Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul Regatului Unit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Neil Robertson
41%
 41%  [ 15 ]
Stuart Bingham
5%
 5%  [ 2 ]
Ricky Walden
8%
 8%  [ 3 ]
Mark Selby
44%
 44%  [ 16 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super ! Multe mulțumiri Notworthy



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Laughing Chestie de cămașă & haină, Mr.GloSs : una mai aproape decât cealaltă. Ken Doherty se gândea, înclin eu să cred, mai degrabă la propriul său maxim ratat (la ultima bilă neagră) în finala 2000 a Mastersului.

Da interesanta si varianta asta

Frumos break maxim, cel putin la secventa de bile colorate exceptand bila galbena nicio bila nu a fost usoara, dar bila neagra, dupa parerea mea, a fost imposibila, mai ales cand ai presiunea unui break maxim plus gandurile ultimului break ratat tot la bila neagra, chiar m-a impresionat, si credeti-ma nu-s chiar asa de usor de impresionat, felicitari Mark!



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cum arata masa... era fortat sa faca 147-le. Bravo Mark Applause

Extraordinar loviturile din secventa de colorate Applause Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 20:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:
Da interesanta si varianta asta.


Nu avea sens să "contabilizeze" alte ratări, ale altor jucători. Ken e prea generos ca să le amintească altora de ratările lor. S-a referit la propria ratare, despre care a recunoscut de multe ori că încă-l urmărește.

Din perspectiva științei numite logică, există și se aplică și aici un principiu numit "al lui Ockham" sau "al parcimoniei". Ca să rezum în mod barbar, ideea este că explicația cea mai simplă este, de regulă și cea mai plauzibilă. Altfel spus, dacă, în acest moment, auzi de pe stradă un tropot de copite, indicat ar fi să te gândești în primul rând la un cal și abia în al doilea rând la o zebră. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Nu avea sens să "contabilizeze" alte ratări, ale altor jucători. Ken e prea generos ca să le amintească altora de ratările lor. S-a referit la propria ratare, despre care a recunoscut de multe ori că încă-l urmărește.

Din perspectiva științei numite logică, există și se aplică și aici un principiu numit "al lui Ockham" sau "al parcimoniei". Ca să rezum în mod barbar, ideea este că explicația cea mai simplă este, de regulă și cea mai plauzibilă. Altfel spus, dacă, în acest moment, auzi de pe stradă un tropot de copite, indicat ar fi să te gândești în primul rând la un cal și abia în al doilea rând la o zebră. Wink Laughing

Posibil sa se fi referit la ratarea lui, mai ales ca informatiile pe care le stiu eu despre declaratiile lui "Kendo" sunt aproape nule. Cat despre perspectiva, si exemplul dat, mie unul mi se par superbe, mai ales argumentatia ta[dvs.(inca nu stiu cum sa ma adresez sau cum imi este permis sa ma adresez)], este una extrem de potrivita si de logica.Felicitari pentru dovada excelenta de cultura! Jos palaria!



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you, MrGloSs. Laughing Sper că nu mă prea dedau la prelegeri dar, câteodată, mai scapă câteva firimituri. Sper și ca efectul, la unii mai slabi de înger, să nu fie (re)apariția unor altminteri destul de plictisitoare fantezii sado-maso-preuniversitare (de pildă, aluziile la bătutul la palmă & pusul la colț). Rolling Eyes Laughing

Pe forum, toată lumea se tutuiește cu "Clara White", indiferent de diferențele de vârstă, ceea ce-i foarte bine. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2013, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incet-incet Walden spera, chiar si dupa 6 faulturi.
Off: Da, Clara, ai dreptate, respectul nu sta neaparat in pronumele de polite, ci in felul de a fi, de a te comporta cu ceilalti.
PS: Imi pare rau ca n-am avut o profesoara ca tine, care ar fi putut sa aiba si argumente nu doar pixul ca "arma".



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt 1380 de puncte între cei doi finaliști. Neil, evident, în avantaj. O parte a mizei va fi și primul loc în clasament.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 1:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci ne asteapta, de mult nu am mai vazut o disputa intre numarul 1 si 2 mondial Very Happy ,abia astept .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 12:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma vad nevoit sa repet ce am spus despre Bingham. Atat Bingham , Walden si Hawkins sunt jucator foarte buni care pot bate pe oricine , dar in momentele de presiune se pierd. Practic Walden si Bingham au prestat cel mai bun snooker cand a disparut presiunea si au jucat relaxat.... la fel sa intamplat si cu Hawkins atunci cand a fost la 1 joc de victorie a cazut.

Asta e principalul motiv pt care cred ca niciodata asemenea jucatori nu o sa faca pasul spre urmatorul nivel.


Cat despre finala de azi.... pai nu se putea o alta finala mai puternica. Se intalnesc primi 2 in clasamentul mondial si cei mai in forma jucatori la ora actuala. Sper ca nivelul jocului sa se ridice la nivelul asteptarilor ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păcat că Eurosport-ul nu difuzează live decât de la ora 22:45, pe stream nu e același lucru ca pe TV. Cât despre cei doi componenți ai finalei, numai cuvinte de laudă, ce poate fi mai frumos decât o finală între nr. 1 si nr. 2 mondial ?
Ca să fiu subiectiv, nu l-am dorit pe Selby in finală, știind ce i-a făcut lui Neil in finala de la Masters.

Haide, Neil! Laughing Yeah Yeah



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte neplăcut din partea lor, nici BBC-ul nici Eurosport-ul internațional nu au ochi astăzi pentru cel mai important turneu de puncte din a doua jumătate a anului .. eu îi înțeleg că există mari competiții și în alte sporturi,în special de iarnă, dar acum exagerează !

Cu toate astea finala va fi live pe British Eurosport2 , două dintre link-uri Arrow 1 sau 2

Pentru Mark Selby ziua de astăzi ar putea reprezenta vârful realizărilor sale până în prezent și are toate motivele să o facă, sunt optimist Very Happy

Goooooo Mark Yeah



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Dum 8 Dec 2013, 16:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 15:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri pentru link, Skorpyo. Sper să avem o finală de care să ne aducem aminte cu plăcere, multă vreme de acum încolo. Duminică snookeristică excelentă, tuturor ! Very Happy

Există și un blog live, în ziarul local, The York Evening Press Arrow http://www.yorkpress.co.uk/sport/10863237._/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link pentru BBC2: http://www.filmon.com/tv/bbc-two, comenteaza Ken Doherty si Willy Thorne.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2013, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri pentru link, Bogdan ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul Regatului Unit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 16 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community