Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul Chinei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
Neil Robertson
8%
 8%  [ 2 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
8%
 8%  [ 2 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
50%
 50%  [ 12 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Mike Dunn
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
33%
 33%  [ 8 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
Luci



Data înscrierii: 02/Apr/2014
Mesaje: 3
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 9:12    Titlul subiectului: Comentatori si comentariile lor Răspunde cu citat (quote)

De obicei imi face placere sa-i ascult pe domnii Marius Ancuta si Daniel Bontea comentand meciurile de snooker, mai ales atunci cand cei doi comenteaza impreuna. Ei doi au capacitatea de a prezenta cele intamplate si cele ce vor urma sa se intample intr-o acuratete aproape totala, 90-95%, predictia loviturilor, ceea ce va urma sa faca jucatorul etc. Ieri dimineata am avut parte de un comentariu realizat de un domn al carui nume din pacate nu-l retin, este vorba de meciul dintre Ding Junhui si John Asley, comentariul a fost la un nivel ridicat, se simte ca este un comentator foarte bun, nu a stiut sa comenteze la fel de bine ca si clasicii comentatori romani ai snookerului transmis de Eurosport, insa totusi i-as acorda o nota pozitiva si mi-a facut placere sa-l ascult. Insa azi dimineata, la meciul dintre Neil Robertson si Mark Williams revine acest domn pe care-l mai auzisem si cu alte ocazii comentand anumite partide de snooker si niciodata nu mi-a facut placere sa il ascult, motivul este unul foarte simplu, nu stie sa comenteze, si la ce ma refer aici va si spun, spune tot timpul ceea ce deja vedem si noi, ceea ce deja se intampla, iar ideile lui, ceea ce crede el ca va urma sa faca jucatorii de la masa de obicei nu este asa, jucatorii urmeaza sa faca altceva decat ceea ce a prezis acest comentator, si ce e mai nasol, ca cel putin eu, dar cred ca nu numai eu si putem spune noi, telespectatorii care urmarim in permanenta meciurile de snooker deja cunoastem foarte bine ceea ce trebuie sa faca un jucator de snooker si deja stim ce va urma sa faca jucatorul de la masa, insa comentatorul ne spune altceva decat ceea ce noi vedem si stim ca va face jucatorul. Eu cred ca nu avem nevoie de un comentator care sa ne spuna cand jucatorul ataca bila albastra la buzunarul din mijloc stanga al mesei, avem nevoie de un comentator care sa stie sa ne prezica "mutarile" jucatorilor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Luci Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 9:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt socat Shocked Shocked Shocked fara gluma !!! Cred ca sTrump a stat toata noaptea/ziua cu.... iar la ora jocului nu a mai putut sa tina tacul in mana.

La ora actuala este imposibil ca Ebdon sa castige un meci cu un jucator din top 32!! mai ales cu Judd sTrump. Stirile primite in aceasta dimineata m-au socat.


Eu cred ca doar un noroc fantastic si o conjunctura de moment (fetele si alte activitati ale lui Judd) au facut ca Ebdon sa castige.

Mai are sens sa va spun ca meciul urmator o sa piarda categoric? Indiferent cu cine joaca (Selt/Carter) nu are nici cea mai mica sansa. De obicei dupa o asemenea surpriza apare relaxarea, iar Ebdon nu a dat dovada de constanta in ultima perioada (3-5 ani). Sper totusi sa fie la o ora accesibila, am crezut ca e o gluma cand Ciprian a postat ora 4:30. Macar sa castige 1 joc ca sa nu se faca de ras (e maestru aici).



@Luci

Cel care comenteaza meciul dintre Neil-Mark, este Costin Gheorghe, iar celalalt este Sorin Niculescu.

In opinia mea, aman2 sunt diletanti.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 10:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Notabile victoriile lui Luca Brecel de pana acum Smile !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 11:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bercel daca are norocul sa scape de Dott, poate sa ajunga in sferturi fara probleme. Il vad favorit intr-un posibil meci pt semi-finala cu Yu Delu.

Deja avem 2 englezi in semi-finale Smile


Foarte frumoasa revenirea lui Mark, dar meciul a fost slab dpdv calitativ. Personal vad o finala Neil- Selby/Higgins, dar mai e un Murphy si un FU care pot face surpriza. As vrea tare mult ca Jimmy sa treaca mai departe, dar o sa-i fie greu cu Selby Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar unde este chinezoaica mea favorita,Ivy ?
Sunt foarte suparat ca nu o vad....



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wink




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, Jimmy e in optimi! Very Happy Bravo! Applause Tare as vrea sa treaca mai departe, desi va fi extrem de greu. Rolling Eyes Laughing Ma bucur ca e in forma, poate il vedem si la Crucible, cu putin noroc. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 15:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, să fie ăsta anul în care câștigă Jimmy White campionatul mondial. Are cale liberă acum, Hendry s-a retras, nu-i mai poate sta în cale.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aaaaaaa,
Sarut mana Clara,multumesc frumos pentru poza cu Ivy.
Dar din 2012 ???
Hmmm...

Inca o data multumesc frumos.

Notworthy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot sa cred Sad se stie cumva ce meciuri o sa fie televizate in sesiunea de dimineata?

Dupa cum vad eu meciurile, Ebdon nu o sa fie televizat. Este obligatoriu ca Neil si Yu sa fie la prima masa, iar Murphy si Ricky sa fie la a 2-a

Exista cumva stream pt celelalte doua? off sunt foarte dezamagit, era ultima sansa in acest sezon sa-l vad, maine pierde, iar la CM nu ajunge Crying or Very sad Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact, sunt televizate meciurile lui Neil & Shaun, iar în a doua sesiune, cele ale lui Ding & Jimmy.

Cu streaming-ul pot fi probleme așa cum s-a întâmplat și azi, fiindcă, la Complexul sportiv etc conexiunea la internet e conopidă (păi da, adică de ce s-ar spune numai "varză" ?!...). Laughing

Consolare :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 2 Apr 2014, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant, mâine este un duel între Ali Carter și Peter Ebdon - un fel de Anakin Skywalker vs. Obi Wan. Să sperăm că nu se lasă cu scânteile din film.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 3 Apr 2014, 8:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce poza Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Clara, inteleg ce spui de stream-uri, dar exista camere si la celelalte doua ce transmit pe stream? Nici nu-mi fac probleme, Ebdon pierde 5-1


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 3 Apr 2014, 11:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Hai, să fie ăsta anul în care câștigă Jimmy White campionatul mondial. Are cale liberă acum, Hendry s-a retras, nu-i mai poate sta în cale.


LOL



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Apr 2014, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Clara, inteleg ce spui de stream-uri, dar exista camere si la celelalte doua ce transmit pe stream? Nici nu-mi fac probleme, Ebdon pierde 5-1


După câte știu eu, nu, nu există.
Scorul sugerat de tine nu mai e posibil. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul Chinei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community