Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Mastersul german
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Judd Trump
47%
 47%  [ 9 ]
Rod Lawler
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am vazut si eu secventele... Ronnie a jucat la "misto" Nu se pune problema de aranjament cu pariurile pt ca nu e nebun sa-si riste viitorul pt cateva mii. Daca era vorba de un jucator mai "sarac" ....

Oricum sunt dezamagit de atitudinea lui.. practic reusit sa se faca de ras si sa umileasca si adversarul (nu cred ca thailandezul se simtea foarte bine cand era luat in "gluma" de Rornnie... chiar daca a castigat).
Cand a fost serios si concentrat doar pe joc... nu il putea bate nimeni si nici acum nu cred ca exista jucator care sa-l bata daca joaca serios. Trebuie sa-l intelegem.. e final de an Laughing Eu i-as da o amenda de cateva zeci de mii ! Se supara doar atunci cand e ars la bani.

(N-as paria in viata mea pe o cota mai mica de 1.15 ... nici daca adversar as fi eu in fata lui Ronnie. Decat sa bagi 10 meciuri cu cota 1.05 ... mai bine bagi 3 cu cota 1.50.)

edit: am o intrebare. La aceste meciuri de calificare poate asista publicul?




Ultima modificare efectuată Adi4Ebbo la Vin 13 Dec 2013, 16:23, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Intrarea e liberă.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 13 Dec 2013, 16:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc de raspuns.... Clara, care este parerea despre "evolutia" lui Ronnie? sau mai bine zis despre atitudinea lui.


edit: Smile e o lectie primita de nemti ! Daca il vor pe Ronnie ... trebuie sa-l plateasca in plus. Le era asa greu sa vorbeasca cu o companie de acolo sa-i dea ceva pentru a fi siguri ca il au? Laughing Ar fi interesant sa aflam parerile celorlalti jucatori (mai a les a lui sTrump) Rolling Eyes




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Vin 13 Dec 2013, 16:39, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceilalți jucători și, în general, germanii (ale căror opinii am apucat să le aflu) cam tună & fulgeră și nu se tem să se arate suspicioși, pentru că sunt dezamăgiți. Se consideră că dacă ar fi spus că are nevoie de o (nouă) pauză, fanii ar fi înțeles, dar așa, par a crede că nu au fost tratați cu respectul cuvenit.

Eu nu cred că e vorba de ceva ilegal, mai ales pe motive de bani. Ronnie a fost pur & simplu Ronnie, adică previzibil de imprevizibil. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce naiba? de ce joaca acum carter si ebdon ? Shocked Shocked


Sus
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 13 Dec 2013, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt calificarile pentru Haikou Laughing cele pentru mastersul german s-au incheiat aseara Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 6:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

abia astept acest turneu... prima sansa sa-l vad pe Ebdon (chiar daca o sa fie facut praf de Alan McManus)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi... la fiecare turneu aceeași placă? Mai schimbă jingle-ul cu "Ebdon făcut praf de Ixulescu" Devine monoton. Propuneri:

- "Baftă lui Ebdon"
- "Îi doresc succes lui Ebdon, deși nu prea-l văd în formă"
- "Go Ebdon!"

și dacă tot ești sceptic, deși eu am mai spus-o, e doar stilul tău ciudat de a-l susține (vorba lui Emerich Jenei - "nu-mi fac iluzii, ca să n-am deziluzii"), poți alterna cu:

" Hai Peter, arată că nu ești cel mai varză jucător din Main Tour!"



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 13:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai varza nu are cum sa fie, titlul e adjudecat de ceva vreme de Neil Robertson. Peter e mai degraba cartof.

PS Criteriul este reprezentat bineinteles de podoaba capilara Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 29 Ian 2014, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incredibil ce surprize Shocked Carter , dar mai ales FU au fost eliminati Embarassed

Ma uit pe tabloul meciurilor din sesiunea de seara si vad ca sunt peste 6 meciuri programate la aceeasi ora. Stiti cumva cate mese de joc sunt disponibilie? si cate sunt si televizate?

Judecand dupa importanta numelor.... meciul lui Ebdon ar fi al 3-lea ca importanta (poate il baga la o masa televizata si gasesc un stream).


@Mihai

Ms de propuneri (intr-adevar a devenit uzata , dar e foarte bine ancorata in realitate)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 29 Ian 2014, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
incredibil ce surprize Shocked Carter , dar mai ales FU au fost eliminati Embarassed

Ma uit pe tabloul meciurilor din sesiunea de seara si vad ca sunt peste 6 meciuri programate la aceeasi ora. Stiti cumva cate mese de joc sunt disponibilie? si cate sunt si televizate?

Judecand dupa importanta numelor.... meciul lui Ebdon ar fi al 3-lea ca importanta (poate il baga la o masa televizata si gasesc un stream).


@Mihai

Ms de propuneri (intr-adevar a devenit uzata , dar e foarte bine ancorata in realitate)


In total sunt 8 mese. Doar masa 1 este televizata.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 29 Ian 2014, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dr.Killjoy a scris:
Adi4Ebbo a scris:
incredibil ce surprize Shocked Carter , dar mai ales FU au fost eliminati Embarassed

Ma uit pe tabloul meciurilor din sesiunea de seara si vad ca sunt peste 6 meciuri programate la aceeasi ora. Stiti cumva cate mese de joc sunt disponibilie? si cate sunt si televizate?

Judecand dupa importanta numelor.... meciul lui Ebdon ar fi al 3-lea ca importanta (poate il baga la o masa televizata si gasesc un stream).


@Mihai

Ms de propuneri (intr-adevar a devenit uzata , dar e foarte bine ancorata in realitate)


In total sunt 8 mese. Doar masa 1 este televizata.

Nici aia televizata. Stie cineva la ce masa joaca Ebdon si daca exista un stream?

edit: nu mai conteaza, meciul e terminat. super rezultat pt Ebdon Rolling Eyes Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Ian 2014, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hei, ce s-a intamplat cu meciul Harold - King, a disparut pur si simplu de pe livescore-ul worldsnooker. Era 3-2 pt Harold, ia in frame-ul 6 conducea King cu 30 si ceva de puncte.

Edit: A revenit... .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
JuddTfan
A super fan


Data înscrierii: 04/Mai/2013
Mesaje: 80

MesajTrimis: Joi 30 Ian 2014, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Știe cineva ce meci va transmite Eurosport in seara asta ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Australian Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui JuddTfan Trimite mesaj privat
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Joi 30 Ian 2014, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy - Stevens


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Mastersul german Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community