Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Masters-ul ?
Mark Selby
15%
 15%  [ 6 ]
John Higgins
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 6 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
5%
 5%  [ 2 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 22 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hunt3r a scris:
Superb gestul lui Ronnie din jocul 4...cine a vazut meciul, stie la ce ma refer Smile


Nu am vazut prima repriza, as fi curios sa stiu despre ce e vorba. Smile

Apropo de gesturi fair-play, mi s-a parut mie sau Selby a facut un fault in stilul lui Marco Fu la bila albastra in ultimul joc? Rolling Eyes Laughing Nu ca n-as avea incredere in Paul Collier, pentru ca sunt sigur ca galezul era foarte atent, dar de la televizor asa a parut. Confused

Legat de meci, sau mai bine zis de cele 4 jocuri pe care le-am prins, pot spune doar ca sunt incantat de Ronnie. Nu neaparat de joc, pentru ca au fost si cateva ratari, ci de atitudinea sa la masa. Applause Jocul 7, castigat prin repozitionarea bilei negre a fost fantastic din acest punct de vedere. Very Happy Un alt amanunt, care poate parea neimportant, dar mie imi spune multe despre determinarea cu care joaca astazi: l-am vazut cerand de 2 sau de 3 ori stergerea bilei albe. De obicei el nu facea asta nici dupa cel mai mare kick posibil. Laughing

Despre sesiunea a doua nu vreau sa vorbesc deocamdata, nu pot sa fac precum unii fani ai lui Selby care ne anuntau cum va fi zdrobit Ronnie astazi. Mr. Green Vom vedea ce va fi... GO RONNIE! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu cred ca selby e genu de om care sa faca fault si sa nu spuna; chiar daca a atins cu sacoul bila, clar n-avea cum sa-si dea seama



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 19:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In jocul 4, Selby dezvolta un break ce arata promitator, avea o masa accesibila.Cineva din public i-a aplaudat ironic mai multe lovituri reusite, in dezvoltarea breakului, lovituri simple; la un moment dat a facut o pauza pt. a se regasi, s-a vazut ca era putin intimidat de ceea ce se intamplase, a fost un gest de prost gust facut de acel spectator...apoi a ratat o bila foarte usoara, cu mult, pt. ca nu a reusit sa depaseasca momentul.Ronnie a venit la masa, avea cel putin 2 variante de atac, nu ceva foarte usor, pozitii de semi-distanta(la cat de in forma este Ronnie, cu siguranta ar fi reusit sa puncteze), dar a jucat la siguranta.

A fost un gest subtil, nu s-a insistat pe acest moment foarte mult, toti s-au purtat ca si cum totul ar fi fost normal...atat jucatorii, cat si publicul...astfel s-a trecut si peste nesimtirea spectatorului mai usor Smile .Cadoul oferit de Ronnie, a fost facut din respect pt. joc, cat si pt. adversar(cum bine preciza comentatorul), nu pt. a face parada, nu pt. aplauze Smile ...cu atat mai impresionant!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Când zis hai că poate un 3-1... vine 4-0. Când zic... hai poate un 5-3... Ronnie ia jocul la bila neagră și apoi scorul se duce la 7-1...

Vă zic eu ce s-a întâmplat. Ronnie a semnat pacul cu necuratul! Ca să-l ajungă și să-l surclaseze pe Hendry. Mai ratează din când în când ca să nu vă prindeți!!! Aveți grijă... Masoneria și Ocultele veghează asupra lui! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

P.S. Eu n-aș mai putea să fiu fanul lui Ronnie în aceste condiții... Rolling Eyes



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
cred ca si Walden se bucura acum, daca-l distruge Ronnie pe Selby in halu asta (numaru 2 in top parca), acel 6-0 o sa para chiar firesc


Poate și Shaun se bucură, gîndind că simte și Mark cum este să nu ai soluție pentru a demonta jocul adversarului, fiind nevoit să privești neputincios din fotoliu evoluția de zile mari a celuilalt! Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL. N-am urmarit meciul de azi, dar chiar nu ma asteptam la o astfel de umilinta. O fi maestrul revenirilor Selby, dar este imposibil de data aceasta. Very Happy Nu l-am vazut evoluand pe Ronnie in acest turneu (n-am avut cand), dar imi voi arunca un ochi in sesiunea de seara.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca Selby sa aiba o sansa in aceasta sesiune trebuie sa-i rupa tacul , dar la cat de bun e Ronnie il bate si cu o coada de matura. Mai e o varianta... sa-i dea sa bea , dar nici asa nu e sigur.

Pur si simplu la acest turneu Ronnie nu putea sa fie batut de nimeni. Problema nu e ca Mark a jucat slab sau ca Mark e un jucator slab !! Problema e ca O'Sullivan e prea bun, cand joaca serios si e concentrat n-are cum sa piarda, e din alta liga (cum zicea cineva mai sus).
Daca isi mentine forma si se tine de treaba ... nu vad cum cineva l-ar putea bate la CM in urmatorii 2-4 ani.

edit: ce baiat bun e Ronnie Smile incredibile ratarile din acest joc Smile ai spune ca sunt intentionate (personal... cred ca Ronnie s-a jucat putin)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

10-9 Mark Selby, anyone? Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte serios, intru în FanClub dacă reușește Selby performanța aceasta!

LE: M-am răzgîndit, îmi voi face o cruce mare, îmi scuip în sîn ca babele și spun: Ptiu, drace! Ce masonerie, însuși Necuratul în persoană ar face posibilă răsturnarea situației! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
Bleic a scris:
cred ca si Walden se bucura acum, daca-l distruge Ronnie pe Selby in halu asta (numaru 2 in top parca), acel 6-0 o sa para chiar firesc


Poate și Shaun se bucură, gîndind că simte și Mark cum este să nu ai soluție pentru a demonta jocul adversarului, fiind nevoit să privești neputincios din fotoliu evoluția de zile mari a celuilalt! Twisted Evil


Whole planet is rejoicing ! Whoop Whoop ! Laughing Laughing Laughing

Zip-a-dee-do-dah zip-a-dee-ay looks like it is O'Sullivan's day ! Laughing Laughing

Bravo, Ronnie !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zâmbetul lui Ronnie cu trofeul ridicat face toti banii.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... și Smile







_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 19 Ian 2014, 23:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 19 Ian 2014, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Majoreta Party A jucat bine, are umor(desi cred ca i-a trecut serios prin cap revenirea trecuta a lui Mark) si are doi copii superbi, deci ingredientele unui mare campion. Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Ian 2014, 0:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasă victorie pentru Ronnie ! Applause

Imediat după meci, Selbs și-a schimbat poza de pe FB cu asta :



Dacă d-lui Jester îi arde de glume chiar și într-un asemenea moment înseamnă că stă bine cu moralul. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 7 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community