Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul mondial 2014
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2014 ?
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 37 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 4 ]
Barry Hawkins
3%
 3%  [ 2 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Alan McManus
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
16%
 16%  [ 11 ]
Judd Trump
6%
 6%  [ 4 ]
Neil Robertson
12%
 12%  [ 8 ]
Voturi totale : 66

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 13:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Da, Shaun a devenit campion mondial plecând de pe locul 48.

Nu, transmisiunile nu schimbă meciul (decât în timpul pauzei Wink ), dar da, Adi, există comentariu audio și încă de calitate : dacă nu mă înșel, la 365 prezintă Ian McCulloch.

Tragerea la sorți se face mâine, joi, 17 aprilie, la ora (României) 14.00, live Arrow http://www.youtube.com/user/WorldSnookerOfficial


Multumesc Smile
Din pacate nu pot sa urmaresc pe 365. Ai idee daca mai sunt si alte moduri de a intra in posesia unui comentariu audio? Incredibil ce i-a facut Hull, a reusit un break de peste 90 Shocked Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, n-am idee, dar nici nu înțeleg de ce ai ține morțiș să ai comentariu. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 224
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Snooker radiofonic! Smile Interesant ar fi modul de a comenta.De exemplu sparge pachetul, si imprastie bilele pe masa, comentatorul trebuie sa explice pozitionarea tuturor bilelor pe masa, munca multa!

@Adi, Ebdon sta bine, conduce cu 2-1 si in ultimul joc al primei reprize are un avans bunicel, deci toate bune si frumoase, nu mai fi atat de pesimist!



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se face 2-2, Hull a fost emotionat la inceput. Ebdon a revenit la stilul sau caracteristic.Break de 45-55 dupa care rateaza o bila si pierde jocul. Imi vine sa-mi smulg parul din cap pe livescore cand vad ce se intampla. Nici n-am apucat sa termin mesajul de scris si deja s-a facut 2-2.

M-ar ajuta comentariul pentru ca macar mi-as da seama cum joaca. In majoritatea cazurilor ataca din toate pozitiile. Cum sa pierzi jocul cand mai ai practic nevoie de o singura bila rosie ? Zid Zid

edit: pana la urma am intrat pe 365, dar nu mai apare audio Rolling Eyes am doar posibilitatea de video la cele doua mese. off... oricum totul e gata! Ebdon e slab.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi : verificarea dimensiunilor.
Buzunarelor.
Mesei.
Laughing



Ultimele pregătiri :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesante pozele, de unde le ai? am o intrebare legata de organizare. Jucatorii care urmeaza sa joace la o anumita masa au timp de incalzire pe respectiva masa? Sau de exemplu pe 19 cand incepe, Ronnie o sa execute prima lovitura din "viata" lui pe respectivul postav?


M-a lamurit Ebdon, a reusit sa se faca de ras si sa piarda sesiunea cu 4-5 dupa ce a condus 2-0. Rusinos, in a 2-a seisune nu cred ca mai prinde 2 frameuri, Hull a fost excelent in sesiunile secunde pana acum, iar in acest meci el a impus ritmul. Practic jocurile au fost castigate de el prin realizarea unor breakuri destul de mari, Ebdon a castigat chinuit si a reusit si performanta sa faca 1-2 cadouri care l-au costat macar 1 joc. Macar a castigat 4 jocuri, sper sa mai castige 1 sau doua ca sa mai spele din rusine. Ma bucur pt Hull, un jucator interesat. Stiti cumva de ce a ales sa reprezinte Finlanda?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu-l mai văd revenind pe Ebdon de la 4-5, s-a distanțat prea mult Hull. Mai ales că se joacă primul la 10, deci nici timp nu mai are la dispoziție.

pt Adi: ... pentru că e finlandez Smile Am căutat special pentru tine, și se pare că are mamă finlandeză și tată englez. De născut, s-a născut în Finlanda.
- vor fi vreo 2-3 mese de antrenament la Crucible, separat de cele oficiale din arenă. Din câte știu, încălzirea nu o fac pe mesele oficiale, ci în culise.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc ca ti-ai facut timp sa cauti Smile. Deci in cateva ore o sa avem primul finlandez din istorie prezent la Crucible? Macar intra si Ebdon in istorie prin infrangerea categorica pe care o sa o sufere. Numai la asa ceva mai e bun Peter, la castigat meciuri Rolling Eyes sunt curios cati jucatori din Romania l-ar bate daca ar avea norocul sa dea peste el.
Toti cei care au inceput in primul tur si au reusit sa se califice pe tablou! sunt adevarati eroi. Au un moral excelent iar Hull se incadreaza perfect.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi,

Peter nu o sa faca istorie cu Robin Hull pentru ca acesta a mai jucat la Crucible in 2002 Very Happy

Oricum e deja 7-4 pentru finlandez, nu stiu cat de mult isi mai poate reveni Peter de-acum...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Istorie ar face - oarecum : și-ar strica șirul neîntrerupt de participări la CM. Puțini sunt, în afară de el, jucătorii care se pot lăuda cu prezența constantă la Crucible de-a lungul întregii lor cariere : doar Terry Griffiths, Stephen Hendry și Ronnie O'Sullivan. Peter o să lupte cu ghearele & cu dinții.

______________________

Deocamdată, trei debutanți : Kyren Wilson, Xiao Guodong & Michael Wasley.

De neuitat lovitura la bila neagră (repoziționată, în decisiv !) datorită căreia s-a calificat Michael Wasley ! Bravo lui !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare că Ebdon a avut o tentativă de 147, în frame-ul 17, ratată pe la optzeci-și-ceva de puncte. Nu e-n stare de nimic... ț ț ț



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

La 81. Un kick.

Atmosferă destul de intimă Wink :



Îmi pare rău pentru Peter... La 12 ani după debut & la a doua participare la CM, Robin Hull se bucură cu discreție :



În schimb, Michael Wasley e în al 9-lea cer :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A reusit sa se faca de rusine. Deci nu pot sa cred ca a pierdut am si inchis livescore si am plecat sa ma uit la TV in speranta ca peste 4 ore cand ma intorc o sa-mi faca o bucurie. Simt un gust amar amestecat cu frustrare!! macar de pierdea la 4, dar vad ca a reusit sa faca 9-8, iar in decisiv a reusit 35 puncte !! parca vad ca el a inceput breakul iar la 35 s-a oprit si dupa a pierdut jocul.
Si mi-am pregatit luna Aprilie ca sa nu ratez nici macar un meci, dar deja CM s-a terminat pentru mine Rolling Eyes nici la finala nu cred ca am sa ma uit, nu mai are sens.
Cred ca a fost ultimul meci la acest nivel sustinut de Ebdon, dupa ratarea calificarii si oprirea seriei de prezente consecutive, Ebdon nu mai are de ce sa mai continue. Jocul sau prestat este mediocru, iar continuarea il face sa arate destul de aiurea. Din pacate am avut ocazia sa urmaresc meciuri de calificari sau in fazele incipiente alte concursurilor, iar el ataca din toate pozitiile.

Stiti cumva peste cate luni este urmatorul turneu? Poate nu se retrage, dar greu de crezut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2014, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ești tu supărat, Adi, dar doar n-ai venit pe forum ieri : Schița calendarului competițional al sezonului 2014-15 a fost postată de multă vreme Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1164 Wink

______________

Încă un decisiv : Fergal O'Brien v Robbie Williams. Se decide numele ultimului calificat la Crucible 2014 dar, în perspectivă, se poate contura mai limpede și situația veteranilor Jimmy White & Tony Drago.

Ia te uită : din nou repoziționarea bilei negre ! Shocked

Bravo, Robbie ! Very Happy (Atenție Jimmy & Tony ! Wink )

______________

Deci vor fi patru debutanți : Kyren Wilson, Xiao Guodong, Michael Wasley & Robbie Williams.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 17 Apr 2014, 9:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:

Si mi-am pregatit luna Aprilie ca sa nu ratez nici macar un meci, dar deja CM s-a terminat pentru mine Rolling Eyes nici la finala nu cred ca am sa ma uit, nu mai are sens.


eu zic sa revii cu picioarele pe pamant; Ebdon este iesit de mult din forma si e putin probabil sa-l mai prinzi in fazele superioare ale vreunui turneu; ai o gramada de alti jucatori in forma dintre care sa alegi sa urmaresti si la actualul CM si pe viitor; de exemplu ti l-as sugera pe Selby (aproape la fel de enervant Rolling Eyes ) iar pe Ebdon sa-l urmaresti cu placere doar cand mai binevoieste sa prinda un tablou de start ceva; mie de exemplu mi-au placut intotdeauna Steve Davis si Mark Williams pe care-i urmaresc si acum cu placere, dar nu-mi fac iluzii prea mari in privinta lor (desi Williams daduse la un moment dat semne anu trecut c-ar avea o revenire de forma)



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul mondial 2014 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Următoare
Pagina 4 din 44

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community