele ..... mor de ciuda pe ce a facut. Acum jocul o sa se termine rapid. Ding il executa repede... pfff

edit: 5-2 si e gata.... pacat de jocul 6 cand poate cu multa sansa putea sa egaleze !! A facut codu 2 jocuri .... de castiga macar unul dintre ele acum era in lupta , dar asa AMIN.
Nici nu mai sper ca Peter sa castige un joc ... este iesit din forma ! poata pe la Pranz joaca mai bine

Nici nu are noroc Ding Rolling Eyes ! cand PEter a spart pachetul a lasat macar 2 bile pe buzunar ! cand Ding il sparge nu lasa nimic Angry

edit: Nici macar la 5-3 Peter nu are sanse ! nici macar 5%..... rateaza mult... nu are un joc constant !! o sa fie facut praf Sad... 6-3.

Doamne ce prostie a facut !!! iar a ratat si a lasat o masa de antrenament lu' Ding. Nu-mi vine sa cred asa ceva.... cat de slab a putut sa joace astazi. De era macar la 50% din forma de ieri ... poate ava o sansa.

Pacat......

edit: Chinez mai norocos ca Ding mai rar intalnesti Rolling Eyes Rolling Eyes Oricum a fost un succes acest turneu pt Peter. Nici in cele mai frumoase vise nu spera ca il va bate pe nr 1 mondial. Azi daca era atent poate altfel se termina meciul.
Pt ce s-a intamplat in fream-ul 4 nu are scuze ..... un asemenea jucator ca el nu poate risca o lovitura de totul sau nimic. La fel si in fream-ul 8 cand a spart pachetul Shocked Shocked si a lasat o masa de antrenament.

Sper ca acest turneu sa-l motiveze ! dar trebuie sa joace ca in meciul cu Neil daca vrea sa mai ajunga prin fazele superioare ale evenimentelor. Sper sa ajunga la UK si sa pice cu Ronnie sau cnv de top ca sa-l mai vad Laughing Laughing.

Clara... cand apar declaratiile te rog sa le postezi Smile sunt curios ce scuza are pt jocul slabut din aceasta seara.

Bravo Ding.... e favoritul principal in acest moment , dar cred ca Fu o sa-l bata Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 4:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am gasit ce a spus Ding dupa meci (apropo.... s-a terminat la ora 1:00 ! daca era decisiv probabil ca jucau pana incepea prima sesiune a meciul Perry-Fu)

Citat:
I played well today and didn't lose my rhythm. I think today's match was the best one in recent years, playing Peter in competition.

He showed his serious match play and wasn't as slow as before. I was feeling ok and kept my normal rhythm, and I was able to make good breaks when I had chances. Overall I'm pleased with my performance. Sometimes you can lose your rhythm and it's difficult stay in form when facing different types of players


De remarcat faptul ca si Ding a observat ca Peter se misca mai repede la masa Wink Wink

Sper sa aflu ce a spus Peter (daca a mai spus ceva)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 11:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum, jucătorii învinși nu mai sunt obligați să declare ceva imediat după meci. Întotdeauna m-a iritat "sadismul" acestor conferințe de presă – ca și indiscreția prim-planurilor TV luate jucătorilor reveniți în fotoliu, imediat după o ratare. Dar, evident, vulgul dorește "sânge"... Rolling Eyes Laughing


_____________________________


Poftim la un pollișor, Ladies & Gents : pe cine vedeți campion, în acest an ?... Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
JuddTfan
A super fan


Data înscrierii: 04/Mai/2013
Mesaje: 80

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista vreun site unde putem citi sau vizualiza interviurile jucătorilor din acest turneu?



Multumesc mult Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Australian Open 2013


Ultima modificare efectuată de către JuddTfan la Vin 1 Noi 2013, 15:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui JuddTfan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Site-ul oficial Arrow http://www.worldsnooker.com/ (dreapta, sus Wink )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mama ce rau imi pare pt FU. A gresit decisiv in acest fream cu nr 13. Sper sa-si revina.

Chiar daca dupa Peter el e favoritul meu... nu credeam ca pot avea asa mari emotii pentru el Smile

Hai Marco Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce s-a intamplat in acest joc decisiv? O noua greseala memorabila marca Verhaas? Nu aveam sonor, si nu am fost atent la scor. A zis si doar fault sau nici macar atat?

Bine macar ca nu a influentat rezultatul final.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 17:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu n-am văzut decât nesemnalarea unui fault clar, comis de Marco. Acela, într-adevăr, n-a influențat direct rezultatul (eventual, indirect, prin efectul demoralizant al nesemnalării, asupra lui Joe). Cred însă c-a mai fost ceva, fiindcă e o oarecare vânzoleală anti-verhaasiană, pe Twitter și-n alte asemenea locuri virtuale.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci nu a semnalat fault. Asta nu intelsesem, neavand sonor. Din reactiile jucatorilor, as fi zis ca prima data chiar a spus "foul", dar a schimbat decizia mai tarziu.

Pe reluari imi parea destul de clar, dar poate la masa nu e la fel. Apreciez ca Marco nu a comentat. O bila alba... Canda ma gandesc ca la noi comenteaza cateodata si cei din tribuna decizia unui arbitru ( nu zic de jucatori)...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Noi 2013, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că trebuie să verificăm fiindcă nu sunt convinsă că ne referim la același fault. Cel despre care vorbesc eu (la bila maro atinsă din greșeală) a rămas nesemnalat, dar Neil a întrebat în jur dacă Jan s-a răzgândit cumva și am impresia că nu de faultul la bila maro era vorba, ci de unul ulterior.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community