Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul Regatului Unit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Neil Robertson
41%
 41%  [ 15 ]
Stuart Bingham
5%
 5%  [ 2 ]
Ricky Walden
8%
 8%  [ 3 ]
Mark Selby
44%
 44%  [ 16 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 23:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la 8-3 acum este 8-6 si Bingham are 49 de puncte. Ce revenire ar fi daca ar castiga acest meci !



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

David Hendon tocmai a spus că Stuart are momente în care joacă "de parcă ar fi posedat" !... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 1:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumnezeule... la ce meci am fost martori in aceasta seara (parca s-a pastrat pt noi cei care nu prea avem posibilitatea unui stream Smile )


Acum sa revin .... offf... nici nu am cuvinte sa descriu cat de rau imi pare pt Bingham. Sincer... cred ca acest meci putea sa-l faca pe Bingham sa treaca din categoria jucatorilor foarte buni in categoria elitelor. Toti sunt constienti de ce snooker poate sa ofere Bingham atunci cand joaca degajat , dar cum apar emotiile si presiunea rezultatului< se pierde. Nici acum n-am sa inteleg de ce la aceea lovitura combinata a lovit asa puternic . nu avea cum sa trimita ambele bile in buzunar nici daca lovea mai incet.

E greu de spus ca a pierdut meciul in prima sesiune sau in primele 3 jocuri ale sesiunii secunde pt ca nu stim daca mai avea aceasta evolutie daca scorul era egal sau foarte strans. Inca nu-mi vine sa cred ce sansa a ratat..... sunt putin dezamagit de aceasta infrangere , dar pana la urma Neil merita sa castige.

Nu e o surpriza ca Robertson a castigat... deci mare lucru despre Neil nu avem de spus. E o surpriza ca nu a reusit sa inchida meciul in cele 5 frameuri disponibile , de la un jucator ca el aveam si am pretentia sa nu se relaxeze inainte de ultima bila (doar e campion mondial ... si unul dintre cei mai buni jucatori la ora actuala).

Daca dupa prima sesiune eram dezamagit ca Bingham imi strica pronosticul la Oscue , acum sunt dezamagit pt ca voiam ca Stuart sa faca o finala si eventual sa o castige (sper totusi ca la Masters o sa fie putin mai atent).


Ultimele 2 meciuri vazute la eurosport au avut parte de un dramatism teribil , mai lipseste un decisiv terminat la bila neagra prin fault (cred totusi ca se pastreaza pt finala Laughing )

Daca se respecta forma celor 2 de la acest turneu , Ricky trebuie sa castige , dar Selby e un tip imprevizibil cu un moral si o concentrare de otel.

GO Ricky Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson nu este Campion Mondial,este Nr 1 Mondial si,din punctul meu de vedere ,nu s-a relaxat,pur si simplu nu a avut ce sa faca,era chiar foarte concentrat.Un meci nedrept,in care vorbele lui Daniel Bontea s-au regasit si aici "Norocul ,tine cu cei mai buni"



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil este si campion mondial si nr 1 mondial (lol)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost campion mondial.



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lol? cum a fost campion mondial? pai a murit sau i-au retras titlul? Hendry e de 7 ori campion mondial , Dott e campion mondial , Ebdon e campion Mondial , Neil e campion mondial. Nu trebuie sa fi castigat in anul curent titlul ca sa te numesti campion mondial.


edit: Ceva se intampla cu mine.... sunt foarte greu de inteles Rolling Eyes Am sa incerc sa ma exprim si mai clare in postarile viitoare Very Happy




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Sâm 7 Dec 2013, 14:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 14:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu a spus nimeni ca Neil este campionul mondial en-titre!!...parerea mea este ca nu intelegi cea ce a vrut sa zica Adi Smile .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Știe toată lumea cine este campionul mondial, că doar nu sunt, simultan, câteva zeci, începând cu Joe Davis. Iar ne adolescentinim pe-aici, că n-avem altceva mai serios de făcut în așteptarea semifinalei de azi ?!... Rolling Eyes Evil or Very Mad

____________________


Streaming : http://www.sportcategory.com/c-11.html (scroll down !)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 674
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Copiii din ziua de azi ... la colț !
În altă ordine de idei, ascultați-o pe dna. Clara și nu ratați intrarea jucătorilor în arenă pentru că Rob Walker pregătește o surpriză Smile Mulțumim pentru link !

Goooo Mark !

Semifinala este live și aici Arrow BBC1



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Sâm 7 Dec 2013, 15:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles foarte bine ceea ce a vrut sa spuna Adi.Spun doar ca ,utilizarea corecta a timpurilor verbale are rolul ei. Ar fi putin ciudata o formulare "Sunt total surprins de faptul ca ,Mark Williams ,CAMPIONUL REGATULUI UNIT a fost invins de Ricky Walden".Fara nici o intentie de a creea discutii ce sigur nu isi au rostul,consider subiectul inchis.



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine faci! Trebuie sa spun 2 vorbulite despre semi-finala de aseara. Consider ca este cel mai trist mod sa pierzi un meci. Sa revii de la 8-4, sa muncesti atat, sa pui atata presiune pe adversar, si-apoi sa pierzi in joc decisiv este tare greu. Oricum felicitari lui Stuart, este un jucator de mare valoare, felicitari lui Neil, ca valoare merita sa joace finala.

Si mai spun 2 vorbulite Very Happy (stiind ca sunt off-topic), dar fac apel la clementa Clarei si intreb (dupa ce am citit niste twittereli ale stiti voi cui): Ronnie s-a inscris la Masters... cum asa? Ca nu e in primii 16. Sunt wilcard-uri?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În ultimă instanță, se poate spune și așa, că există un wildcard. Laughing Pe de altă parte, ar fi straniu ca la Masters să nu participe tocmai deținătorul titlului mondial, numai în virtutea motivului (corect, dar, să zicem astfel, strict tehnic) că nu e în Top 16. Se consideră că este calificat pentru Ally Pally via Crucible. Prin urmare, se depășește interpretarea îngustă a regulii : e vorba de turneul elitei și nimeni cu minte nu poate afirma că Ronnie O'Sullivan n-ar face parte din elită.

S-ar putea să asistăm la unele mici modificări de format și la Masters. Vom vedea. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult Clara, m-ai binedispus Very Happy. Ne concentram pe Selby-Walden ca dupa cate stiu avem de stat in fata calculatorului pentru ca niciunul din ei nu e vreun vitezist.

edit: Da, intr-adevar.. l-am mancat pe d Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 17:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze, tuturor, că mai rămânem o clipă off topic ca să adaug mica precizare, Claudia, că nu s-a înscris, ci a fost invitat, invitație care, indiferent că este el au ba campion mondial, rămâne o onoare (în acest caz, unii ar zice chiar "o favoare"). După care a început s-o facă pe mironosița (playing hard to get Wink ) și să "întrebe" publicul twitteristic dacă să se ducă la Ally Pally au ba. Nici foarte elegant, nici foarte subtil. Ronnie la 38 de anișori... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul Regatului Unit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 14 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community