Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Snooker la JO

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ce părere aveti, există sanse ca sporturile din familia biliardului să capete statut olimpic în 2020 ?
Sanse mari.
25%
 25%  [ 5 ]
Sanse moderate, deocamdata. Poate dupa 2020.
55%
 55%  [ 11 ]
Slabe sperante sa se intample vreodata asa ceva...
20%
 20%  [ 4 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mie 23 Oct 2013, 19:32    Titlul subiectului: Snooker la JO Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca a mai fost pusa aceasta intrebare sau nu, dar eu ma intreb de ceva vreme si nu gasesc raspuns Rolling Eyes

De ce nu este introdus snooker-ul ca sport Olimpic? Ce criterii trebuie sa indeplineasca si daca e vreo sansa ca in viitor sa ajunga sport olimpic?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 24 Oct 2013, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.insidethegames.biz/olympics/1014006-snooker-launches-bid-to-get-into-olympics

In articol se precizeaza, faptul ca, in caz ca snooker-ul ar deveni sport olimpic, acest lucru nu s-ar intampla mai devreme de Jocurile Olimpice din 2024.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Ian 2015, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Readucem în actualitate acest spațiu de discuție fiindcă ne îndeamnă împrejurările. 8) Very Happy

Azi, Judd Trump a afirmat clar că, din punctul lui de vedere, o medalie de aur ar conta mai mult decât un titlu de campion mondial.

__________________

Părerea ziaristului sportiv Hector Nunns.

__________________

Ladies & Gents, poftim la vorbă & poll. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
elaela
Fan


Data înscrierii: 28/Sep/2014
Mesaje: 15

MesajTrimis: Sâm 24 Ian 2015, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa fim putin seriosi , dupa parerea mea , e mare de tot diferenta intre snooker si biliard. E ca si cum ai face comparatie intre table si sah,sau tir cu arcul si tir cu cutzitul ,cam acolo eSmile.. No ofence pt jucatorii de biliard:)

http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~4434593,00.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui elaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Feb 2015, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Părerea lui Ronnie. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Feb 2015, 3:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WPBSA (prin asociația japoneză) a deschis o petiție online cu adunare de semnături Arrow http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~4457900,00.html

Nu prea am timp acum, dar e mult de povestit despre cât de puțin înseamnă un asemenea demers în fața decidenților reali și câtă naivitate îți trebuie ca să fii convins că așa ceva dă rezultat. Laughing

Nu vreau să cred că Barry Hearn nu știe de sutele de mii, poate chiar milioanele de lire nu „date”, ci, să spunem, „deplasate” de ici colo & investite pentru a pune pe picioare un lobby acătării, apt să facă treaba necesară. Mi-e imposibil să cred așa ceva. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 3 Feb 2015, 19:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
elaela
Fan


Data înscrierii: 28/Sep/2014
Mesaje: 15

MesajTrimis: Mar 3 Feb 2015, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

normal ca stie, nu cred ca e nebun Smile. Trebuie multi bani si toata lumea stie asta, inclusiv el, cel mai important om din snooker. Si cred ca banii exista, trebuie doar ca acest grup mic de oameni din WPBSA sa decida daca incep sau nu adevaratele demersuri necesare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui elaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Mar 2015, 16:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unul dintre avantajele snookerului e că n-ar lăsa în urmă așa ceva... Arrow http://quandly.com/article/341/1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community