Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Masters-ul ?
Mark Selby
15%
 15%  [ 6 ]
John Higgins
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 6 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
5%
 5%  [ 2 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 22 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 14:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie este foarte favorit astazi, este favorit in fata oricui, cand joaca snookerul lui cel mai bun.E adevarat ca a avut unele probleme in fata lui Selby, dar nu e ca si cum Mark l-ar conduce la intalniri directe...cum a spus comentatorul in timpul sfertului de finala Ronnie-Ricky, meciul ar decurge la fel, in acel moment, indiferent pe cine ar avea in fata racheta...fie ca e vorba de locul 1 mondial, sau de un jucator amator.Finala cu Selby va avea alt scenariu, e clar ca nu va fi o umilinta...in principiu Confused Razz ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Il urca pe masa pe Selby Smile N-are nici cea mai mica sansa Mark in acest meci.
Toti adversarii sunt rusinati cand se gandesc ca ei practic acelasi sport/joc cu unul care zici ca loveste bilele cu mana.

Ronnie este fantastic (chiar nu gasesc cuvinte ce pot exprima ce face el in acest moment). Daca ramane concentrat si serios ... Selby nu castiga 3 jocuri, dar sunt sigur ca Ronnie o sa se prosteasca dupa cateva jocuri Very Happy si o sa-i ofere cateva sanse lui Selby.
In primul joc am schimbat sa revad ultimele 2 reprize ale meciului Bute-Pascal, iar cand m-am intors era deja 1-0. Practic in 6 minute a macelarit primul joc.

HAI RONNIE !!! Personal sper sa fie un scor strans pt ca nu sunt fan Ronnie ! si vreau sa vad snooker , dar n-are cum sa se intample asta. Ronnie e ca o bomba cu ceas !! daca a explodat la masa s-a terminat jocul. Momentan a avut 2 explozii de o intensitate mai mica ! asteptam prima explozie concretizata cu un break de peste 100.

@Skorpyo

Nici mie nu mi-a fost dor de tine , dar spre ghinionul tau lui Ronnie i-a fost dor de snooker.

O.Alexandru a scris:


HAHAHAHa.. tu chiar ai dreptate skorpyo.ronie maine o sa piarda in fata lui Selby.
Si pentru voi astia,fanii lui ronie,daca tot sunteti fani asa,stiti cumva daca cunoaste semnificatia cuvantului "hairdresser" si "personal hygiene" punct,bafta

Nu cunoaste, el e mai de la tara, dar se pare ca acolo la tara avea o masa de snooker.
Si pentru voi astia, fanii lui Selby, daca tot sunteti fani asa, stiti cumva daca cunoaste semnificatia expresiei "campion mondial"? poate il ajutati cu un dictionar ! si eventual cu cateva poze pt a exemplifica, poze cu Ronnie ca sunt mai recente.

edit: Selby poate sa schimbe doar un singur lucru in aceasta pauza, sa schimbe sportul Rolling Eyes. N-ai cum cu Ronnie, Mark e un jucator admirabil (chiar daca personal sunt putin enervat de el ca tot ajunge prin finale si le mai si castiga) dar in rest il apreciez !! insa cu Ronnie ai nevoie o lopata ca sa-l bati.

Snooker-ul practicat de Ronnie fabulos !! pur si simplu nu cred ce vad ! zici ca bilele sunt teleghidate catre buzunar.
Pt a se echilibra jocul ! Ronnie trebuie sa plece de la un handicap de minim 50 puncte ! altfel jocul e blitz.




Ultima modificare efectuată Adi4Ebbo la Dum 19 Ian 2014, 16:46, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fabulos!!!! Asa snooker nu am vazut niciodata. Parca nici in meciurile demonstrative nu se vede asa ceva. Ronnie este intr-o sapatamana de gratie!!Duoa ce a aratat nici nu mai conteaza ce va fi. Pentru noi spectatorii, nu mi-asi dori decat sa-l tina cat mai mult un astfel de joc.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Ronnie își permite gesturi de curtoazie la masă înseamnă că-l simte pe Mark slab de tot. Mă așteptam la o replică mai consistentă din partea lui Selby. Din păcate, se pare că The Rocket se dezlănțuie!



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nasol pentru selby e ca ii intra lui ronnie loviturile de distanta si deci poate incepe breakul; asa ca selby nu poate fragmenta jocu si scoate din mana pe ronnie ... sa vedem ce va urma



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IMPECABIL! Notworthy Applause Ce privire avrea Mark, cand a reusit Ronnie bila verde, cred ca asta il va motiva mai mult dupa pauza. Laughing

Hai Ronnie, cu perciunii tai albiti si oarecum neingrijiti, castiga tu Masters-ul si ai toata recunostinta mea! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb gestul lui Ronnie din jocul 4...cine a vazut meciul, stie la ce ma refer Smile Very Happy ...iar despre jocul campionului mondial, mi-e greu sa gasesc descrierea potrivita, este cu o clasa peste toti ceilalti, fara discutie!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi numai Ronnie poate sa il învingă pe Ronnie.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti cumva cat este premiul pt un maxim? cred ca daca mai continua asa o sa incerce si maximul pt ca nu mai are presiune.

Mark pare speriat si uimit de jocul lui O'Sullivan, daca nu exista pauza si se juca non-stop cred ca se termina 0-10 fara probleme. Poate la pauza sa schimbe ceva , dar nu cred.

Ronnie pare de pe alta planeta ... are un chef nebun de joc !!


Doar Peter l-ar putea bate in acest moment LOL Mr. Green

@Bleic

Acum vad semnatura ta Embarassed

edit:

Multumim pentru statistica primei reprize Smile. La procentajele respective cred ca ar avea probleme si pe aici prin Romania. 14% lovituri de distanta?

Acestui joc doar un 147 ii lipseste ! sper ca Ronnie sa se axeze pe el dupa ce mai castiga 2-3 jocuri si isi asigura trofeul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:

Doar Peter l-ar putea bate in acest moment LOL Mr. Green


Ai dreptate, cum nu m-am gandit la asta! Chemati-l repede pe Peter! LOL



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este știută puterea mentală și combativă a lui Selby, dar Ronnie practică un snooker fantastic, pe măsura renumelui său.

Sper să nu se rupă echilibrul finalei, să vedem și replica lui Mark. Este greu, însă, atunci cînd Ronnie joacă la un alt nivel, poți doar să-l privești fascinat!

Go, Magic Rocket!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie practic face un antrenament cu public , iar Selby aghiotantul care trebuie sa sparga pachetul !! L-a simtit ca e slab si acum se distreaza cu el.

Lovitura de la bila verde a fost Shocked. N-am vazut in viata mea asa ceva !! practic nu-mi pot explica cum o persoana poate sa jaoce snooker in acest mod.

Sigur Ronnie este om? Shocked

Eu astept 147-le, cred ca Selby trebuie sa fragmenteze si mai mult meciu, sa-si acorde timp pt a lovi , sa duca lovitura la peste 1 minut pentru a incerca sa-l scoata de pe axa pe O'Sullivan.

Hai Ronnie !! vrem 147 Twisted Evil Twisted Evil

edit: 5-1 ! Bravo Mark.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce tralala.

N-am vazut meciul de la inceput, dar dupa ce vad acum... In locul lui Selby as gandi: "Cine e O'Sullivan asta? E de pe alta planeta? Adica eu joc chiar bine... Da' ce joaca el... I mean... Hello? N-ar trebui sa joace intr-o liga separata, una doar pentru el?"

Prin asta nu vreau sa dau apa la moara fanilor lui. Laughing Si nici o fana a arogantei aferente nu sunt. Si cred ca exagerez just a little.

Dar in ceea ce priveste jocul lui Ronnie... Chiar cred ca sunt de prisos cuvintele.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca si Walden se bucura acum, daca-l distruge Ronnie pe Selby in halu asta (numaru 2 in top parca), acel 6-0 o sa para chiar firesc



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community