Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Masters-ul ?
Mark Selby
15%
 15%  [ 6 ]
John Higgins
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 6 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
5%
 5%  [ 2 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 22 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 1:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci absolut superb (Selby - Higgins), pe care l-am trait la intensitate maxima. Ce lovitura la bila albastra cu pozitie obtinuta la bila roz, incredibila.
Bravo Mark! In caz ca nu ati vazut ultimul frame al meciului, vi-l recomand din toata inima.

Edit:
Redboy a scris:
L-am votat ieri pe Mark Selby, si dupa meciul de azi, pot spune ca il ador. E un geniu. Smile Nu regret ca am stat pana la ora asta sa urmaresc meciul, chiar daca maine de la 12 am un examen. Cata tarie de caracter. Trebuie neaparat sa gasesc maine ultimul frame pe youtube. L-a scos din sarite pe John cu acel snooker in spatele bilei verzi, care intr-adevar, cum spunea si domnul Bontea, a fost lovitura meciului. Eu as zice momentul cheie al acestei victorii pentru Selby. GG Jester. Very Happy


Nici eu nu puteam sa scriu mai bine Laughing. Si eu as vrea sa revad si de ce nu sa downloadez ultimul frame. Bafta la examen!




Ultima modificare efectuată de către Undergrow la Vin 17 Ian 2014, 1:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 1:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ahh... Da. Am omis lovitura la bila albastra. Genial. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 4:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jocul a fost frumos pentru rasturnarile de scor si pentru anumite lovituri spectaculoase. Dar la capitolul lovituri de siguranta Selby a gresit enorm, iar Higgins nu mai e ce-a fost si probabil acum pe final de cariera i se intoarce tot norocul pe dos ca sa vada si cum e de partea cealalta. Sa nu uitam ca un kick a facut ca balanta sa se incline de partea lui Mark.

Si eu am votat cu el la castigarea trofeului insa a fost dezamagitoare prestatia lui din acest meci. Din momentul in care Ronnie se intreba filosofic pe Twitter daca sa participe la Masters (in stilul caracteristic, no surprise here) am concluzionat ca nu e destul de motivat sa-l castige. Iar Neil sta tot timpul la cotitura (voiam sa scriu ca si "dark horse", dar nu i se potriveste, asa ca ramane "fair horse").


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 8:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frame-ul final : http://www.youtube.com/watch?v=BqUmdIwKcB8 .

Sunt 40 minute... Nu stiu cine o sa aiba timp sa vizioneze, asa ca : snooker-ul in spatele bilei verzi si lovitura la bila albastra cu manta .



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Alex Speed
A super fan


Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 67
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un streaming link cu meciul imi puteti da si mi-e ca pe Eurosport iar nu baga si vreau sa vad si eu neaparat meciul asta cu Ronnie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alex Speed Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

speedy18 a scris:
Un streaming link cu meciul imi puteti da si mi-e ca pe Eurosport iar nu baga si vreau sa vad si eu neaparat meciul asta cu Ronnie.


Acesta este link-ul: http://www.sportlemon.tv/20140117/vv52d928ed534f07.39284296-725707.html



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pare in forma Ronnie
Yeah



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un link de o calitate ceva mai buna de pe BBC2:

http://www.filmon.com/tv/bbc-two


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un nou record stabilit de Ronnie, la capitolul ''Points without reply'' de 556 pct .... what a performance!!! Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am văzut meciul dar aș zice că mai degrabă e un record stabilit de Walden, să nu reușească să facă vreun punct atâta timp.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cate bile a introdus Walden in buzunar in meciul asta?! Ar fi interesant de vazut Very Happy



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a avut o singura bila la mijloc de bagat in ultimul frame .... Ricky Walden, la 5-0 ptr Ronnie, avea procentaj de buzunar de 100% Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu stiu ce sa spun! M-a uimit astazi. A jucat bine si-n primul meci, dar astazi a fost incredibil. Mi-am scuturat capul de cateva ori, sa ma asigur ca vad bine! Sper sa-l tina forma asta, ca noi sa mai vedem asa joc frumos!Notworthy (durata scurta a fost pe placul meu, pt ca am o groaza de treaba) Very Happy Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
a avut o singura bila la mijloc de bagat in ultimul frame .... Ricky Walden, la 5-0 ptr Ronnie, avea procentaj de buzunar de 100% Laughing Laughing Laughing

Din primul joc, cand facuse 38 sau 39 de puncte. Nu a atacat nicio bila de care sa nu fie sigur!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
N-am văzut meciul dar aș zice că mai degrabă e un record stabilit de Walden, să nu reușească să facă vreun punct atâta timp.

Nu avut nici o sansa de la 1-0 pana la 5-0 ,nu a avut nici o bila pe care sa o poata juca, iar Ronnie a inchis de fiecare data dintr-o singura venire.In jocul sase a ratat o rosie la distanta, pentru ca se gandea la break-ul maxim.Ronnie a jucat perfect.


Statisticile aici: https://twitter.com/mics147/status/424189493281705984/photo/1



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 3 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community