Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Aici e locul potrivit pentru o discuție în contradictoriu?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 5 Dec 2013, 21:50    Titlul subiectului: Aici e locul potrivit pentru o discuție în contradictoriu? Răspunde cu citat (quote)

- Ți-am spus o dată.
- Nu, nu mi-ai spus.

Altfel zis, Monty Python. Trupa formată în 1969 din John Cleese, Michael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam, Graham Chapman, Eddie Izzard, John, Paul, George, Ringo, Mick, Joan, Nana, Ozzy...

GET ON WITH IT!!

Cum spuneam, trupa care a revoluționat comedia britanică, a distrus convenția introducerii, expozițiunii și poantei din scheciul de televiziune, a trimis filosofii pe terenul de fotbal, a resuscitat papagalul norvegian albastru, a dezvăluit metoda de tortură preferată a mafiotului Piranha, și anume sarcasmul, a deplâns nivelul de finanțare pe care guvernul îl acordă metodelor de dezvoltare a unor stiluri de mers aiurea și...

RIGHT, RIGHT, THIS IS RATHER SILLY, SO I AM STOPPING THIS POST!

Savurați aici:


http://www.youtube.com/watch?v=wZgwNutwK0Y

(Un preferat de-ale mele, care nu face parte din momentele cele mai cunoscute.)

Asta pentru că au anunțat o serie de show-uri pe arena O2 din Londra în iulie 2014 și încep să mă gândesc că, la onorabila dumnealor vârstă comună de 357 de ani, ar cam trebui să mă grăbesc.

AND NOW FOR SOMETHING COMPLETELY DIFFERENT...
http://www.youtube.com/watch?v=YPSzPGrazPo


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 14:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atunci e adevărat c-a venit Sfântul Nicolae !... Laughing Laughing Laughing

Mii de mulțumiri, Miss Chigwell - am degustat, doar : savurarea va avea loc ceva mai pe seară, la ceas liniștit & nesnookeristic.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2013, 20:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A venit, a venit , dar și cu un avertisment:
Este extrem de periculos să faci click pe oricare dintre cele două linkuri. Așa am pățit și eu acum patru ani. Un click inocent... Wink două săptămâni mai târziu văzusem tot serialul "Flying Circus", pieptănam netul după documentare și momente rare, fredonam cântecele ireverențioase dimineața spălând ceștile de cafea (Some things in life are bad/They can really make you mad...)
Și asta-i faza I.
Faza a doua se adâncește până la [nemernica lauda de sine] prăfuirea unei sume semnificative din bugetul familial pentru a asista la show-ul Not the Messiah, He's a Very Naughty Boy în Londra în 2009, singurul oratoriu comic din istorie, poate că Haendel chicotește de unul singur pe vreun norișor.


Caveat, zic!

http://www.youtube.com/watch?v=XbI-fDzUJXI

Lecția de latină din "Viața lui Brian". Very Happy Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community