Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Masters-ul ?
Mark Selby
15%
 15%  [ 6 ]
John Higgins
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 6 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
5%
 5%  [ 2 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 22 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

detalii scor Walden - O'Sullivan

un break de 38 și încă o bilă roșie pentru Walden în primul frame... atât.

snookerfan97 a scris:

Statisticile aici: https://twitter.com/mics147/status/424189493281705984/photo/1


Într-adevăr, se pare că "vina" aparține lui Ronnie totuși. Așa procentaje n-am mai văzut până acum... 97% la buzunar, 89% la lovituri de distanță, 94% la siguranță... într-adevăr, putea să fie oricine în locul lui Walden, același rezultat ar fi fost.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012


Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Vin 17 Ian 2014, 16:53, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Just wow. Singurul lucru care a lipsit a fost 147-le din ultimul frame, dar epic e folosit in sfarsit corect pentru ce a jucat Ronnie azi.

Mihai, de aia e bine sa nu comentezi daca nu ai vazut meciul pentru ca Walden nu a avut nici o contributie la recordul negativ Wink El spargea, Ronnie baga o bila de la distanta si gata frame-ul. Meciul asta e de pus in rama digitala ca si tablou in casa. Artistic stuff, indeed Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca memoria mea e buna la UK a pierdut tot dupa o victorie cu 6 - 0. Sper ca acum nu fie la fel.Neil e informator de bun când e in forma.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine, bine, retractez ce-am spus, în fața evidențelor. Nu dați cu parul, fani ai lui Ronnie!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei ce au pierdut meciul acum incepe inregistrarea pe Eurosport 2 Ro.

@ronniefan: informator=infiorator? Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca voi fi fan Maguire diseara Laughing



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma uit si eu acum la meci pe Eurosport. Senzational Roonie!!! 8) Imi era dor de o astfel de evolutie. Very Happy Cred ca Dominic Dale s-ar fi bucurat daca Ronnie corecta si recordul pentru cel mai scurt "best of 11". Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Ian 2014, 17:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ohhhh Doamne, ce meci ne-a fost dat să vedem aseară, aș putea zice că a fost .. "all over the place and then some" Rolling Eyes și cu un final de infarct. Sunt de acord cu cele spuse mai devreme de ney, ambii au avut șansele lor, un joc slab la siguranță (Mark pe alocuri dezastruos) și fără ghinionul lui Higgins de la acel kick alta ar fi fost situația. Mi-a plăcut mult remarca ta la adresa scoțianului : Laughing
ney a scris:
..probabil acum pe final de cariera i se intoarce tot norocul pe dos ca sa vada si cum e de partea cealalta


Cât despre meciul de azi nu am cuvinte, jos pălăria Ronnie ! Astăzi putea avea orice adversar, pur și simplu zici că se juca pe calculator. Bine spuneau comentatorii, uneori chiar e atat de bun..Applause

L.E. Așa cum prestația lui Ronnie de mai devreme este de pus în ramă ca fiind snooker la limita perfecțiunii, vă recomand cu încredere să vedeți, dacă nu tot meciul, cel putin frame-ul decisiv al sfertului Selby-Higgins Arrow Frame 11 HD



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Maguire - assassin for hire. Sa vedem daca-i va merge si cu Ronnie caci Neil i-a dat destule sanse.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 0:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a lasat fara aer Maguire in seara asta. Extraordinar! Sper sa continue asa maine , contra lui O'Sullivan.

Putin cam ciudata decizia Michaelei de a nu anunta "miss" la acel snooker, in spatele bilei verde. Imi poate explica cineva de ce? Mi se pare o situatie similara cu ce a facut Verhaas in 2009 la UK, dar de atunci s-a schimbat regulamentul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI, situația a fost explicată în comentariu de dl. Ancuța. Acolo a fost anunțat doar fault pentru că Neil a atins bila verde cu tacul după ce a lovit corect bila alba și a găsit bila obiect, astfel nu a ratat lovitura ci a facut un fault ulterior, o decizie grea judecată corect de Michaela Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 7:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:
RVI, situația a fost explicată în comentariu de dl. Ancuța. Acolo a fost anunțat doar fault pentru că Neil a atins bila verde cu tacul după ce a lovit corect bila alba și a găsit bila obiect, astfel nu a ratat lovitura ci a facut un fault ulterior, o decizie grea judecată corect de Michaela Smile


Nu aveam sonor in acel moment, si nu am auzit nimic. Dar in nici un caz nu a lovit cu tacul bila verde dupa ce a atins bila obiect. A lovit bila alba si tacul i-a scapat putin si a atins si bila verde, aproape instant. Deci chiar nu vad de ce nu ar fi si "miss".

Imi amintesc un trickshot asemanator la biliard, de cand eram copil. Faceam un pariu cu cineva ca pot lovi cu bila alba o alta bila , care se afla in partea cealalta a mesei. Alba avea in fata un baraj de bile, de netrecut. Si loveam bila alba incet, tacul continua miscarea si "facea poteca" printre bile, iar alba continua incet traseul si atingea bila obiect.

Ca sa pun problema altfel, nu neaparat faptul ca nu a spus "miss" m-a intrigat. Ci faptul ca nu a repozitionat bilele. Pentru ca chiar este un paragraf special adaugat in regulament , pentru aceasta situatie, dupa greseala lui Verhaas.
Sub Foul and Miss, la puctul d):
"After the cue-ball has been replaced under this Rule, and the striker fouls any ball, including the cue-ball while preparing to play a stroke, a miss will not be called if a stroke has not been played......

(v) the next player may ask the referee to replace all balls moved to their original position and have the offender play again from there;"

Aici faultul nu a fost facut chiar in timp ce pregatea lovitura, dar situatia este totusi foarte asemanatoare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trei lucruri m-au marcat până acum:
- jocul incredibil de prost al lui Neil
- jocul extraterestru al lui Ronnie, omu' ăsta e incredibil
- puterea de revenire a lui Mark Selby

Sincer ca fan al lui Robertson, mă bucur ca a pierdut cu Maguire, altfel l-ar fi umilit Ronnie, la cum joacă acesta.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-as fi asa sigur, O`Sully are, pe langa talent cu caru, si prostu obicei de a fi inconstant; posibil sa vedem un meci incalcit asta seara cu Maguire, desi sper sa nu fie asa



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 18 Ian 2014, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara tuturor . Dl . Marius Ancuta a zis ca cine prinde Eurosport HD pot sa urmareasca meciul de la ora 21:00 ?

On : Pana acum am vazut cateva meciuri si sunt multumit de prestatia lui Ronnie . Sper sa o tina tot asa . Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 4 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community