Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Mastersul german
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Judd Trump
47%
 47%  [ 9 ]
Rod Lawler
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Dec 2013, 4:25    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Creștere substanțială mai ales a premiului destinat campionului. În altă ordine de idei, să nu uităm că la Berlin s-a făcut unul dintre primii pași în direcția aducerii celor din frunte în lupta directă cu cei din coadă. Cea mai bună dovadă că formula funcționează și că, indiferent de condiții, caimacul tot se ridică la suprafață, tocmai am avut-o la York, unde finala a fost disputată între Numărul 1 și Numărul 2 din clasamentul mondial. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 1 Feb 2014, 16:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Mar 10 Dec 2013, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevărat. Inițial mi-am dat cu părerea, că din cauza asta, se poate întâmpla fenomenul de a avea o finală, nu știu, locul 75 vs 41, dar după cum spuneai și tu, lucrul acesta s-a infirmat, și în condițiile date, am avut o finală chiar mai echilibrată din punctul de vedere al clasamentului față de obicei. Așteptăm cu interes următoarele turnee de puncte respectiv The Masters să vedem "randamentul" dat de noul format.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar 10 Dec 2013, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Masters-ul este un turneu invitational, nu se acorda puncte in clasamentul general, dar se dau foarte multi bani Smile Asa ca o sa avem un turneu foarte strans si echilibrat.

P.S Bani care o sa conteze din sezonul competitional urmator daca intra in vigoare clasamentu premilor incasate in bani de fiecare jucator



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013


Ultima modificare efectuată Ciprian(Ding) la Mie 11 Dec 2013, 16:15, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 1:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare? Dupa parerea mea .... asta ar fi o mare aiureala. Ceilalti jucatori ar avea din start un dezavantaj de minim 16 mii de lire. Poate din sezonul viitor o sa fie "calificari" si pt Masters pt ca altfel ceilalti jucatori ar fi foarte dezavantajati.

Oricum nu-mi dau seama cum o sa se rezolve cu banii de la competitiile ce nu se desfasoara in regat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar asa, mi se pare nedrept si mie daca aceste castiguri de la Masters se vor adauga la totalul de la sfarsitul sezonului. Oricum e bataie mare pe ultimele locuri din acest clasament, tot timpul se schimba ocupantii, mai ales daca ajung in optimile/sferturile unui turneu important (cum a facut Morris recent Razz).

Poate stie Clara mai multe in ce priveste castigurile de la Masters, nu ar trebui sa conteze in clasament...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Live feeds:

Masa 1: http://www.sportlemon.tv/20131211/vv52a818a9272a35.07532691-703017.html

Masa 2: http://www.sportlemon.tv/20131211/vv52a8191d533707.99845925-703019.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 13:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se intimpla cu R Milkins ? ,dupa ce l-a batut Ronnie cu 6-0 ,acum este aproape sa piarda cu 5 -0 Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În clasamentul pe bază de premii, Mastersul nu intră la socoteală : se iau în calcul numai turneele de puncte.

_________________________

Mulțumiri pentru link-uri, Ney !

_________________________

Dechawat Poomjaeng a devenit autorul celui de-al 101-lea break maxim ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dechawat Poomjaeng a devenit autorul celui de-al 101-lea break maxim !


Fenomenal omul asta! Cand joaca la Campionatul Mondial si ajunge in optimi, cand este eliminat in primele runde la un alt turneu, iar acum face un 147... . Nu stiu ce sa mai cred despre el. Este un personaj aparte. A fost televizat meciul? Sunt curios cum s-a bucurat cand a incheiat break-ul Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil s-a aplaudat singur Razz Razz Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ciprian(Ding) a scris:
Masters-ul este un turneu invitational, nu se acorda puncte in clasamentul general, dar se dau foarte multi bani Smile Asa ca o sa avem un turneu foarte strans si echilibrat.


Da, știu că este un turneu invitațional, am făcut două categorii în comentariul meu "turnee de puncte respectiv The Masters", nu era cuvântul cel mai potrivit. În fine am adăugat asta să nu mai apară vreo neîntelegere...
ON: Interesant rezultatul lui Milkins, să piardă cu 5-0, se vede că incă îl frământă înfrângerea cu Ronnie
Felicitări Poomjaeng pentru break-ul de 147.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dechawat a anunțat înainte de începerea frame-ului că are chef să facă un break maxim. Am aflat că face câte cel puțin unul în fiecare meci de antrenament, literalmente când vrea (mușchii lui Wink ). Există unii care spun, acru, că thailandezul ar face breakuri maxime chiar dacă ar executa toate loviturile cu sprijinul, sau dacă ar avea o mână legată la spate. Lume invidioasă... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atunci dacă a anunțat chiar înaintea începerii jocului, omu' chiar e talentat, nu știu cați jucători din Top16 pot să-și propună și ar fi în stare să riște pierderea jocului - e un risc până la urmă și chiar poți pierde jocului foarte ușor - doar pentru "nebunia" de moment. Jos pălăria pentru el, plus, mai este si foarte carismatic.

Citat:
Probabil s-a aplaudat singur Smile Smile Smile

Excepțională remarcă, m-am amuzat teribil Smile Smile Very Happy LOL



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu pot sa cred? circarul de Poomjaeng a reusit un 147?

Dumnezeule Mare !! Excelent !! Bravo Party Party


edit: Imi cer scuze , dar am crezut ca glumiti.... insa acum am verificat si este adevarat Shocked

Aveti cuvantul meu de onoare ca inca sunt socat de aceasta veste. Cum sa faca Poomjaeng un 147? Cred ca Zak si arbitrul au fost hipnotizati de thailandez... iar acesta isi muta bilele cu mana Laughing

huh... imi trebuie timp sa-mi revin. La cat de socat sunt... nici o victorie a lui Ebdon (ce in acest moment pare imposibila) nu ar mai avea un efect de soc asupra mea Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Dec 2013, 23:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze pentru off topic : grație (ca s-o iau în ordinea cronologică a postării) lui Skorpyo și lui Vallentin, avem aici înregistrările breakurilor maxime ale lui Mark Selby & Judd Trump (cele mai recente, că nu vreau să spun "ultimele" ! Wink ).

"Aici" însemnând, de fapt, "acolo" Wink : la Lista breakurilor maxime etc Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=7849#7849

Mulțumirile noastre lui Skorpyo și lui Vallentin ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Mastersul german Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community