Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Structura circuitului profesionist în sezonul 2014-15

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15146
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mai 2014, 14:58    Titlul subiectului: Structura circuitului profesionist în sezonul 2014-15 Răspunde cu citat (quote)

Structura circuitului profesionist în sezonul 2014-15


* Top 64 – baza de profesioniști : prezența în acest top se câștigă sezon cu sezon, nu se pune problema favorului celor două sezoane garantate Arrow Clasamentul (pe bază de premii) după Campionatul mondial 2014 (1 Mark Selby, 2 Ding Junhui, 3 Neil Robertson, 4 Ronnie O’Sullivan [...] 62 Robbie Williams, 63 Luca Brecel, 64 Jimmy White)

* Cei 36 de jucători aflați în al doilea an garantat de activitate competițională profesionistă

Gary Wilson
Kyren Wilson
David Morris
Stuart Carrington
Noppon Saengkham
Li Hang
Lyu Haotian
Joe Swail
Robin Hull
Alex Davies
John Astley
Andrew Pagett
Hammad Miah
Vinnie Calabrese
Chris Wakelin
Alex Borg
Chris Norbury
Igor Figueiredo
Andrew Norman
Ratchayothin Yotharuck
Elliot Slessor
Ross Muir
Cao Xinlong
James Cahill
Jin Long
Fraser Patrick
Patrick Einsle
Alexander Ursenbacher
Lee Page
Allan Taylor
Ryan Clark
Shi Hanqing
Jak Jones
Ahmed Saif
Lee Spick
Khaled Abumdas
.

* Cei 15 jucători calificați prin seria euro-asiatică PTC

Top 8 Europa (exclusiv cei deja clasați în Topul 64) : Sam Baird, Scott Donaldson, Joel Walker, Ian Burns, Michael Wasley, Barry Pinches, David Grace & Tony Drago

Cei 3 calificați din Cupa amatorilor (turneele europene auxiliare) : Ian Glover, Zak Surety & Steven Hallworth

– Top 4 Asia (exclusiv cei deja clasați în Topul 64) : Ju Reti, Liu Chuang, Lu Chenwei & Rouzi Maimaiti

* Cei 8 jucători calificați prin Q-School Craig Steadman, Tian Pengfei, Zhang Anda, Chris Melling, Liam Highfield, Lee Walker, Michael Leslie, Michael Georgiou.

* Nominalizările internaționale

Zhou Yuelong (campion mondial IBSF 2013)
Lu Ning (campion mondial IBSF U-21 2013)
[? Hossein Vafaei Ayouri (campion mondial IBSF U-21 2014) ?...]
Mitchell Mann (campionul european 2014)
Oliver Lines (campionul european U-21 2014)
Chuan Leong Thor (campionul Asiei 2014)
- (campionul U-21 al Asiei 2014) - 14 iunie
- nominalizarea americană - ?
Steve Mifsud (nominalizarea Oceaniei)
- nominalizarea africană - 9 august
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community