Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionul campionilor
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mâine (mă rog, azi, duminică), ITV intră în priză snookeristică înainte cu un sfert de oră de începerea fiecăreia dintre cele două sesiuni ale finalei, cu interviuri pe îndelete, analize de lovituri etc : la ITV, atmosferă foarte primitoare și călduroasă, cu totul altceva decât aerul de "bonjour madame, merci madame", că "time is money" de la multinaționala Eurosport. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 24 Noi 2013, 0:57, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb acest meci ! Notworthy
Ronnie il invinge si pe Neil si demonstreaza inca o data ca este cel mai bun jucator din lume. Dupa revenirea lui Robbo numai Ronnie ar fi putut sa faca un astfel de break in jocul decisiv ! Notworthy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 11:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu un sutar, The Rocket a ''măturat'' masa în decisiv. A pus punct, într-un stil de mare campion, unui meci superb de ''care-pe-care''. Ding în plină formă de joc nu a găsit soluția pentru a-l învinge pe Ronnie, iar aseară Neil, a avut un joc bun, dar a privit din fotoliu frame-ul decisiv.

Nu am reușit să văd prima semifinală, dar și dacă Stuart a fost pe cai mari pînă acum, l-am mai văzut jucînd excelent în trecut pînă a încrucișat tacul cu Ronnie, cînd, învins de propriile emoții, a jucat timorat, fără pretenții la cîștigarea meciului.

Pentru frumusețea jocului aș dori să văd o finală echilibrată, dar am rezerve că așa va fi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu. Meciul de aseara a fost excelent, Neil a jucat foarte bine, dar se vede treaba ca Ronnie e o nuca greu de spart cand e vorba de un premiu asa de mare Laughing , ca veni vorba premiul se pune in clasamentul nou, tinand cont ca este turneu invitational?

Si sa nu uit, sa multumesc pt. linkul asta care merge fabulos si Clarei care ne-a delectat cu pozele frumoase de-a lungul acestor zile Notworthy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma poate ajuta cineva cu un link pentru finala??...Desi e un turneu superb, nu am vazut niciun meci pana acum, am urmarit insa cu mare interes rezultatele...mai ales ca Ronnie a venit cu chef de joc:).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.filmon.com/tv/itv4


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 14:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy
______________________________

Același link valabil tot turneul :

snookerfan97 a scris:
http://www.filmon.com/tv/itv4


______________________________

Albumul zilei a cincea Arrow https://www.facebook.com/monique.limbos/media_set?set=a.10201702473058044.1073741895.1066660939&type=3

______________________________

Dragă Claudia, cu tot dragul, doar că n-am niciun merit : linkul ne-a fost adus de Andrei, iar pozele sunt făcute de Monique Limbos. Very Happy

Te rog să mă scuzi, Zveros, n-am observat că răspunseseși deja. Laughing

______________________________

Finaliștii



______________________________

Traseul spre finală



______________________________

Albumul zilei a șasea Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10201709478313171.1073741896.1066660939&type=1&l=655c921436



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După primele 4 frame-uri, cîte 2 pentru ambii finaliști, remarc cu plăcere atitudinea lui Stuart, ce pare determinat, concentrat, hotărît să facă un meci mare. Anticipam că-l voi vedea iarăși roșind, transpirînd copleșit de emoție, dar se pare că m-am înșelat. Și mă bucur pentru asta!

Sper să avem parte de o seară cît mai lungă de snooker! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos Very Happy !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper că ați rămas pe ITV : Steve Davis și alți minunați & alte minunății de acum mulți ani. Wink Very Happy Lumea are timp pentru snooker.

Acum, la ora 18.40, un Stephen Hendry la vârsta debutului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu gasesc tot timpul linkuri aici
http://www.frombar.com/
e tot preluare de pe itv dar parca merge mai bine



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 24 Noi 2013, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie joaca incalcit, n-are control pe bila alba si desi Stuart ii ofera nenumarate ocazii nu profita. Crying or Very sad Incep sa imi explic cum l-a batut Bingham pe Selby, tot asa break-uri mici, joc fragmentat etc......Te pomenesti ca imi strica seara.... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
legal_snooker



Data înscrierii: 01/Mai/2013
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun 25 Noi 2013, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A castigat Ronnie cu 10-8, la fel de bine cum putea sa si piarda. In final, subiectiv/obiectiv, consider ca a meritat sa castige. Doua lucruri foarte interesante: 1. la finalul meciului cu Robertson, a avut un zambet ceva de genul "inca 100.000 lire" castigate. 2. in timpul meciului cu Bingham s-a vazut o frustrare mare, intrucat era ceva sa piarda acest premiu tocmai impotriva unui adversar pe care era sa-l invinga cu 13-0 cu vreo cateva luni in urma. De asemenea, interesanta faza de la final cand Ronnie a rupt plicul cu "banii" si evident ca nu a gasit nimic.
In rest, bravo Ronnie! bravo Stuart!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui legal_snooker Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 25 Noi 2013, 0:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cât sunt premiile mai mari cu atât crește și motivația lui Ronnie. Smile
A fost un turneu pe care și-a dorit să-l câștige și pare că s-a simțit și bine disputându-l.
Chiar dacă au fost și momente mai slabe de joc, atât Ronnie cât și Stuart au luptat până la capăt într-un meci care a părut să-i solicite destul de mult din punct de vedere al efortului mental.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Lun 25 Noi 2013, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie Very Happy !!...in continuare isi intimideaza adversarii doar prin simpla prezenta...cand vrea sa castige cu adevarat, deobicei ii iese Razz !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionul campionilor Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community