Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionul campionilor
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Mie 20 Noi 2013, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit iubitori ai snooker-ului. Dupa cum puteti vedea sunt nou pe forum,desi urmaresc de ce va timp acest forum dabea acum mi-am facut curaj sa postez.Legat de meciul de aseara,stie cineva unde pot sa gasesc statisticile meciului?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Noi 2013, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, MarkSelby ! Smile

Trebuie să fim atenți : mai există, pe forum, un "Mark Selby" și un "Mark.Selby" (ca să nu mai spun că nu sunt deloc sigură la cine se referă numele forumistic de "Mark The Shark" Laughing ). Sper ca măcar avatarurile să nu semene foarte mult între ele fiindcă mă gândesc cu groază la posibilitatea absolut terifiantă a încurcării pronosticurilor Oscue ! Laughing

Nu, n-am văzut încă asemenea statistici, dar sunt convinsă că vor apărea.

______________________

Abumul zilei a doua Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10201682015986630.1073741892.1066660939&type=1&l=c2ab76df73 (până la sfârșitul zilei, se vor mai adăuga fotografii)

______________________

Comentatorii ITV : Clive Everton, Alan McManus & Neal Foulds – o sărbătoare.

______________________

După această finală a grupei, în head to head, Stuart și Judd au ajuns la egalitate în raportul frame-urilor câștigate/pierdute = 38.

______________________

Dacă avem în vedere faptul că acest turneu, Campionul Campionilor, ar putea fi privit ca o altă variantă de Premier League, s-ar putea spune că, în fond, Stuart își apără titlul, situație în care Judd pierde și azi tot la 2, la fel ca în finala mare din 2012.

______________________

Cea de-a doua semifinală a turneului se va disputa între Stuart Bingham și Mark Selby (ziua semifinalelor e sâmbătă).

Deocamdată, prima semifinală nu are contur clar : Ronnie O'Sullivan / Mark Davis / Ding Junhui / Barry Hawkins – Neil Robertson / Martin Gould / Mark Allen / Ali Carter



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 9:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant turneu...nu se acorda puncte, nu??


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu este turneu de puncte (m-am gândit că s-ar putea spune și "clasant"), ci turneu invitațional, destinat câștigătorilor de titluri mari și, în caz că lista acestor campioni e scurtă, tabloul e completat în funcție de clasament.

________________________

Albumul zilei de azi (în curs de completare) Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10201688475068103.1073741893.1066660939&type=1&l=2e3e12c413



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prezența cravatelor în loc de papioane e un aspect interesant. Nu știu de ce, dar pe mine mă duce cu gândul la gangsterii anilor '30 văzuți prin filme. Smile Ținuta arată mai bine oricum, decât cea de "chelneri de terase de vară" de prin turneele PTC.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă ar mai apărea și cu câte o pălărie, asocierea de imagini ar fi încă și mai evidentă. Tacul cel silențios ar putea înlocui (cu dispensă) pistolul... Laughing

______________________________

Streaming :

snookerfan97 a scris:
http://www.filmon.com/tv/itv4


______________________________

Neil tocmai și-a egalat numărul de breakuri 100(+) – adică, 45 – marcate în întreg sezonul trecut.

Depășit : Neil și-a încheiat meciul cu al 46-lea sutar al sezonului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 21 Noi 2013, 17:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a vazut ca la scorul de 3-1 Gould si-a adus aminte de meciul de la campionatul mondial din 2010.Ar fi interesant sa vedem o semifinala Ronnie-Neil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MarkSelby a scris:
S-a vazut ca la scorul de 3-1 Gould si-a adus aminte de meciul de la campionatul mondial din 2010.Ar fi interesant sa vedem o semifinala Ronnie-Neil


Cred ca si-a amintit de mai toate meciurile pe care le-a jucat in ultimele luni si pe care le-a pierdut in decisiv. La ultimele PTC-uri, cel putin, l-am vazut mereu pierzand cu 4-3. Aici a avut si ghinion, ce-i drept...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ati vazut ce a zis allen..ca ali a jucat murdar..nu stiu la ce se refera..imi explica cineva?


Sus
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson a scris:
ati vazut ce a zis allen..ca ali a jucat murdar..nu stiu la ce se refera..imi explica cineva?


edit: am gasit , http://www.youtube.com/watch?v=RxcXd6eNPvE&feature=youtu.be&t=25m12s


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, Mark Allen fiind Mark Allen, a găsit cu cale să spună că adversarul său l-a deranjat în executarea unei lovituri (dacă ar fi existat pe aici niscaiva idioți, le-aș fi atras atenția că, în cursul meciului, Allen a executat mai mult de o singură lovitură). Ali Carter plecase deja, după propria sa conferință de presă, așa că nu și-a putut expune punctul de vedere asupra acuzației, dar englezul n-a dat niciodată dovadă de nesportivitate, în timp ce irlandezul are reputația de a nu ști să facă față înfrângerilor măcar cu maturitate dacă nu și cu eleganță.

Ideea că Ali Carter s-ar fi putut fâțâi pe scaun, ca un puști neastâmpărat, ca să-l facă să scârțâie, cu scopul de a-l scoate pe Mark Allen din concentrare mi se pare ridicolă. Dacă s-o fi auzit vreun scârțâit, sunt sigură că a fost produs involuntar, iar dacă se aduce în arenă mobilă scârțâietoare, ea trebuie imediat înlocuită.

Încă o furtunică într-un păhărel cu apă.

Sorry, cu apiță. Rolling Eyes Laughing

_________________________________

Comenta, adineaori, bășcălios, Ian Burns : "N-ar juca prost Neil ăsta, dar nu le prea are cu breakurile mari !" LOL



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Noi 2013, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tocmai era sa-l faca pe ala mare de tot, pacat ca nu i-a iesit..nice attempt though Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 22 Noi 2013, 1:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil ce meci..frumos de tot turneul.


Sus
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 22 Noi 2013, 1:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzational meci au oferit Neil si Ali, demn de o finala de campionat mondial! un frame decisiv umar la umar, cu rasturnari spectaculoase, nu inteleg cum a ratat Ali bila verde..oricum nu se poate spune cine a fost mai bun! felicitari celor care au stat pana la ora asta, au avut ce vedea !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Noi 2013, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb meci. Ambii jucători merită felicitările cele mai călduroase. Nivel excelent. Brendan Moore a spus că a fost unul dintre cele mai bune meciuri pe care le-a arbitrat vreodată.

Ziua de vineri va stabili cine va fi adversarul lui Neil în prima semifinală. În cea de-a doua semifinală, se întâlnesc Stuart Bingham și Mark Selby.

Din ce în ce mai bun Alan McManus în chip de comentator. Remarcabilă e cunoașterea, desigur, dar încă și mai remarcabile sunt obiectivitatea, discreția și, în general, bunul cel simț.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionul campionilor Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community