Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul galez
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul galez ?
Joel Walker
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
22%
 22%  [ 7 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
70%
 70%  [ 22 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
3%
 3%  [ 1 ]
Marco Fu
3%
 3%  [ 1 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 31

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Feb 2014, 0:15    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Toți cei 128 la linia de start. Programul pare ceva mai aerisit decât la Mastersul german, dar ritmul este totuși alert.

În ciuda faptului că premiile continuă să crească precum și a faptului că istoria sa este demnă de tot respectul, turneul rămâne "ruda săracă" a altor evenimente mai simandicoase din circuitul profesionist : arena tradițională e peste mână și destul de necăjită, acoperirea TV (ca întotdeauna, BBC Țara Galilor) e și ea mai modestă, iar formatul mai redus best of 7 nu ascunde dorința oarecum disperată a organizatorilor de a păstra în calendarul competițional singurul turneu brit din afara Angliei, după ce atât Irlanda cât și Scoția au ieșit din joc.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 27 Feb 2014, 23:30, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Feb 2014, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.frombar.com/

Masa 1 Arrow http://www.sportlemon.tv/20140219/vv53043271dd9a77.76312010-751900.html

Masa 2 Arrow http://www.sportlemon.tv/20140219/vv530487fb1c1251.33940049-752012.html

Album Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202275781590399.1073741934.1066660939&type=1&l=edca63ab04





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 19 Feb 2014, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din păcate, ”văd că nu văd”... Sad A găsit cineva vreun live streaming care să meargă pentru masa la care joacă Ronnie?

Edit: Acum merge. Cine vrea sa urmărească meciul să folosească link-ul de mai sus. Very Happy



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 20 Feb 2014, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ce masa este programat meciul lui Peter (sper sa fie televizata) Very Happy

edit: din fericire sau din pacate am aflat si am si gasit un stream , dar sunt deamagit de ebdon. In cearca lovituri cu mana cand conduce .... oricum jocul lui Hang e penibil , rar mi-a fost dat sa vad pe cineva mai penibil ca acest chinez.

Principalul lui obiectiv nu e ca dupa o bila rosie sa aiba pozitie la una colorata, el se ghideaza bag o rosie si dupa sa vedem ... daca nu am noroc atunci joc snooker ca un "profesionist" dupa bila verde.

Rezultatul e stiut deja, Ebdon pierde. imi lasa senzatia ca joaca mai mult la trecerea timpului. Nu se concentreaza, ataca fiecare lovitura. Probabil ca nu-i place acest nou format al evenimentelor.

Hang e incredibil... ataca fara sa tina cont de urmatoarea lovitura si culmea ca dupa un carambol cu 3 bile ramane la o bila colorata intr-o pozitie ce-i asigura si urmatoarae bila rosie. N-am vazut in viata mea un jucator cu un stil de joc mai enervant ca acest Hang.

edit2: s-a terminat 4-0 pt chinez Shocked Nici n-am cuvinte sa-mi exprim parerea faa de acest Hang. La 3-0 ataca bila galbena la buzunarul galben dar dupa ce rateaza si ce loveste 3 mante !! bila ajunge in buzunarul superior stang , iar bila alba ramane in pozitie perfecta.

Oricum si jocul lui Peter a fost la fel de penibil. Sa conduci 3 jocuri cu minim 50 puncte si sa le pierzi pt ca nu vrei sa joci la siguranta insemna ca iti meriti soarta. Mi-am stricat o ziua ....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 22 Feb 2014, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Duminică, 23 februarie - nu sunt meciuri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Feb 2014, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bunicele meciurile de ieri, să vedem ce urmează..

De ce nu a fost păstrată și a doua masă televizată ca în prima rundă ? Confused



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mie 26 Feb 2014, 8:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson-Williams...un meci ft. interesant, care se disputa mult prea repede, din cauza pozitiei slabe in clasament, a galezului.Sper la o victorie a jucatorului gazda Very Happy !!


BRAVO MARK!!!




Ultima modificare efectuată de către hunt3r la Mie 26 Feb 2014, 18:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mie 26 Feb 2014, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa avem 2 mese televizate in fazele finale ale competitiei?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Feb 2014, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa ar trebui, dar în special despre sferturi ar fi vorba, fiindcă doar două dintre ele se dispută în același timp (vineri, în sesiunea de seară). Semifinalele se joacă separat, una în sesiunea de după-amiază, cealaltă, în sesiunea de seară.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Mie 26 Feb 2014, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelenta inchiderea lui Williams.Dupa scor presupun ca Selby a jucat destul de bine comparativ cu celelalte 2 meciuri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 27 Feb 2014, 6:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti cumva ce meci transmite Eurosport astazi , de la 15:00?

Eu sper sa avem Higgins-Trump, dar ma gandesc ca e sansa mai mare sa fie O'Sullivan-Walden.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Feb 2014, 8:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salve,

Din cate vad eu, e posibil sa fie amandoua, pentru ca Higgins o sa joace dupa Ronnie. Ronnie e de la 15.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Feb 2014, 10:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, se transmit ambele RVI. Vom putea urmării 4 din cele 8 meciuri astăzi, Selby-Carter la 12.30, Wallden-O'Sullivan la 15.00, Trump-Higgins imediat după, iar de la 21.00 Williams-Fu. Cred că se trece la așezarea cu două mese în arenă Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 27 Feb 2014, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă cam îndoiesc că vor fi 2 mese televizate. Tocmai m-am uitat pe programul eurosport pentru tot restul săptămânii și nu am văzut transmisiuni în paralel pe eurosport1 și eurosport2.



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi 27 Feb 2014, 13:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raul22_Rocket a scris:
Mă cam îndoiesc că vor fi 2 mese televizate. Tocmai m-am uitat pe programul eurosport pentru tot restul săptămânii și nu am văzut transmisiuni în paralel pe eurosport1 și eurosport2.

pai pot sa fie 2 mese , dar eurosport sa transmita doar una. Ce treaba are eurosport cu welsh open? ei doar au drepturile , parerea lor nu conteaza. BBC dicteaza in ceea ce priveste transmisiile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul galez Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community