Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul mondial 2014
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2014 ?
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 37 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 4 ]
Barry Hawkins
3%
 3%  [ 2 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Alan McManus
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
16%
 16%  [ 11 ]
Judd Trump
6%
 6%  [ 4 ]
Neil Robertson
12%
 12%  [ 8 ]
Voturi totale : 66

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 6 Mai 2014, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acu' mi-a trecut! Laughing Ce mai vuiet, ce mai zbucium etc!
Obiectiv vorbind, Selby a meritat sa castige pentru felul in care inchidea jocurile in sesiunile finale.

Subiectiv, insa, ugh! Nu face Ronnie finale de CM frumoase, unica exceptie a fost cea cu Higgins din 2001, dar asta a fost cumplit mestesug de tortura. Semifinalele de CM ale lui Ronson, insa, cu totul altceva!

Ca daca zic ca am avut un sentiment ca anul asta nu, ma intreb cine ma crede, acum dupa ploaie, chepeneag, dupa razboi vitejii...

Bine ca n-a fost mai rau! Si ma refer la noaptea de luni spre marti.

NU-I BAI, RONNIE, WE WILL ALWAYS HAVE...SEMIFINALA UK 2007.
CARE ESTE! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 6 Mai 2014, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

parerea mea e ca jocul "tactic" al lui Selby a constat mai degraba intr-o suita de ratari si pierderi de pozitie care au insemnat in primul rand o gramada de breakuri mici de unde si necesitatea de a juca frecvent la siguranta (la care trebuie sa recunosc ca se pricepe) fragmentand si lungind frameurile; eu cred ca paradoxal i-a iesit bine tocmai pentru ca a jucat prost;

pe de alta parte si Ronnie a facut greseala de a ridica piciorul de pe acceleratie atunci cand scorul i-a fost confortabil (poate ultimul meci cu selby i-a dat o anume siguranta ca scenariul se va repeta); au venit apoi si anumite ratari, care, corelate cu ritmul jocului, al scorului si cateva lovituri norocoase ale oponentului - au creat o presiune mare pe el facandu-l sa joace mult sub nivelul sau; ratarea la bila roz nu l-a facut sa cedeze psihic si a ratat-o tocmai pentru ca era deja cazut - a crezut ca jocul era castigat si a vrut sa arunce cu pumnul in aer asa cum o face el, nu literalmente ca Neil, ci printr-o lovitura mai ferma la bila (asa cum face de ex si Judd)

ramane totusi meritul lui selby de a ramane tare in meci pana la sfarsit, iar ronnie poate a invatat in cele din urma morala povestii cu intrecerea dintre iepure si broasca testoasa



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 6 Mai 2014, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O parte din ce-a spus domnul de mai sus ^^.

+

Grafspee a scris:
Urat meci, urata finala... Din punctul meu de vedere, frumusetea acestui sport este accentuata tocmai atunci cand doi jucatori ofera o proba a celui mai bun joc pe care il pot etala. In schimb, ce am vazut duminica si luni a fost ceva similar tacticii de parjolire a pamantului si de otravire a fantinilor. Scuzata sa-mi fie analogia cu fotbalul, dar Selby a facut exact acelasi lucru ca si Mourinho cand antrena pe Inter Milano sau in prezent pe Chelsea. A omorat cu totul pasiunea. Oare cat de multa admiratie ar mai fi starnit Mark daca aseara aseara l-ar fi intalnit pe Alan McManus de acum 20 de ani ?
Bucuria nestavilita a lui Selby la castigarea jocului 23, in speta la o ”pomana”, spune multe despre ambitia, tenacitatea si dorinta lui de castiga un titlu mondial cu orice pret.
Sunt constient de subiectivismul meu, tocmai pentru ca ma raportez la un alt tip de jucator si la o alta atitudine decat cea promovata de proaspatul campion mondial. Mi-as fi dorit sa fi putut vedea in direct meciurile lui Alex Higgins, ale lui Jimmy White... Placerea de juca, ovatiile fanilor erau mult mai importante decat un cec generos si un joc constipat.
Admit ca am fost fanul unui singur jucator si acela a fost Paul Hunter, dar am simpatizat si cu Ronnie, cu Matthew Stevens, cu inconstantul Mark Allen sau cu Neil Robertson.
Pacat ca The Rocket nu a fost eliminat de Joe Perry, care de altfel a produs un snooker splendid. Era mai bine asa, decat sa vad doua zile de batalie a la Rovine...


Ei, bine, fascinant mesaj. Laughing Laughing Laughing Sunt de acord doar intr-o oarecare masura, dar am vrut sa citez pentru ca este un mesaj pe care mi-a facut placere sa-l citesc. Nu stiu precis de ce. Imi plac tonul si exprimarea si alte aspecte. Smile

Si asta:

mac1951ro a scris:
Selby a adoptat unica tactica care putea sa-i creeze probleme.
O'Sullivan nu se poate adapta la un joc tactic de anduranta care presupune fragmentarea jocului si nesfarsite lovituri de siguranta. Poate rezista unul ,doua jocuri dar intr-un final isi va pierde rabdarea. Selby face acest joc tot timpul si atunci cand ii merg si loviturile de buzunar sau de distanta e greu de invins. Asta-i stilul lui! Dar cu stilul asta a ajuns in varful jucatorilor de snooker.Mie unul nu-mi place,dar ca sa obtii victoria faci tot ce-i posibil cu mijloacele de care dispui.
[...]
Pe de alta parte Selby merita si el un titlu mondial,avand in vedere ca a dominat (cu jocul lui !!) topurile in ultimii ani.
Felicitari tuturor pentru ce ne-au oferit la acest CM.!


Aici nu stiu exact ce sa zic, ca Selby stie sa joace si altceva din cate-mi aduc aminte asa ca n-as zice ca astea sunt putintele lui, dar intr-adevar in ultimele meciuri in care l-am vazut eu (si, recunosc, nu l-am mai vazut de multa vreme) a fragmentat intr-o veselie. Si cu stilul asta ii merge mai bine decat cu celalalt in care poate nu face suficiente breakuri castigatoare.

N-aveam de gand sa comentez. Am intrat doar sa vad ce s-a scris si daca e toata lumea fericita ca a castigat Mark. Haha Smile LaughingLaughing

Pe mine nu ma deranjeaza, ma bucur ca a castigat, sigur merita si el un trofeu mondial, dar as fi preferat sa-l ia pentru minunata finala de la Masters. Very Happy Pe vremea cand inca facea si breakuri de peste 100 de puncte. Razz Kidding, stiu ca face si-acum, sunt nitel rautacioasa.

Dar dupa ce-am citit tot ce s-a scris, am vrut sa fac si eu act de prezenta prin citarea acestor doua mesaje cu care sunt de-acord. Eu nu sunt sustinatoarea unui joc complet deschis, dimpotriva, dar (in mare, nu intotdeauna) ce face Mark nu-mi pare ceva tactic decat in masura in care le toaca jocul celorlalti. E si asta o tactica. Smile

Laughing Laughing

Anyway... Bravo, Mark !! Eu n-am vazut toata finala, pentru ca anul asta nu prea am stare sa ma uit...

Imi pare rau ca la sfarsit nu i-a mai ramas forta sa-si exprime bucuria cum trebuie, tinand cont de cat si-a dorit acest trofeu si de alti pumni... La sfarsit a mai ramas jumatate de pumn, jumatate de zambet si acel cameraman care s-a hotarat sa o filmeze pe Vicky pana la capat. Laughing Twisted Evil Azi Selbs zicea pe Facebook ca inca i se pare ireal ca a castigat.

Sper ca n-a fost un mesaj tralala cel pe care l-am scris, n-am mai scris de multa vreme un mesaj, cred ca-mi pierd din exprimarea decenta (nu ca as fi debordat vreodata haha) si recunosc ca nici n-am urmarit mult snooker in ultima vreme ci bazez ce zic pe ce-am vazut cu alte ocazii in meciurile lui Selbs. Asadar, a se considera ca mi-am dat si eu cu parerea neavizata. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Grafspee



Data înscrierii: 06/Mai/2014
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 13:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Una peste alta, marea performanta a acestui sezon competitional o reprezinta fabuloasa evolutie a lui Neil, mai exact cele 103 break-uri de peste 100 de puncte. Pierderea sau castigarea titlului mondial in acest an, palesc in fata unei asemenea realizari. Mai ales din perspectiva unui viitor in care cred ca mai tinerele talente se vor orienta mai mult spre aspectele pragmatice ale jocului (mai multi bani, mai multe turnee, noul sistem de ranking) si mai putin spre latura boema, spectaculoasa a snooker-ului.
Cat despre Mark, toate cele bune si daca poate, sa mai castige inca 5 titluri mondiale. dar nu asa cum a facut-o acum Smile. Si nu spun asta pentru ca mi-ar trezi o forma absurda de antipatie, ci pentru ca are toate datele sa produca un cu totul alt tip de joc. Cu riscul de ma repeta, daca l-as fi vazut pe McManus in finala, nu era nicio supriza, stiam ce joaca si o face la fel de o viata. Dar nu mi-as dori ca Selby sa se tranforme dintr-un patinator artistic intr-un hocheist. Sunt suficienti pragmaticii meticulosi si ambitiosi, nebunii frumosi, cei atinsi de sclipiri de geniu sunt pe cale de disparitie.
Fara sa diminuez in nici un fel meritele celor muncitori si disciplinati, tind sa cred insa ca suporterii si fanii se apropie de un sport nu doar pentru caracteristicile specifice jocului, ci mai ales datorita personalitatilor carismatice, geniale, complexe, dificile si nu in ultimul rand, imprevizibile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Grafspee Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 15:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

antijoc facut de Selby pe dracu ghem..Nu Selby a facut un joc mare , ci Ronnie a pierdut. 3 sau 4 frameuri, daca nu 5 au fost pierdute de Ronnie pur si simplu din niste ratari de incepator , doua dintre ele pur si simplu ratand bila pe gaura si piezand framurile, probabil stresul, oboseala , plictiseala, cine joaca stie cum poate fi si ce probleme pot apare. Anyway ..Selby a iesit victorios , totul face parte din joc, miza a fost imensa din punct de vedere financiar si sportiv. Personal ma bucura ca oficialii din snooker (cei de la world snooker nu din alta parte, sa nu intelegeti ceva gresit) incep sa vada ca partea financiara va atrage multi mai multi jucatori amatori si implicit admiratori a acestui sport , deci si incasarile vor fi mai mari. Din cate am vazut eurosport a facut noi recorduri de audienta in jur de 120 mil viewiers numai in europa si in ciuda lipsei sportivilor chinezi au fost recorduri si in asia, cat si incasarile de site-ul world snooker a atins noi maxime, totul pentru 10% sau ceva de genu crestere in premii. Hotararea world snooker sa tina noul world rankings dupa banii castigati spune multe cat si noul sistem flat-draw in 2015. Ca sa intelegeti exact, diferenta este in felul urmator: in 2013 premiile au fost de 1.111.000 lire, in 2014 1.216.000 lire si in 2015 Barry Hearn a anuntat oficial ca premiile vor mai creste cu 134 de mii si va ajunge la 1 350 000 de lire sterline, deci o crestere de 20% in 2 ani. Oamenii au inceput sa vada ca premii mari aduc incasari pe masura. La fel si totalul premiilor pt un sezon vor ajunge posibil la 9 mil de lire de la , de ex. 6 mil in 2011-2012 . Sa fie intr-un ceas bun.


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am revazut azi meciu pe eurosport2, l-au dat integral. Nu tactica lui Selby l-a facut pe O'Sullivan sa joace prost, O'Sullivan a jucat el prost. La doua zile de la finala, daca vezi reluarea meciului de la 5-10, te crucesti de ce poate sa faca Ronnie, ratari incredibile si toate din vina lui, nu ca l-a enervat cineva.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are cineva idee ? , am auzit ca Ronnie a facut accident de masina dupa finala Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa este, a postat Clara la jucatorul preferat stirea din Mirror, din fericire fara urmari grave.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Mai 2014, 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie îmi plac ambii jucători. M-am bucurat enorm pentru calificarea în finala a celor 2. Totuși nu vad unde Selby face antijoc. Sunt curios câți dintre cei care zic aceasta joaca snooker. De pe margine e foarte ușor și irelevant sa comentezi. Snooker-ul este unul din puținele sporturi în care nu depinzi de adversar, de felul în care acesta joacă. Atunci când ești la masa TU ești cel care lovește bila alba și ești singurul vinovat de ratări, de pierderea bilei albe. La tenis de masa, de exemplu, contează cu cine joci, cu ce paletă joacă adversarul, de abilitatea acestuia de a imprima efecte. La snooker nu se întâmplă aceasta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan a scris:
Mie îmi plac ambii jucători. M-am bucurat enorm pentru calificarea în finala a celor 2. Totuși nu vad unde Selby face antijoc. Sunt curios câți dintre cei care zic aceasta joaca snooker. De pe margine e foarte ușor și irelevant sa comentezi. Snooker-ul este unul din puținele sporturi în care nu depinzi de adversar, de felul în care acesta joacă. Atunci când ești la masa TU ești cel care lovește bila alba și ești singurul vinovat de ratări, de pierderea bilei albe. La tenis de masa, de exemplu, contează cu cine joci, cu ce paletă joacă adversarul, de abilitatea acestuia de a imprima efecte. La snooker nu se întâmplă aceasta.


din pacate sau din fericire nu ai dreptate sub nici o forma. Snookerul este atat un joc de antrenament dus la extrem cat si un joc puternic de strategie , gandire si organizare cu 3-4 sau mai multe lovituri inainte. Snookerul chiar daca nu pare este si un puternic joc bazat pe partea fizica. Dupa ce faci 10 line-upuri cazi lat sau trei patru meciuri pe zi in turnee nu iti mai simti coloana sau calcaiele. Apropo, in snooker sunt mult mai multe efecte decat in tenis, la fel chiar daca nu pare. Complexitatea snookerului intrece cu mult tenisul de masa sau cel mare. La tenis de masa insa conteaza mult mai mult partea fizica, instinctul , dar si antrenamentul care ar trebui sa il scot din discutie ca este necesar in ambele sporturi. La fel in snooker sunt mii de tipuri de tacuri , uneori iti ia o viata de om sa intelegi ce tac ti se potriveste, unii nu isi dau seama niciodata. Mesele , calitatea postavului , lumina corecta, GAURILE NECONFORME!!!, ca sa nu zic altceva:P, bilele,varfurile, creta, pana si camasa , papionul pantalonii si pantofii trebuie cu mare atentie verificate inainte si facute antrenamente special pentru ele ca sa nu te tina, sa nu te stranga etc etc. Eu am jucat ambele sporturi si pot sa zic ca snookerul intrece in dificultate, chiar daca nu pare, tot ce am vazut si facut pana acum. Am incercat sa gasesc un sport mai greu , luand in calcul aceste multe necesitati si nu am gasit personal. Poate ma insel, asta este doar parearea mea personala. Ah , am uitat partea cea mai importanta care poate face diferenta. Oboseala creierului la snooker se face resimtita dupa 7-8 jocuri, . Ronnie , din punctul meu de vedere, a pierdut finala din cauza oboselii adunate cand creierul nu mai functioneaza la parametri normal si yipsurile isi fac loc in jocul tau. Adica legatura intre mana tac si creier pe partea nervoasa nu mai functioneaza la parametri ridicati, nivelul de concentrare este de mult estenuat si incepi sa ratezi bile extrem de usoare petru un jucator bun. Cred ca s-a intamplat la oricine care joaca in campionatul national. Cunoscatorii impatimiti stiu ca Steve Davies and Stephen Hendry au avut mari probleme cu aceste yipsuri, acestea fiind mai cunoscute la jucatorii profesionisti de golf.


Sus
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ai înțeles nimic din ce am zis. Smile Nu am făcut o comparație de dificultate intre cele 2 sporturi. Am spus că la snooker nu depinzi de lovitura adversarului. Ești tu cel care lovești. La tenis de masă nu sunt 2 jucători care să-ți dea topspin la fel. Nici măcar același jucător, dacă vrea, nu-ți dă la fel. Deci poți greși din cauza adversarului. La snooker bila alba stă pe loc atunci când o lovești. Tu ești cel care îi imprimi efect.

Sunt curios sa-mi spui care sunt efectele în plus pe care le imprimi la snooker față de tenis de masă


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan a scris:
Nu ai înțeles nimic din ce am zis. Smile Nu am făcut o comparație de dificultate intre cele 2 sporturi. Am spus că la snooker nu depinzi de lovitura adversarului. Ești tu cel care lovești. La tenis de masă nu sunt 2 jucători care să-ți dea topspin la fel. Nici măcar același jucător, dacă vrea, nu-ți dă la fel. Deci poți greși din cauza adversarului. La snooker bila alba stă pe loc atunci când o lovești. Tu ești cel care îi imprimi efect.

Sunt curios sa-mi spui care sunt efectele în plus pe care le imprimi la snooker față de tenis de masă


nu mai am ce comenta:)...din pacate esti necunoscator in cel putin unu din aceste sporturi si te afli in necunostinta de cauza, fara suparare .


Sus
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 6:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Razvan:

In proportie de 90% ai dreptate cu faptul ca nu depinzi de adversar la snooker. Asta insa insemna ca depinzi 90% de tine, si nu e deloc usor.

Cum ramane cu cei 10%? Ei, parerea mea este ca tocmai acolo se face diferentierea in meciurile mari si intre jucatorii mari.

Niciun jucator, chiar si din cei profesionisti, nu se poate baza 100% pe el intr-un meci, decat in momente sclipitoare care apar, inevitabil, dar rar. In rest, bila alba poate sta acolo asteptand sa o lovesti, insa sunt multe situatii in care sta intr-o pozitie foarte dificila pentru tine, si asta tocmai datorita adversarului.

Parerea mea este ca aici s-a jucat finala Campionatului Mondial de anul acesta. Selby a stiut, mai ales in partea finala, sa ii lase lui Ronnie mult mai multe bile dificile de inceput al breakului.

Ce pot sa spun eu, din mica mea experienta ca jucator de snooker, este ca este foarte greu sa fii doar tu cu tine intr-un meci de snooker, sa nu te intereseze cum evolueaza celalalt jucator, sa nu iti pese ca bila alba este pe manta inferioara, sau ca esti in snooker. Pe masura ce devii mai bun, factorul asta devine mai putin important, dar nu dispare niciodata!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Razvan:
Incearca sa lovesti o bila lipita de manta, cred ca o sa intelegi diferenta ! Ori poate ne spui cu ce se poate asemana situatia respectiva in tenisul de masa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sentence a scris:


nu mai am ce comenta:)...din pacate esti necunoscator in cel putin unu din aceste sporturi si te afli in necunostinta de cauza, fara suparare .


Nu am de ce sa ma supar. Inca astept din partea unui cunoscator sa-mi spuna care sunt efectele in plus date la snooker.

@danny62:
Stiu cat de greu e sa lovesti bila atunci cand e la manta, sau cand trebuie sa lovesti peste alte bile.

Nu am vrut sa spun (daca asta s-a inteles) ca snookerul e mai usor decat tenisul de masa. Am vrut sa scot in evidenta ca de prea multe ori se da vina pe adversar ca ii strica jocul favoritului. Nu a ratat Ronnie bile pentru ca Mark face antijoc, ci pentru ca si el este om. Poate si el avea zile bune si zile proaste. In alte meciuri a castigat cu tot "antijocul" lui Selby. Deci...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Campionatul mondial 2014 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Următoare
Pagina 43 din 44

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community